Cytrusowy Świat Katarzyny i Małgorzaty Zalewskich

Katarzyna i Małgorzata Zalewskie są siostrami-bliźniaczkami, które uwielbiają podróżować. Ich wspólny projekt „Cytrusowy Świat” jest ukierunkowany na podbicie wschodniej granicy busem, który same wyremontowały.

Jak sama twierdzą, czasami ostro się ścinają, ale łączy je dużo, dużo więcej. Lubią nawet te same potrawy –  z drobnymi wyjątkami, bo Kasia nie toleruje gofrów, a Gosia – kukurydzy. Za to na watę cukrową zawsze chętnie się skuszą. Ich fascynacja wschodnią granicą sięga czasów, gdy rozpoczynały w liceum naukę rosyjskiego. Na początku widziały w tym gehennę, z czasem – najcudowniejszą rzecz na świecie. Miały szczęście spotykać na swojej drodze ludzi, którzy wskazywali im właściwą drogę, służyli radą i pomocą.

Sisotry Zalewskie, zawsze razem
fot. Cytrusowy Świat
Podpis mówi sam za siebie!
fot. Cytrusowy Świat

Określają się mianem „dwóch upartych, zawziętych, pyskatych gaduł”, które zawsze trzymają się razem, a wtedy dzieje się naprawdę dużo – ale zawsze pozytywnie i z uśmiechem, na dobre i na złe. W swoim wspólnym projekcie Cytrusowy Świat połączyły wybuchowe charaktery, którymi obdarzyła je natura, temperamenty, ale również wrażliwość i niekończące się pomysły na realizację marzeń. Jednym z nich było wyremontowanie 31-letniego busa „Cytrusa”, którym pragną podróżować w wielkim stylu. Za sobą mają długi okres przygotowań, na które złożyły się obozy sportowe, edukacja, poznawanie coraz to innych ludzi, sześcioletnia przygoda ze sportem. Dziewczyny czerpią z własnych pasji, ale również z różnic, które je dzielą. Słowem, wyciskają życie jak cytrynę, czy to skacząc na bungee, czy to pochłaniając watę cukrową, czy to zaprowadzając Zachód na Wschodzie.

Kasia, Gosia i ich Cytrus
fot. Cytrusowy Świat

Ze swojej strony trzymamy za nie kciuki i na pewno będziemy monitorować postępy, jakie czyni Cytrusowy Świat!

Zajrzyjcie na stronę prowadzoną przez siostry na Facebooku: https://www.facebook.com/CytrusowySwiat

Najnowsze

Meghan Rutledge: zbyt szybka, zbyt pewna

Jak mawiają: nie chwal dnia przed zachodem słońca. Można do tego dodać – nie świętuj zwycięstwa, nim faktycznie nie staniesz na podium. Boleśnie się o tym przekonała Meghan Rutledge.

Meghan może się połączyć w bólu z Ricardo Russo, który niegdyś odtrąbił zwycięstwo, nie zauważając, że zostało mu jeszcze jedno okrążenie do końca. Działo się to na mistrzostwach Włoch w Mugello, o czym nie omieszkałyśmy napisać tutaj.

Meghan Rutledge
fot. supercross.com

17-letnia mistrzyni motocrossu z Australii popełniła podobny błąd. Podczas Women’s Moto-X race w Los Angeles, które miało miejsce w miniony weekend, podniosła zaciśnięta pięść w zwycięskim geście, pewna, że nikt i nic nie odbierze jej wygranej. I cóż, ten gest wystarczył, by straciła równowagę i upadła – podobnie jak Russo, mając jeszcze w perspektywie jedno okrążenie. I chociaż z prawdziwą wolą walki podniosła się i ruszyła do ponownego ataku, ta przedwczesna radość odebrała jej pozornie gwarantowany złoty medal.

Ubolewanie i szok komentatorów można usłyszeć na filmie. Nic dziwnego, że młodziutka zawodniczka nie była w stanie opanować łez! Tymczasem dla Vicki Golden ten lapsus okazał się, nomen omen, złotą okazją.

Najnowsze

Słownik motocyklowy Motocainy: co to jest przeciwskręt?

Prezentujemy wam słownik motocyklowy Motocainy. Codziennie przedstawimy nowe hasło, które pozwoli rozszerzyć wiedzę – nie tylko nowicjuszkom.

Przeciwskręt jest techniką używaną przez każdego motocyklistę, chociaż nie każdy zdaje sobie z tego sprawę. Niestety w większości szkółek motocyklowych nie mówi się o tym. Dopiero po latach kierowca dowiaduje się, czemu motocykl reaguje tak, a nie inaczej i czemu tak naprawdę nie prowadzi się maszyny za pomocą balansu ciała.

Przeciwskręt w praktyce
fot. materiały prasowe

Zmiana kierunku jazdy jest powodowana siłą, jaką rękami oddziałujemy na kierownicę. Zakładając, że chcemy skręcić w prawo, należy prawą ręką delikatnie pchnąć kierownicę w płaszczyźnie poziomej (nie należy od góry naciskać na manetkę). W tym momencie kierownica skręci się w lewo, natomiast cały motocykl skręci w prawo.

Najnowsze

Trzaskowska, Modrzewska i Smolińska w Malechowie

Jedna z ostatnich eliminacji „prawdziwego” (jak twierdzą niektórzy) enduro już za nami. W Malechowie koło Darłowa rozegrano VII i VIII Rundę Mistrzostw Polski, VII i VIII Rundę Pucharu Polski i Puchar Bałtyku. Wystartowały także dziewczyny w specjalnym wyścigu z pomiarem czasu i... bez taryfy ulgowej.

Dziewczyn niestety wystartowało tylko trzy, co jednak nie świadczy o tym, że pań jeżdżących więcej nie ma. Wystarczy wymienić choćby wicemistrzynię Czech Patrycję Komko. Niestety zawodniczka z Opola, jak i kilka innych riderek leczy jeszcze rany po odniesionych ostatnio kontuzjach. Ale jak zapewniają same zainteresowane, na starcie w planowanym Pucharze Polski Enduro Kobiet mogłoby się ich pojawić przynajmniej dziesięć.

Od lewej: Joanna Modrzewska, Ola Trzaskowska i Agnieszka Smolińska
fot. X-cross

Ostatecznie jednak w Malechowie wystartowały Aleksandra Trzaskowska, Joanna Modrzewska i Agnieszka Smolińska. Obecność Joasi w tym wybranym gronie w ogóle nas nie dziwi – już niejednokrotnie udowodniła, ile ma w sobie energii i że przeciwności jej niestraszne.

Szczegółowe wyniki na www.motoresults.pl

Wyemitowany w TV Gdańsk film, na którym widać, jak zawodniczki sobie radzą w ogniu rywalizacji, można obejrzeć tutaj.

Najnowsze

Summer Cars Party 2013 – jesienne show motoryzacyjne

Już 7-8 września na lotnisku sportowym Muchowiec odbędzie się siódma edycja SCP, największego i najbardziej zaskakującego show motoryzacyjno-muzycznego w naszej części Europy. Motocaina ma przyjemność patronować temu wydarzeniu.

SCP to jedna z  nielicznych okazji, aby zobaczyć tysiące zmodyfikowanych i sportowych samochodów w jednym miejscu, spróbować sił w zawodach na ¼ mili, wziąć udział w rywalizacji starannie wyselekcjonowanych samochodów o tytuł tuningowego numeru 1 w kraju oraz zawodach car-audio. Nie zabraknie również wielu nowych atrakcji, jak Strefa Dream Cars oraz miasteczko Dakar. Ideą SCP jest emocjonująca rozrywka i zabawa, która wzbudza adrenalinę, dlatego poza wyścigami i pokazami będziecie mogli uczestniczyć w koncertach, spróbować skoku na bungee,  skorzystać z wesołego miasteczka, wziąć udział w zajęciach akademii bezpiecznej jazdy. SCP to przede wszystkim szybkie samochody, masa adrenaliny, znane twarze show biznesu i świata motoryzacji oraz ponad 50 tysięcy ludzi w jednym miejscu.

Muzyka, motoryzacja i zabawa – tak w skrócie można opisać tegoroczną imprezę.

Wśród głównych atrakcji przewidzieliśmy:

 

– Pokaz najpiękniejszych i najdroższych samochodów świata w specjalnej strefie Dream Cars

– Miasteczko Dakar: udział gwiazd Poland National Team w składzie – Przygoński, Czachor, Dąbrowski, Sonik, Kazberuk, Beaupre.

– Pokaz ratownictwa medycznego w wykonaniu grupy zabezpieczającej rajdy, wielka parada ciężarówek, quadów i  buggy

– Akcja Special Car Project, czyli pierwsza w Polsce formuła oparta na popularnym „Pimp my ride”

– Pokazy driftu, stuntu oraz FMX (freestyle motocross) w wykonaniu najlepszych zawodników w Polsce

– Monster Truck Show, w czasie którego 3 potężne maszyny pokażą, co znaczy prawdziwa destrukcja (ponad 40 samochodów przeznaczonych do destrukcji!!)

– Koncerty największych gwiazd muzycznych, takich jak : Michael Mind Project, Robert M, Mirami i wielu innych

– Eliminacje Wojny Północ – Południe, jednego z najpopularniejszych cykli zawodów tuningowych

– Wyścigi na 1/4 mili (drag challenge) o tytuł najszybszego uczestnika Summer Cars Party w jednej z kilku przygotowanych kategorii

– Zawody Car Audio,

– Największy w Polsce zlot motoryzacyjny: samochody i motocykle – zarówno maszyny seryjne, jak i zmodyfikowane

– Strefa Oldtimes, w której znajdziemy zabytki zarówno rodzimej, jak i zagranicznej motoryzacji.

– Finał akcji prospołecznej „Wrzuć Bezpieczny Bieg”

– Akcja charytatywna fundacji „Mam Marzenie”, w czasie której na dużej scenie spełnimy marzenia jej podopiecznych

 

Pokazy taneczne i koncerty: Michael Mind Project, Mirami, Robert M
W tym roku jak zawsze atrakcjom motoryzacyjnym towarzyszyć będą koncerty największych europejskich gwiazd muzyki popularnej. Na scenie Summer Cars Party pojawi się, m. in.: popularny niemiecki duet Michael Mind Project, który tylko w ciągu ostatnich pięciu lat wyprodukował aż 12 utworów, które trafiły na europejskie listy przebojów przy czym ich najnowsze wydawnictwa aktualnie znajdują się w czołówce klubowych list Europy. Specjalnie dla męskiej części publiczności wystąpi także ukraińska grupa Mirami, znana z przeboju „Seksulana”. Na życzenie naszej publiczności na scenie pojawi się również najbardziej znany polski producent muzyczny – Robert M.

 

Toi Camp po raz pierwszy na Summer Cars Party!

TOI CAMP Summer Cars Party 2013  (profesjonalne pole namiotowe) zostanie otwarty dnia 6 września (piątek) o godz. 12:00, zaś zamknięcie kempingu przewidziane jest na godz. 12:00 w poniedziałek 9 września. Koszt pola namiotowego za cały okres imprezy wnosi jedynie 60 PLN przy rezerwacji on-line. Więcej szczegółów:

http://www.summercarsparty.pl/aktualnosci/toi-camp-na-summer-cars-party-2013

Akcja Promocyjna: Patrol Summer Cars Party & Akcja Prospołeczna:  Wrzuć Bezpieczny Bieg

W tym roku Summer Cars Party jest finałem akcji Wrzuć Bezpieczny Bieg zorganizowanej na terenie największych galerii handlowych w południowej Polsce. Specjalnie przygotowane na tę okazję stoiska mają za zadanie uświadomić odwiedzającym jak ważne są odpowiednie umiejętności oraz odpowiedzialność na drodze. Na stoiskach będzie można powalczyć w eliminacjach na symulatorach WRC (finał na SCP) oraz skorzystać z symulatora zderzeń. W ramach akcji rozdawane jest aż 2000 zaproszeń na imprezę oraz liczne gadżety. Od początku sierpnia akcja odbywa się w galeriach handlowych a w ramach patrolu  pojawia się w najpopularniejszych i najgorętszych miejscach Śląska. Najświeższe info o patrolu można znaleźć na: http://www.summercarsparty.pl/zobacz-gdzie-nas-mozna-spotkac/categoryevents/1 oraz www.facebook.com/summercars

Wśród pozostałych atrakcji proponujemy:

– Wesołe miasteczko o pow. 4000m2

– Rekordowo wysokie bungee

– Akademia bezpiecznej jazdy

Więcej informacji na www.scp.pl

Bilety juz w sprzedaży: http://www.summercarsparty.pl/sklep/bilety
Najświeższe Informacje o imprezie i patrolu, zdjęcia, ciekawostki motoryzacyjne i zapisy do zawodów: www.facebook.com/summercars i/lub www.scp.pl

Zapraszamy na największe święto motoryzacji w Polsce.

******

Kiedy: 07-08.2013

sobota: otwarcie bram 06.00, start imprezy: 12.00, koniec imprezy: 22.00

niedziela: otwarcie bram: 9.00, start imprezy 11.00, koniec imprezy 20.00

Gdzie: lotnisko sportowe Muchowiec //Katowice

Najnowsze