Edyta Klim

Daria Dziwisz gotowa na kolejne rundy WSMP

Daria Dziwisz jest liderką klasy 6 po dwóch rundach WSMP, a już w weekend zobaczymy ją podczas kolejnych rund. Jedyna kobieta w klasyfikacji cyklu rywalizuje leciwą Hondą CRX.

Sezon wyścigowy już w całej pełni. Ponad 120 kierowców z wielu krajów, wystartuje w nadchodzących wyścigach samochodowych na Torze „Poznań”. W dniach 10-12 lipca w Przeźmierowie odbędą się: 10. i 11. runda FIA Central European Zone Circuit Racing Championships, 3. runda FIA Central European Zone Circuit Endurance Championships, 3. i 4. runda Wyścigowych Samochodowych Mistrzostw Polski, 3. i 4. runda Wyścigowego Pucharu Polski oraz 2. runda Mistrzostw Polski Hour Race.

Na listach startowych w FIA CEZ Circuit Race Championship znaleźli się m.in. kierowcy z Czech, Słowacji i Austrii, którzy regularnie od lat przyjeżdżają na Tor „Poznań”. Wystartują także wszyscy obecni liderzy w poszczególnych klasach wyścigowych mistrzostw Polski.

W klasie 6 liderką jest Daria Dziwisz, która podczas dwóch poprzednich rund meldowała się na drugiej pozycji. Za nią są kierowcy, którzy wygrali po jednej rundzie: Andrzej Grigorjew i Dawid Abramczyk.

Daria od lat rywalizuje Hondą:

Mercedes EQS
– Startuje tzw. „Maliną”, czyli Hondą Crx Ballade, dla niewtajemniczonych – jest to pierwsza generacja tego modelu. Jeżdżę nią już 5-6 lat, najczęściej po torze Poznań, choć dwa lata temu startowałam także w wyścigach górskich, bo mój samochód nie spełniał warunków homologacji wg regulaminu WSMP i dopiero po zmianie przepisów wróciłam na tor. Udało mi się wtedy w GSMP wyjeździć 3 miejsce w klasie. I nawet mocniej mnie ciągną te wyścigi górskie, gdyż mają bardziej urozmaicone trasy, a klimat miedzy zawodnikami i organizatorem jest o wiele lepszy, ale jestem z Poznania, więc mam mniej problemów z logistyką i budżetem, gdy jeżdżę pod domem w WSMP – mówi Daria.

 

Fiat Tipo City Sport 2021. Znamy cenę wersji z turbodoładowanym silnikiem benzynowym!
– Sezon wyścigowy 2015 dopiero się zaczął i za nami 2 z 8 rund WSMP, ale znam swoich rywali, bo tutaj cały czas jeżdżą, praktycznie te same osoby, tylko auta modyfikują coraz bardziej (śmiech). Moja Honda jest przygotowana, ale nie do końca tak, jakbym chciała. To taki sport – „skarbonka bez dna” i jak brakuje wyobraźni, to i kawalerka w rozliczeniu nie starczy! (śmiech) Szczególnie, że mój partner także jeździ w wyścigach historycznym VW Golfem. Póki co, to po dwóch pierwszych rundach jestem bardzo szczęśliwa. Auto dojeżdżało, co nie zawsze udawało się konkurencji… Jak usłyszałam w relacji WTCC – „Win first You first have to win”, mówił to chyba Coronel. W zeszłym sezonie to ja miałam ciągle problemy techniczne. Początek sezonu mam świetny i bezawaryjny, ale niestety w sportach motorowych nie można być niczego pewnym. Jestem kobietą, ale nikt tu mi nie powie „panie przodem” (śmiech), a zawsze chcę pojechać jak najlepiej i nie ze względu na konkurentów-mężczyzn, ale po to by poprawiać swoje czasy i rozwijać się – podsumowuje Daria.

Klasyfikacja klasy 6 wygląda następująco:

1 (66) DZIWISZ Daria Honda CRX 36
2 (63) GRIGORJEW Andrzej VW Golf GTi 25
3 (64) ABRAMCZYK Dawid BMW E30 25
4 (67) NORKIEWICZ Jacek VW Sirocco 15
5 (61) RAWECKI Łukasz BMW 320 0

W piątek 10 lipca o godz. 13.00 rozpoczną się kwalifikacje w poszczególnych klasach i potrwają do godz. 17.00. W sobotę 11 lipca, już od godz. 9.00 będą rozgrywane wyścigi, a ostatni z nich rozpocznie się o godz. 13.30. Godz. 15.45 – to początek wyścigu godzinnego. W niedzielę o godz. 8.45 odbędą się kwalifikacje, a wyścigi rozpoczną się o godz. 11.45 i potrwają do godz. 17.00.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze