Quantcast
Magda Wilk

Continental wyznacza przyszłość motoryzacji

Continental to nie tylko opony. To jeden z wiodących dostawców motoryzacyjnych na świecie, rozwijających inteligentne technologie dla transportu. Co nowego pokazał przed sezonem zimowym?

13 października 2015 roku w Warszawie odbyła się konferencja prasowa Continental. Dziennikarzom zaprezentowano wizję roli marki w kształtowaniu przyszłości motoryzacji, przybliżono technologie wykorzystywane w służbie bezpieczeństwa na drogach.

Jak wiadomo nie od dziś, współczesna motoryzacja znacznie wyprzedza oczekiwania kierowców i marzenia konstruktorów. Doskonałym przykładem na rozwój tego trendu mogą być działania Continental. Firma wykorzystuje technologie, które dziś kojarzą się z fantastyką naukową, ale już za kilka lat będą towarzyszyć kierowcom na co dzień.

Świat bez wypadków według Continental
Głównym wyzwaniem stojącym przed inżynierami Continental obecnie i w przyszłości jest skuteczne zapobieganie wypadkom. Jak wynika z badań Komisji Europejskiej, aż 95% wszystkich wypadków jest wynikiem błędu człowieka, a w ponad trzech-czwartych przypadków wina leży wyłącznie po stronie człowieka. Jednym z rozwiązań tego problemu, jest zwiększanie stopnia automatyzacji jazdy. Automatyczne prowadzenie może znacznie zwiększyć komfort i swobodę kierowcy.

Co zatem wymyślono? Zaawansowane systemy wspomagania kierowcy (ADAS), asystenta lewoskrętu, czy coraz popularniejszą funkcję asystenta parkowania – to tylko niektóre z rozwijanych przez Continental projektów.

Ciekawostką jest fakt, że firma, w ramach licznych partnerstw technologicznych, pracuje również nad oponą z mniszka lekarskiego, czy butami Adidas o doskonałej przyczepności.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze