Dagmara Kowalczyk na Poland Trophy Dragon Winch Extreme

Już w najbliższy piątek prologiem w Łazach rozpocznie się kolejna, siódma już edycja Poland Trophy, jednego z najtrudniejszych rajdów przeprawowych w Polsce. Na starcie tej imprezy nie zabraknie dziennikarki TVN Turbo Dagmary Kowalczyk, która zadebiutuje za kierownicą mocno zmodyfikowanego Jeepa Wranglera.

Rajd Poland Trophy Dragon Winch Extreme to oprócz prologu dwa etapy. Nocny, rozgrywany w piątek i dzienny, który odbędzie się w sobotę. Zawodnicy rywalizować będą w kamieniołomach Niegowonice, Wysoka i Ogrodzieniec. Załoga TVN Turbo wystartuje w klasie Advance. Pilotem Dagmary Kowalczyk będzie Wojciech Głowacki. Łącznie na liście zgłoszeń tegorocznego Poland Trophy widnieje ponad siedemdziesiąt załóg.

fot. materiały prasowe

Dagmara Kowalczyk (kierowca): Gdyby ktoś jeszcze kilka miesięcy temu powiedział mi – wystartujesz w rajdzie Poland Trophy Dragon Winch Extreme, pewnie potraktowałabym to jak niezły żart. To nie jest impreza dla grzecznych dziewczynek, tylko kawał naprawdę ciężkiej, off-roadowej przeprawy. Ale chyba nie do końca jestem taka grzeczna, bo postanowiłam – raz kozie śmierć! W piątek melduję się na prologu w przebudowanym i przetestowanym dwa tygodnie temu samochodzie, nazwanym pieszczotliwie „Dzip”. To zmodyfikowany Jeep Wrangler z silnikiem Daihatsu Rocky i podwoziem Nissana Patrola. Uzbrojony w wyciągarki Dragon Winch, amortyzatory Profender, przygotowany do pracy przy zanurzeniu w wodzie o głębokości nawet 160 cm. W weekend szykuje się prawdziwa szkoła off-roadu i kolejny stopień rajdowego wtajemniczania. Cieszę się, że będę mogła wystartować w gronie najlepszych kierowców terenowych w Polsce, którzy tworzą grupę fantastycznych ludzi połączonych jedną, wspólną pasją. Startem na Jurze Krakowsko-Częstochowskiej rozpoczynam rajdowy sezon, na który składają się i imprezy przeprawowe, i szybkie typu „cross-country”. Naszymi partnerom w sezonie 2013 – firmom Dragon Winch, Elpigaz, Bush Taxi i Profender – dziękujemy za zaufanie i możliwość realizacji rajdowych planów. Patronem medialnym jest TVN Turbo.

fot. materiały prasowe

Roman Popławski – konstruktor samochodu: Poland Trophy Dragon Winch Extreme jest ogromnym wyzwaniem dla pilotów. Tu trzeba wydeptać każdy centymetr trasy przed samochodem. Odcinki poprowadzone w kamieniołomach to przepastne zjazdy i podjazdy, podczas których kierowca będzie widział tylko oczami pilota. Dobra komunikacja i bezgraniczne wzajemne zaufanie będą w cenie. W piątek i sobotę zapowiadane są opady śniegu, więc podłoże będzie wielką niewiadomą. Ostatni oddech zimy podczas tak bezlitosnej przeprawy z pewnością jeszcze bardziej podniesie poziom jej trudności, ale też dostarczy niezapomnianych wrażeń kibicom. Jeep Dagmary, którego przebudowa trwała ponad 1000 godzin, jest stworzony do rozprawy z ciężkim terenem i będziemy od niego dużo wymagać.

 

Więcej informacji o imprezie: www.polandtrophy.pl

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Runva POLSKA! Najlepsze wyciągarki elektryczne i hydrauliczne!

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze