Cupra Leon, Cupra e-Racer, Cupra Leon Competición i Cupra Formentor – debiutują 4 nowe modele

Wczoraj odbyła się uroczysta premiera czterech nowych modeli - dwóch wersji modelu Cupra Leon, pierwszego elektrycznego modelu wyścigowego Cupra e-Racer oraz wyczynowego Cupra Leon Competición. Pokazano również produkcyjną wersję Cupra Formentor, która swój oficjalny debiut będzie miała dopiero podczas Geneva Motor Show.

Cupra to marka stworzona dla kierowców oczekujących sportowych osiągów od znanych na rynku modeli Seata. Wraz z wprowadzeniem na rynek nowych modeli, marka chce kultywować wyścigowe tradycje, startując w serii TCR. Wczoraj – w drugą rocznicę powstania marki, odbyło się otwarcie nowej siedziby Cupry w Martorell pod Barceloną i jednoczesna premiera czterech pojazdów. Zapowiedziano także rozpoczęcie procesu elektryfikacji – Cupra Leon będzie dostępna w wersji z napędem hybrydowym typu plug-in (1.4 TSI).

Na początek na europejskich rynkach pojawi się Cupra Leon w wersji standardowej i Sportstourer – w wersjach mocy: 300 i 310 KM (wyłącznie w wersji Sportstourer z napędem 4Drive) – w bliżej nieokreślonej przyszłości ma się równiez pojawić słabsza odmiana silnikowa o mocy 245 KM. Auto jest wyposażone m.in. w pełne oświetlenie LED, sportowe zawieszenie, fotele kubełkowe, system bezkluczykowego dostępu, oświetlenie ambientowe, dwusprzęgłową skrzynię biegów DSG, 19-calowe koła w kolorze miedzi lub srebrnym (poza 245-konnym wariantem, wyposażonym standardowo w 18-calowe koła) oraz hamulce Brembo 370 mm z zaciskami o barwie miedzi. 

Wkrótce pojawi się także Cupra Formentor – jego premierę handlową zaplanowano na drugą połowę roku.

​Cupra e-Racer z kolei to elektryczny samochód wyścigowy TCR; potwierdzono udział modelu w zawodach World ETCR. W pojazdach hiszpańskiego producenta wystartują Mattias Ekström i Jordi Gené.

Pojawi się także spalinowa odmiana tego samochodu – Cupra Leon Competición z udoskonaloną aerodynamiką oraz lepszym rozłożeniem mas, co udało się uzyskać dzięki zastosowaniu lekkich części, opracowanych przy wykorzystaniu technologii druku 3D.

Podczas uroczystego otwarcia Cupra Studio zaprezentowano prototypy i zapowiedziano nowe współprace. Firma oświetleniowa Marset zaprojektowała CHISPA – przenośną lampę, a marka obuwnicza Mikakus stworzyła model butów sportowych w charakterystycznych dla Cupry barwach. W 2019 roku na rynku pojawił się rower, zaprojektowany przez studio FABIKE Projects.  Marka rozszerzyła swoją linię toreb, akcesoriów i okularów przeciwsłonecznych, tworzonych we współpracy z włoskimi zakładami TRAKATAN i L.G.R. 

Komentarze:

Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze