Danica Patrick nie trafi do F1. Zostaje w Nascar

Danica Patrick nie trafi do F1. Zostaje w Nascar

24 sierpnia 2015
Na liście nazwisk, które mogą się pojawić w przyszłym sezonie w bolidzie F1 ekipy Stewart-Haas, nie pojawi się amerykańska gwiazda. Danica Patrick zadecydowała o swojej dalszej przyszłości.

O Danice Patrick mówiono już od jakiegoś czasu w kontekście przesiadki do Formuły 1. Sama jednak dementowała te plotki, mówiąc iż nie zamierza przeprowadzać się do Europy. Plotki podsycali jednak szefowie ekipy, którzy wspominali jej nazwisko w kontekście występów w F1.

W bolidzie F1 zasilanym silnikiem Ferrari zasiądą raczej takie nazwiska jak Jean-Eric Vergne lub Nico Hulkenberg. W grę wchodzi także nowicjusz, Alexander Rossi.

Danica Patrick skupi się na sezonie Nascar. Niedawno zawodniczka pozyskała nowego sponsora. Jest nim firma Nature`s Bakery, działająca w branży ekologicznej żywności. 

Do tej pory Patrick wystartowała w 105 wyścigach serii Nascar. Sześciokrotnie kończyła zawody w pierwszej dziesiątce, raz udało sie jej wygrać kwalifikacje. W obecnym sezonie notuje życiową formę, zajmując 21 miejsce w klasyfikacji generalnej kierowców.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!