Edyta Klim

Courtney Duncan w filmie dokumentalnym „Girl on Fire”

Courtney Duncan to twarda zawodniczka, której celem w tym sezonie jest obrona mistrzowskiego tytułu World Motocross 2020. O swojej drodze na szczyt opowiada w krótkim, dokumentalnym filmie.

Courtney jeździ na motocyklu od 7 roku życia, a jej największym marzeniem było zdobycie tytułu mistrzowskiego. Nie było łatwo – pierwsze 3 lata w zawodach tak dały jej w kość, że już miała zrezygnować ze sportu… Kolejne kontuzje wciąż blokowały jej drogę do celu.

Jednak nie poddała się, zawalczyła i tym samym zrealizowała swoje marzenie w sezonie 2019, wygrywając 9 z 10 rund WMX World Championship. „Girl on Fire” to filmowe podsumowanie jej drogi na szczyt:

– Myślę, że „Girl on Fire” to pokazuje całą moją karierę sportową – wszystkie niepowodzenia, kontuzje, a potem powrót i wreszcie zdobycie tytułu mistrzowskiego. Ujęcia z ogniem były naprawdę fajnie, choć nie ukrywam, że na początku nieco zniechęcające, musiałam przyzwyczaić się do buchającego ciepła – wspomina Courtney.

Seria WMX World Championship ruszy w najbliższy weekend, a zdobycie drugiego tytułu dla Courtney oznaczałoby, zrównanie się osiągnięciami z kobiecą legendą motocrossu – Katherine Prumm (tytuł mistrzowski 2006 i 2007). To ma dla niej szczególne znaczenie, ponieważ Courtney od lat młodzieńczych podziwia osiągnięcia Katherine i one ją motywują.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze