Czy słynny tor Paul Ricard ponownie przyniesie Gosi Rdest szczęście?

W ten weekend odbędzie się trzecia, przedostatnia runda sezonu 2020 w Alpine Europa Cup. Na Circuit Paul Ricard rok temu swój debiut w tym pucharze zaliczyła Gosia Rdest, która teraz powalczy tam o swój najlepszy weekend w sezonie.

Położony niedaleko Lazurowego Wybrzeża tor imienia Paula Ricarda, który sfinansował jego budowę, słynie przede wszystkim z tego, że w 2018 roku powróciła tam Formuła 1, a jego obecnym właścicielem jest Bernie Ecclestone. Po renowacji na przełomie wieków miał być głównie obiektem testowym – stąd też aż 167 dostępnych konfiguracji. Dla kierowców Alpine Europa Cup runda nieopodal Marsylii będzie trzecią w tym sezonie. Dla Gosi Rdest będzie to pierwszy weekend wyścigowy pucharu Alpine na torze wcześniej sobie znanym.

Czy słynny tor Paul Ricard ponownie przyniesie Gosi Rdest szczęście?

To właśnie tam rok temu rozpoczęła się przygoda Polki z Alpine Europa Cup od gościnnego startu zwieńczonymi finiszami na 6 i 9 miejscu. Pierwszy kontakt z zupełnie nowym dla siebie autem zawsze jest zagadką i wyzwaniem dla kierowcy. Niejednokrotnie współpraca między autem a kierowcą musi chwilę potrwać, wypracować się.

Mnie rok temu udało się względnie szybko „dogadać” z autem, co zaowocowało fajnym, mocnym debiutem w serii. I to właśnie wtedy w głowie po raz pierwszy pojawiło się przekonanie – chcę zdecydowanie wystartować w tej serii. Dotychczasowe pięć wyścigów w Nogaro i Magny-Cours były pełne mieszanych uczuć. Dobre wyniki (wszystkie ukończone wyścigi w pierwszej dziesiątce) przeplatały się z dwoma wyścigami zakończonymi wypadkiem za sprawą błędów rywali.

Czy słynny tor Paul Ricard ponownie przyniesie Gosi Rdest szczęście?

Teraz, mając już doświadczenie z jazdy pucharowym Alpine na Paul Ricard, Żyrardowianka jest pełna optymizmu.

Pierwsze dwa weekendy wyścigowe są trudne do oceny. Z jednej strony jechałam dobre wyścigi, nie popełniałam błędów, trzymałam stabilną pozycję – a z drugiej, oba weekendy zakończyły się wypadkiem, co pomimo braku błędu z mojej strony nie pozwala mi być z siebie końca zadowoloną. Liczę, że zła passa jest już odczarowana i druga połowa sezonu pozwoli mi pokazać pełnię swoich umiejętności oraz zawalczyć o wysokie lokaty. Na Circuit Paul Ricard zobaczymy trzy wyścigi – wszystkie o długości 25 minut + 1 okrążenia. Wszystkie będzie można oglądać (z komentarzem w języku francuskim) na kanale Alpine Europa Cup na YouTubie oraz na profilu serii na Facebooku.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze