Collezione Umberto Panini – niezwykła kolekcja Maserati

Posiadłość Hombre skrywa kolekcję Maserati należącą do największych i najpiękniejszych na świecie. Była tam Małgosia Czaja, która opisuje swoje wrażenia.

Prywatne muzeum rodziny Panini ma jedną z najbardziej kompletnych kolekcji samochodów tej marki. W specjalnie przygotowanej hali wystawione są Maserati 6CM z 1936 roku, jedno z 27 sztuk wyprodukowanych, które dominowało w europejskich rajdach i święciło triumfy
w wyścigu Targa Florio; A6GCS Berlinetta Pinifarina – jedno z 4 wyprodukowanych sztuk, które trzykrotnie wygrało Mille Miglia w swojej kategorii;  Tipo 61 Birdcage – z jego wyjątkową ramą złożoną z 200 zespawanych rur ważących łącznie 36 kg i Maserati 420M58
– słynny „Eldorado” Stirlinga Mossa.

W Hombre, oprócz czterdziestu samochodów Maserati, można podziwiać trzydzieści zabytkowych motocykli w większości wyprodukowanych w regionie Emilia-Romania (Ducati, Maserati itp), a także zabytkowe rowery i traktory, można także zobaczyć Mercedesa Gullwinga, Cadillaca 355 z 1931 roku, prototypy i wiele innych, ciekawych motoryzacyjnych perełek.

Dostęp do kolekcji jest nieco utrudniony, nie można bezpośrednio dojechać środkami transportu publicznego, od najbliższego przystanku autobusowego dzieli nas 4 km. Do  Hombre najlepiej przyjechać samochodem (parking na miejscu jest duży i bezpłatny),  należy się kierować na Cittanova di Modena zjazd Modena Nord i skręcić w Via Emilia w kierunku Reggio Emilia.

Kolekcję można oglądać od poniedziałku do piątku w godzinach od: 09:30 – 12:30 oraz 15:30 – 18:30, a w soboty od 09:30 – 12:30. W niedzielę muzeum jest zamknięte. Wizyta możliwa jest jedynie po wcześniejszej rezerwacji, wstęp jest bezpłatny.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze