Dagmara Kowalczyk i Roman Popławski na Baja Poland

11 września 2012
Dagmara Kowalczyk i Roman Popławski z Power Off-Road Team intensywnie trenowali podczas Baja Poland. Przejechali trasę rajdu w charakterze “zerówki”  
Loading module...

Baja Poland, czyli najważniejsza tegoroczna impreza motoryzacyjna w Polsce, wzbudziła ogromne zainteresowanie – lista startowa szczecińskiego rajdu błyszczała od gwiazd, nie zawiedli też kibice licznie zgromadzeni przy trasie. W charakterze funkcyjnego samochodu „O” trasę rajdu pokonali Dagmara Kowalczyk TVN Turbo i Roman Popławski z Power Off-Road Team. 300 kilometrów oesowych było niezwykle intensywnym treningiem dla załogi i okazją do lepszego poznania możliwości Black Tanka.

Dagmara Kowalczyk i Roman Popławski
fot. archiwum zawodników

Dagmara Kowalczyk: 300 kilometrów jazdy po naprawdę zróżnicowanym terenie było nieocenioną lekcją i gromadzeniem nowych doświadczeń. Chociaż jechaliśmy w charakterze „przecieraka”, to adrenaliny mieliśmy pod dostatkiem. Trzeba było mocno wciskać pedał gazu, bo momentami czuliśmy na plecach oddech Krzysztofa Hołowczyca. Cieszę się, że na tak fantastycznej imprezie mogliśmy pomóc organizatorom i mamy nadzieję, dostarczyliśmy kibicom sporej frajdy. Baja Poland wypadła wzorowo, więc mocno kibicujemy, by w 2013 roku była ponownie rundą Pucharu Świata.

Roman Popławski: Nic nie daje lepszego treningu, jak jazda po trasie rajdu. Choć nie braliśmy udziału w klasyfikacji, a tylko jako załoga ,,zero" robiliśmy przejazd kontrolny, staraliśmy się utrzymać tempo. Trasa, jak przystało na imprezę tej rangi - długa i wymagająca, szybka i skomplikowana. Niezliczona ilość manewrów rozgrzewała kierownicę do czerwoności. Były także odcinki iście przeprawowe, na których nasze auto czuło się jak ryba w wodzie. Za to ,,dakarówki" miały tam spore wyzwanie. Black Tank wywoływał ogromne zainteresowanie, był jedyny w swoim rodzaju. Auta T1, T2 ... ładne, kolorowe, a tu coś zupełnie innego. Brutalny ,,olbrzym" z dziewczyną za kierownicą jechał nie gorzej niż wielu zawodników, zwłaszcza na piaszczystych odcinkach, gdzie, podnosząc tumany kurzu, rwał bezlitośnie. Zamiana miejsc kierowcy z pilotem na ostatnim odcinku dała Dagmarze lekcję nawigacji. W lewo, w prawo... w to drugie prawo.  Rajd z ogromnym rozmachem i spotkanie z mistrzami - świetne doświadczenie.

Black Tank
fot. materiały zawodników

Power Off-Road Team to zespół założony kilka lat temu przez Artura Owczarka i Romana Popławskiego - dziś jest jednym z czołowych teamów rywalizujących w imprezach off-roadowych rozgrywanych w Polsce: Magam Trophy, Coval Pucharze Polski OFF-ROAD PL czy Poland Trophy.  Rajdową bronią Power Off-Road Team jest BLACK TANK, którego konstruktorem jest Roman Popławski. W sezonie 2012 współpracę z zespołem rozpoczęła Dagmara Kowalczyk - doskonale znana fanom off-roadu dziennikarka TVN i TVN Turbo, która od wielu lat na antenie tych stacji relacjonuje imprezy przeprawowe i terenowe. Zespół w składzie Dagmara Kowalczyk/Roman Popławski w miniony weekend wziął udział w 4.Rajdzie Pleszewskim (WRC Pleszew), a na przełomie czerwca i lipca wystartował w rajdzie Baja Carpathia - Master Race 4x4.

Więcej informacji o zespole: www.power.off-roadteam.eu

 

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!