Dani Pedrosa autorem książki dla dzieci o wyścigach

Hiszpański motocyklista jest naszym wyścigowym idolem nie od dziś, ale teraz okazał się też cudownym mężczyzną. Dwa dni temu, w Barcelonie, zawodnik wyścigów motocyklowych z Honda Repsol Team promował swoją książkę dla dzieci „Dwa mechaniczne elfy Daniego Pedrosy".

Hiszpański motocyklista Dani Pedrosa promował swoją książkę dla dzieci „Dwa mechaniczne elfy Daniego Pedrosy”, przeznaczoną dla dzieci w wieku od 6 do 12 lat. Opowiada w niej o swoich pierwszych krokach w świecie wyścigów. Historia jest napisana bajkowo, a zaczyna się, gdy Dani miał pięć lat i spotkał dwa elfy: Tima i Toma. Stworzenia pomagają Pedrosie dostać się do świata wyścigów motocyklowych, a następnie odpowiednio wspierają, aby Dani mógł zostać prawdziwym mistrzem świata.

Dani Pedrosa promuje książkę dla dzieci o swoich początkach w wyścigach motocyklowych.
fot. MotoGP

Książka została wydana w trzech tysiącach egzemplarzy i w dwóch językach – hiszpańskim i katalońskim. Dani Pedrosa pomaga też dzieciom, dlatego 6 procent zysku ze sprzedaży książki trafi na konto pozarządowej organizacji SOS Aldeas Infantiles, która wspiera osierocone dzieci.

Dani Pedrosa:
– To jest historia o marzeniach. Gdy byłem jeszcze bardzo młody, zobaczyłem wyścigi w telewizji i od tamtej pory moim marzeniem było wzięcie w nich udziału. Dzisiaj mogę cieszyć się z osiągniętego celu. Wszystkie dzieci mają marzenia i najważniejszą rzeczą jest, aby próbować je osiągnąć, nawet jeżeli mogą wydawać się niezwykle trudne. Jak wiemy dzisiaj sam talent już nie wystarczy. Można jednak dokonać wszystkiego jeżeli jest się tylko wytrwałym, cierpliwym i ambitnym. Książka opowiada o istotnych wartościach, które powinno się poznać już będąc dzieckiem. Jest wiele organizacji pozarządowych, ja jednak wybrałem SOS Aldeas Infantiles. Czy może być coś lepszego niż pokazanie dzieciom dobrej opowieści, aby im pomóc? Mam nadzieję, że ten mały wkład będzie pomocny przy realizacji projektów tej organizacji.

 

Źródło: Repsol Honda Team, MotoGP, Mototarget

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze