Dacia Lodgy rodzinnym samochodem roku

Portal Autokult.pl przeprowadził plebiscyt na Rodzinny Samochód Roku 2012. W jury plebiscytu znaleźli się dziennikarze serwisów motoryzacyjnych oraz członkowie honorowi poszczególnych kategorii. Grono dziennikarskie zadecydowało, że tytuł należy się Dacii Lodgy.

Konkurs jako honorowy członek jury wsparła Dorota Zawadzka (Superniania, parenting.pl).

fot. Renault

Dacia Lodgy to kolejny samochód z gamy Dacii stworzony z myślą o rodzinach. Wersję 5-miejscową będzie można kupić już za 37 900 zł, a wersję 7-miejscową w cenie od 42 900 zł. Model Lodgy jest dostępny w sprzedaży w Polsce od połowy września 2012. Do dziś sprzedano już 780 egzemplarzy tego modelu.

fot. Renault

Dacia Lodgy oferuje również nowe elementy wyposażenia, takie jak system multimedialny MEDIA NAV z 7-calowym ekranem dotykowym wbudowanym w konsolę centralną, obejmujący nowoczesną nawigację, radioodtwarzacz, Bluetooth oraz umożliwiający podłączenie zewnętrznych urządzeń poprzez złącza USB/Jack umiejscowione w panelu radia.

Najnowsze

Nawigacja dla motocyklistów TomTom

Marka TomTom kilka dni temu przedstawiła TomTom Rider, urządzenie nawigacyjne dla motocyklistów. Według producenta, nowy produkt ma dać jeźdźcowi możliwość wyboru dogodnej trasy - od najszybszej, przez najbardziej malowniczą, skończywszy na trasie spersonalizowanej.

Motocykliści będą mieli możliwość ułożenia własnej trasy i wprowadzenia jej parametrów do urządzenia nawigacyjnego TomTom. Wszystko to dzięki systemowi Tyre®, który umożliwia tworzenie oraz edycję tras przy użyciu komputera. Co więcej, aplikacja „Upload Routes and Go” pozwala na dzielenie się zapisanymi danymi z innymi motocyklistami poprzez technologię Bluetooth.

fot. TomTom

Ponadto, nawigacja posiada system, który przesyła głosowe polecenia bezpośrednio do słuchawki zamontowanej w kasku jeźdźca. Oznacza to, że kierowca może skupić się jedynie na drodze, bez konieczności zerkania na nawigację. Zestaw zawiera także niewielki ekran dotykowy, który rejestruje dotyk także przez rękawice. Co więcej, ekran odporny jest na warunki atmosferyczne: intensywne słońce, czy ulewny deszcz. 

fot. TomTom

„Z nową nawigacją TomTom motocykliści nie tylko będą mieli możliwość wyboru miejsca podróży, ale także sposobu w jaki chcą tam dojechać” – mówi Corinne Vigreux, dyrektor działu doradctwa klientów TomTom.

Nie ukrywamy, że cena produktu może zaszokować niejednego klienta – 329.99 funtów to kwota, która rzeczywiście odstrasza.

Najnowsze

TomTom Rider – nowe urządzenie nawigacyjne dla motocyklistów

TomTom Rider to nowe przenośne urządzenie nawigacyjne stworzone specjalnie z myślą o motocyklistach. Na podstawie opinii społeczności motocyklistów firma opracowała urządzenie, które pozwala wybrać typ trasy — od najszybszej do najbardziej malowniczej. Można również wyznaczyć spersonalizowaną trasę.

Motocykliści mogą tworzyć własne trasy i wgrywać je bezpośrednio do urządzenia TomTom Rider. Za pomocą interaktywnego oprogramowania Tyre mogą wyszukiwać, tworzyć i edytować je na komputerze. Ponadto funkcja „Upload Routes and Go” pozwala wysłać trasy bezpośrednio do urządzenia i udostępnić je innym motocyklistom przez Bluetooth.

Urządzenie oferuje funkcję, która przekazuje wskazówki głosowe bezpośrednio do kasku, aby motocykliści mogli skupić się całkowicie na drodze. Jest również wyposażone w nowy ekran o przekątnej 4,3 cala, który można obsługiwać w rękawicach. Ekran jest zaprojektowany pod kątem jazdy w każdych warunkach pogodowych, m.in. w deszczu albo jasnym słońcu. Nowa stacja dokująca włącza urządzenie w momencie uruchomienia silnika motocykla.

fot. TomTom

Kluczowe cechy TomTom Rider:

Winding Roads

Funkcja TomTom Windings Roads pozwala motocyklistom wybrać trasę z największą liczbą zakrętów dla bardziej ekscytującej jazdy.

 

Upload Routes and Go

Funkcja „TomTom Upload Routes and Go” pozwala wgrać do urządzenia TomTom Rider trasy znalezione w Internecie. Trasy te można udostępniać innym motocyklistom za pomocą Bluetooth.

 

Zarządzanie trasami na komputerze za pomocą oprogramowania Tyre

Użytkownicy mogą pobrać interaktywne oprogramowanie Tyre aby wyszukiwać, tworzyć i edytować trasy na komputerze przed przesłaniem ich do urządzenia TomTom Rider. Następnie mogą udostępnić te trasy znajomym.

 

Bezpłatne aktualizacje map

TomTom Rider oferuje bezpłatną funkcję Lifetime Maps. Przez cały okres użytkowania produktu użytkownicy mogą pobierać cztery lub więcej pełnych aktualizacji map rocznie, w tym aktualizacje sieci drogowej, adresów i punktów POI.

 

Map Share

Użytkownicy mają dostęp do codziennych zmian nanoszonych na mapy przez społeczność TomTom Map Share, takich jak nowe ograniczenia prędkości i zablokowane drogi. Funkcja Map Share pomaga opanować częste zmiany na drogach i tym samym uniknąć opóźnień lub objazdów.

 

Interesujące punkty (POI)

Użytkownicy TomTom Rider mogą skorzystać z funkcji Points of Interest (POI), aby znaleźć interesujące miejsca na trasie, takie jak restauracje, motele i stacje benzynowe. Można też dodawać własne interesujące punkty.

 

IQ Routes

Funkcja TomTom IQ Routes wykorzystuje rzeczywiste czasy podróży udostępniane przez miliony motocyklistów, aby podać optymalną trasę i czas przyjazdu.

 

Akcesoria

Osobiste urządzenie nawigacyjne TomTom Rider jest kompatybilne z wieloma opcjonalnymi akcesoriami, takimi jak zestaw do montażu w samochodzie, stacja dokująca do motocykla oraz rozwiązanie antykradzieżowe.

Możliwości nawigacji można obejrzeć tutaj:

 

Cena i dostępność

Nowy TomTom Rider  będzie dostępny już od marca w najlepszych salonach motocyklowych w cenie 1699 zł. Ceny i dostępność akcesoriów dodatkowych można sprawdzić na tomtom.com.

Najnowsze

Film: pierwsze słowa małego automaniaka

Pierwsze, najważniejsze dla rodzica słowa dziecka, to nie tylko "mama" i "tata". Maniacy motoryzacji marzą, by ich dzieci zaraziły się pasją rodziców, a wypowiedziane "wrooom, wrooom" daje ogromną satysfakcję. Oto krótki film.

Moment, kiedy dziecko wypowiada swoje pierwsze „wroom, wroom”, to z pewnością chwila, której nie da się zapomnieć. W takiej chwili rodzic zastanawia się, czy jego pociecha podąży w kierunku motoryzacyjnej pasji.
Juan Barnett z DC Auto Geek stworzył krótki film, w którym uwiecznił sytuację, w której jego syn daje mu nadzieję na to, że pójdzie w ślady swojego ojca. Nie ma chyba szczęśliwszej chwili dla rodzica-motomaniaka – zobaczcie sami.

A czy Wy możecie się podzielić równie podobnymi doświadczeniami?

Najnowsze

Kolekcja mebli Smart ForTwo i BoConcept

Co wspólnego ma model samochodu Smart z duńską firmą designerską BoConcept? Na pierwszy rzut oka - niewiele, jednak w momencie kiedy obie marki postanowiły połączyć siły, powstał unikalny zestaw mebli, który -według producenta -może spodobać się niejednemu zwolennikowi "formy" i "funkcjonalności".

Współpraca obu marek, to wymiana doświadczeń dotyczących miejskiego designu, co zaowocowało stworzeniem kolekcji mebli Smart ForTwo BoConcept.

„Głównym celem marki Smart i Bo Concept jest stworzenie elementów, które optymalnie wpasują się w ograniczoną przestrzeń dostępną w mieszkaniach miejskich, a ponadto będą zaprojektowane w niepowtarzalnym stylu. Produkty będą dla klientów odzwierciedleniem ich osobowości, a także pozwolą klientom w szczególny sposób zorganizować domową przestrzeń” – mówi Annette Winkler, prezes zarządu Smart.

Kolejnym projektem jest specjalna edycja Smarta ForTwo, który inspirowany był modelem Brabus Cabrio oraz wnętrzami mieszkań. Nowemu ForTwo zafundowano nadwozie w kolorze białym z wykończeniami w kolorze kawowym.

„Z początkiem marca 2013 roku, w sklepach BoConcept na całym świecie rozpocznie się promocja Smarta ForTwo” – poinformowali rzecznicy duńskiej marki w oficjalnym oświadczeniu.
Kolekcja mebli będzie zawierać sofę, fotel z licznymi nawiązaniami do siedzenia samochodu, a także stolik, szklane ozdoby, poduszki oraz zegar.

Najnowsze