Co w Małopolsce powinien zobaczyć volkswagen touareg?

Kraków to malownicza stolica Małopolski. Pełna turystów ze wszystkich stron świata, zabytków i wielu niesamowitych wręcz miejsc. Kraków większości kierowców jest znany z intensywnego ruchu na drogach oraz całkiem przyjemnej obwodnicy, która prowadzi na autostradę A4.

SUV-y lubią autostrady, a volkswagen touareg tym bardziej. W damskich lub męskich rękach z elegancją i finezją pokonuje kolejne kilometry. Ułatwia to stały napęd na 4 koła 4MOTION, który gwarantuje bezpieczne i stabilne poruszanie się po trasie. Jazda po autostradzie z 3.0 V6 TDI z nawet 262 KM pod maską jest co prawda niezwykle przyjemna, lecz podczas zwiedzania Małopolski można przeżyć równie ciekawe oraz ciekawsze momenty.

Małopolskie zamki wśród malowniczych widoków
Jedne z najbardziej malowniczych tras Małopolski prowadzą wokół popularnych wśród turystów zamków w Nowym Wiśniczu oraz Niedzicy nad Jeziorem Czorsztyńskim. Obydwie pozwalają z jednej strony rozkoszować się fantastycznym widokiem zza szyby samochodu, a z drugiej pozwalają kierowcy na wypróbowanie sprawności oraz zwrotności touarega na podjazdach i zakrętach. Trasa wokół zamku w Nowym Wiśniczu wiedzie wśród malowniczych drzew, które w słoneczny dzień kładą się smukłymi liniami na lśniącym lakierze volkswagena touarega. Dla postronnych osób to bardzo przyjemny widok. Kierowcy zaś daje to z pewnością niesłychaną satysfakcję. Piękne auta słusznie powinny budzić podziw – tak jak volkswagen touareg. Motoryzacja jest pełna pozytywnych emocji, podobnie jak zapierające dech w piersiach widoki. Takie gwarantuje objazd wokół zamku w Niedzicy nad Jeziorem Czorsztyńskim. Warto się tam na chwilę zatrzymać. Można wtedy na przykład zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie, gdzie na tle urokliwego jeziora będzie można uchwycić zdecydowane linie flagowego SUV – a VW. Trzeba przyznać, że volkswagen touareg świetnie prezentuje się na fotografiach. To jedna z podstawowych cech najlepszych modeli samochodów.

Coś tu nie gra?
Małopolska to ciekawe trasy samochodowe i intrygujące miejsca. Jednym z nich jest przełęcz Snozka, gdzie znajdują się niezwykle oryginalne Organy Hasiora. To 13 – metrowy pomnik, który w zamyśle ówczesnej władzy miał grać melodie na jej cześć. Artystyczna dusza Władysław Hasiora jednak na to nie pozwoliła. Volkswagen touareg umożliwia zaś komfortowe pokonanie podjazdu pod Snozkę, gdzie można urządzić sobie chwilowy postój. W tym czasie warto bardziej szczegółowo poznać historię Organów Hasiora. To również wyśmienita okazja na porządne, pamiątkowe zdjęcie. Niewątpliwą zaletą volkswagena touarega jest fakt, że zawsze chętnie pozuje do zdjęć.

Na tatrzańskich szlakach
Górzyste tereny Małopolski doskonale nadają się na wycieczki SUV – em. Miłośniczki oraz miłośnicy gór z pewnością będą chcieli wybrać się w Tatry, by tam móc podziwiać naturalne piękno gór oraz cieszyć się wrażeniami z jazdy, które zapewnia volkswagen touareg. Wybierając się w podróż po Podhalu warto przejechać się po drogach biegnących w pobliżu Polany Szymoszkowej. Przyjemne zakręty i jeszcze przyjemniejsze widoki sprawiają, że trzeba tam się po prostu wybrać. Gdyby volkswagen touareg potrafiłby mówić to z całą pewnością potwierdziłby, że tak faktycznie jest.

Przyjemność z podróżowania po Małopolsce i… nie tylko
Urokliwe zamki, osobliwe miejsca i piękne, górzyste tereny – to, a nawet o wiele więcej, może zaoferować Małopolska każdemu kierowcy, który poszukuje naprawdę ciekawych miejsc na przejażdżkę. Część z miłośniczek oraz miłośników motoryzacji chętnie pewnie chętnie wybrałaby się na opisane w tekście trasy, lecz ma problem z wyborem odpowiedniego pojazdu. Wspomniany w tytule volskwagen touareg to król wypraw dla przyjemności. Jest duży, wygodny, bezpieczny, zwinny, a jego ceny… dostępne są tutaj: http://www.volkswagen.pl/pl/modele/nowy-touareg/cenniki-i-katalog.html.

Małopolska to tylko jeden z regionów Polski, które warto przejechać wzdłuż i wszerz. Nasz kraj oferuje wiele innych ciekawych miejsc. Trzeba mieć całkiem sporo czasu, żeby objechać je wszystkie, lecz żyje się przecież tylko raz. Wspomnienia z wypraw są bezcenne, a volkswagen touareg jest podobno gotowy na wszystko. Wszystko, co najlepsze.

Najnowsze

Škoda Kodiaq – ceny w Polsce

Najnowszy model Škody pojawi się w salonach dealerskich w Polsce na początku 2017 roku - ile będzie kosztował?

Model będzie dostępny w trzech wersjach wyposażenia: Active, Ambition oraz Style. Standardowo dla każdej wersji, w cenie samochodu oferowany jest także pakiet przeglądów, obejmujący kompletny plan serwisowy przez pierwsze cztery lata lub 60 000 km eksploatacji. Model dostępny jest także w systemie finansowania „Jak w abonamencie”, dzięki czemu można go posiadać płacąc tak niewiele jak 899 zł za miesiąc.

Škoda Kodiaq o długości 4,70 metra, opcjonalnie siedmiomiejscowa i z największą pojemnością bagażnika w swojej klasie, jest pierwszym dużym SUV-em czeskiego producenta samochodów. Pojawi się w salonach dealerskich w Polsce na początku 2017 roku, a to dopiero początek szeroko zaplanowanej ofensywy SUV-ów czeskiego producenta.

Cena modelu Kodiaq na polskim rynku zaczyna się już od 89 900 zł za wersję Active z silnikiem 1.4 TSI o mocy 125 KM.

 

Najnowsze

Płyn hamulcowy: o czym warto wiedzieć

Trudno o bardziej przerażający moment, niż wtedy, gdy po naciśnięciu pedału hamulca po prostu wpada on w podłogę, a samochód dalej pędzi.

Stan płynu hamulcowego nie jest badany w czasie obowiązkowych przeglądów przez Stacje Kontroli Pojazdów, ale doświadczenia mechaników jasno pokazują, że po polskich drogach porusza się wiele aut, w których płyn ten powinien zostać natychmiast wymieniony.

Wprawdzie płyn w układzie hamulcowym nie podlega zużyciu, jednak, w miarę eksploatacji samochodu, zwiększa się w nim zawartość wody i zanieczyszczeń. Z tego powodu spada jego odporność na obciążenia cieplne powstające w czasie hamowania – a im silniejsze i dłuższe hamowanie, tym większe obciążenia. W skrajnej sytuacji płyn może zostać doprowadzony do wrzenia, a wtedy traci swoją zdolność do przekazywania ciśnienia z pompy na tłoczki hamulcowe. To oznacza zupełny zanik siły hamowania.

Higroskopijność płynu
Płyn hamulcowy jest higroskopijny, czyli wchłania cząsteczki wody. Woda dostaje się do układu hamulcowego przez uszczelnienia, drogą dyfuzji przez gumowe przewody, czy też z wilgotnego powietrza znajdującego się nad lustrem płynu w zbiorniczku wyrównawczym. Nawet kilka procent zawartości wody w płynie obniża jego temperaturę wrzenia o kilkadziesiąt stopni C.
 
Skoro higroskopijność jest problemem, to dlaczego producenci płynów nie stosują substancji, które odpychają wodę? „Woda i tak przedostanie się do układu, ale wtedy występowałaby w postaci kropli. Te krople wody wrzałyby już w temperaturze 100 stopni C i układ hamulcowy jeszcze szybciej traciłby sprawność pod wpływem obciążenia cieplnego” – tłumaczy Mirosław Przymuszała, przedstawiciel marki Textar w Polsce. Dla porównania, temperatura wrzenia najpopularniejszego na rynku płynu DOT 4 wynosi minimum 230 stopni C.
 
Zanieczyszczenia
Woda to nie jedyny problem, w czasie eksploatacji samochodu do płynu dostają się także zanieczyszczenia. Są to m in. produkty korozji czy drobinki metalu i gumy odrywające się podczas tarcia o siebie elementów układu. Efekty tych procesów najłatwiej zauważyć przy okazji wymiany bardzo starego płynu hamulcowego. Ma on wówczas ciemnobrunatną barwę, podczas gdy nowy jest koloru jasnożółtego. To także jest zagrożenie dla bezpieczeństwa kierowcy, ponieważ duża ilość zanieczyszczeń może zakłócić pracę sterownika systemu ABS lub ESP.
 
Regularne badanie
Stan płynu hamulcowego można określić stosunkowo prostym badaniem próbki płynu, którą pobiera się ze zbiorniczka wyrównawczego. Określając temperaturę wrzenia próbki trzeba pamiętać, że najbardziej narażony na zawilgocenie jest płyn znajdujący się w pobliżu tłoczków i tam temperatura wrzenia może być jeszcze niższa. Zaleca się wymianę płynu hamulcowego co dwa lata.
 
Prawidłowy dobór płynu
Najpowszechniej stosowane są płyny DOT 4. Zazwyczaj na korku zbiorniczka płynu hamulcowego znajdziemy napis o zastosowanym płynie. W przypadku wątpliwości odnośnie rodzaju płynu hamulcowego najlepiej skorzystać z dokumentacji producenta pojazdu.

Źródło: Textar

Najnowsze

Honda Civic Type R Prototype – już jest!

Podczas tegorocznej edycji paryskiego salonu samochodowego zadebiutowała koncepcyjna Honda Civic Type R, będąca zapowiedzią przyszłej stylistyki kolejnej generacji modelu Civic Type R, którego premierę zaplanowano na rok 2017.

Chociaż koncepcyjny Type R bazuje na nisko zawieszonej i szerokiej sylwetce nowej Hondy Civic hatchback, od pierwowzoru odróżnia go masywna stylizacja nadwozia oraz szereg modyfikacji mających na celu poprawę właściwości aerodynamicznych auta. Dodatkowo, karoserię egzemplarza pokazowego pokryto połyskującą strukturą imitującą szczotkowane aluminium.

Masywny przedni zderzak podkreślono wyraziście wyprofilowanym splitterem z włókna węglowego oraz sportową, czerwoną listwą dekoracyjną. Dodatkowe kanały z kratowanymi osłonami optycznie poszerzają zderzak, a wydatne otwory skrywają się za sportowymi osłonami siatkowymi.

Legendarne, czerwone logo „H” – stały element stylizacji modeli Type R – umieszczono nad nowym wlotem powietrza, w centralnej części pasa przedniego. Kolejny wlot powietrza pojawił się na masce, w centralnej części trapezoidalnego wgłębienia. Wyjątkowego charakteru prototypowej Hondzie Type R dodają przyciemnione klosze diodowych reflektorów i wszystkich kierunkowskazów.

Między przednimi a tylnymi, 20-calowymi felgami aluminiowymi w kolorze Piano Black z kontrastującymi czerwonymi elementami, rozciągają się boczne fartuchy wykonane z włókna węglowego. Nowe obręcze ze sportowymi oponami o szerokości 245 mm ukryto pod wydatnymi nadkolami.

Masywny dyfuzor umieszczono pod szerokim, tylnym zderzakiem, gdzie znalazło się również miejsce dla potrójnej końcówki układu wydechowego. Środkowa rura wydechowa wyróżnia się mniejszą średnicą oraz jasną, metaliczną, czerwoną barwą. Ukoronowaniem tylnej części nadwozia jest masywny, sportowy spojler zawieszony nad pokrywą bagażnika.

Wersja produkcyjna nowej Hondy Civic Type R, która została opracowana z wykorzystaniem tych samych zasad konstrukcyjnych co pozostali przedstawiciele rodziny modelu Civic, zostanie zaprezentowana w przyszłym roku. Samochód produkowany będzie w brytyjskiej fabryce Hondy w Swindon, w której montowany jest pięciodrzwiowy hatchback przeznaczony na rynki globalne. Rozpoczęcie sprzedaży w Europie zaplanowano na drugą połowę 2017 roku.

Model Type R będzie również eksportowany na skalę globalną, co oznacza, że po raz pierwszy samochód ten oficjalnie dostępny będzie na rynku północnoamerykańskim.

Najnowsze

Jesienna kolekcja odzieży i akcesoriów MINI na 2017

Podczas Międzynarodowego Salonu Samochodowego w Paryżu MINI przedpremierowo zaprezentowało nową kolekcję MINI Lifestyle 2016 - 2018.

Debiut nowej kolekcji jest zaplanowany na listopad. Składająca się z ponad 50 produktów oferta zawiera nie tylko ubrania, ale także akcesoria i przedmioty codziennego użytku.

W kolekcji pojawiły się m.in okulary przeciwsłoneczne, torby podróżne, zakupowe i walizki, bluzy i kurtki, a także t-shirty. Dla dzieci Mini przewidziało rowerek trzykołowy i – dla starszych – jednoślad oraz kredki. Są także portfele, głośniki bluetooth, osłony na telefony, a nawet filiżanki do herbaty w ciekawym, typowym dla Mini designie.

Całość utrzymana jest w stonowanych szarościach, złamany lemonkowym, turkusowym, lub zielonym kolorem.

 

Najnowsze