motocaina.pl logo

Czy policja potrafi nagradzać?

08 kwietnia 2010
Wreszcie przyszły czasy, kiedy policja nie tylko będzie nas karać mandatami, ale będzie nagradzać za poprawne zachowania. Symboliczny kwiatek za dobre parkowanie, a może bilety do teatru za wpuszczenie do ruchu wjeżdżającego na autostradę? Takie rzeczy to tylko w pomorskim.
fot. Motocaina
Ta akcja to nie żart prima aprilisowy, a szczera prawda. Drogie Panie, pokażmy swoje umiejętności, zabłyśnijmy swoją kulturą i zostańmy lauratkami "Kulturalnej Jazdy".
Akcja toczyć się będzie na drogach i ulicach województwa pomorskiego (Gdańsk, Gdynia, Sopot, obwodnica Trójmiasta, autostrada A1), na które - oprócz charakterystycznych radiowozów - omijanych zwykle z daleka, pojawi się nowy, specjalnie oznakowany patrol w Fiacie Ducato. Jego zadaniem nie będzie jednak karanie, a nagradzanie tych, którzy przestrzegają przepisów i potrafią jeździć bezpiecznie.
Poszukiwacze kulturalnie jeżdżących Polaków będą oceniać zachowanie dystansu między pojazdami, poprawne parkowanie, czy ułatwianie poruszania się innym użytkownikom drogi. Numery rejestracyjne aut "kulturalnych" trafią na specjalną listę na stronach internetowych www.kulturalnajazda.pl lub www.radioplus.pl. Te z nas, które siebie na niej znajdą, powinny zadzwonić do Radia Plus by otrzymać bilety: do teatru, kina czy na koncert. Kwiatków nie będzie, ale satysfakcja i tak powinna być spora - w końcu zostajemy nagrodzone za coś, co i tak robimy na codzień.

Inicjatorem "Kulturalnej Jazdy" jest firma Gdańsk Transport Company.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje