Coraz więcej motocykli na polskich drogach

Wzrasta liczba rejestracji jednośladów w Polsce. Widać to na ulicach polskich miast, drogach szybkiego ruchu. To dobry prognostyk nie tylko dla importerów, ale samych motocyklistów.

fot. Motocaina

Według danych przedstawionych przez Polski Związek Przemysłu Motoryzacyjnego, wzrosła liczba rejestrowanych jednośladów w kraju w porównaniu do ubiegłego roku. Progres wynosi ponad 9 procent w stosunku do pierwszego półrocza 2010.

W ciągu pierwszych sześciu miesięcy tego roku zarejestrowano w sumie 31 500 nowych i używanych motocykli oraz łącznie 55 000 motorowerów. Jak poinformował PZPM, najczęściej rejestrowanymi markami są Yamaha, Romet Motors oraz Junak. 

Tylko w samym czerwcu odnotowano wzrost rejestracji na poziomie 7,1 procent w stosunku do 2010 roku. W miesiącu tym zarejestrowano prawie 6 600 sztuk motocykli, natomiast motorowerów ponad 15 000.

Takie dane napawają optymizmem nie tylko polskich importerów, ale także motocyklistów. Gdy będzie się ich pojawiać na drogach więcej, wzrośnie świadomość kierowców samochodów, że nie są jedynymi użytkownikami polskich dróg…

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze