Danica Patrick inspiruje inne kobiety

Sukces Daniki Patrick ożywił kobiece środowisko motoryzacyjne. Panie, które podobnie jak Danica szukają szczęścia w sportach motorowych, nie tylko cieszą się z jej sukcesu, ale i traktują go jako inspirację dla siebie.

Patrick jest jedną z dziesięciu kobiet jeżdżących w NASCAR, ale jedyną, która obecnie startuje w elitarnym Sprint Cup. Zdobyte przez nią historyczne pole position przed wyścigiem Daytona 500 sprawiło, że wiele kobiet kibicowało z taką intensywnością, jakby co najmniej towarzyszyły jej w samochodzie.

Marisa Niederauer, kierowca z Plainedge, mówi z entuzjazmem:

„Ile razy już słyszałam, że kobieta nadaje się do kuchni, a nie za kółko… tak jakby dla bolidu miało znaczenie, jakiej jesteś płci. Spod kasku również nie widać, czy jesteś kobietą. To, że ludzie o tym wiedzą, jest jedyną różnicą”.

Marisa Niederauer
fot. materiały prasowe

Erin Dumicich, 25-latka z East Quogue, która może się pochwalić trzykrotnym zwycięstwem na torze Riverhead, mówi:

„Danica udowodniła, że to, co robimy w każdą niedzielę na lokalnych wyścigach, może być osiągnięte w szerszej skali. To jej wkład w historię”.

Erin Dumicich
fot. materiały prasowe

Wtóruje jej zaledwie 20-letnia Amber Fortin, która ściga się na Riverhead, odkąd skończyła 16 lat, i ma nadzieję powtórzyć kiedyś sukces Daniki.

„Nawet nie mogę sobie wyobrazić, jakie to są emocje. Dzikie. Intensywne” – mówi.

Danice nie udało się wprawdzie zająć pierwszego miejsca, ale zarówno zdobyte pole position, jak i sama jej postawa podczas wyścigu są już osiągnięciem samym w sobie. I – jak sugeruje Dumicich – mogą okazać się przełomem, który rozbudzi w wielu dziewczynach marzenie o karierze wyścigowej.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze