"Co może pójść nie tak?" Najnowsza książka Jeremy’ego Clarksona

"Co może pójść nie tak?" Najnowsza książka Jeremy’ego Clarksona

13 listopada 2015
"Co może pójść nie tak?" to najnowsza książka Jeremy’ego Clarksona, która jest już w księgarniach. Zanim ją kupisz możesz przeczytać bezpłatnie trzy ze 122 felietonów, które znalazły się w najnowszej publikacji mistrza niepoprawnego humoru!
Loading module...

Co może pójść nie tak? to najnowsza książka Jeremy’ego Clarksona, najsłynniejszego dziennikarza motoryzacyjnego i autora bestsellerowego cyklu Świat według Clarksona.

Tym razem Clarkson pisze o samochodach, a tego chyba nikt nie potrafi robić lepiej. Podczas gdy większość kolegów z branży koncentruje się na osiągach, komforcie i cenie opisywanych aut, Jeremy skupia się na ważniejszych kwestiach: inwazji na Francję, faunie i florze Australii oraz niechęci do częstowania swoich gości ginem z tonikiem. Clarkson dobitnie wyjaśnia, dlaczego Dania to najlepsze miejsce na świecie oraz co zaślepki w desce rozdzielczej mówią o naszym statusie społecznym. Uzbrojony jedynie w ciekawość, entuzjazm i parę porządnych dżinsów, nie bacząc na przepisy BHP i nie troszcząc się o normy poprawności politycznej, Jeremy brawurowo przemierza świat w poszukiwaniu odpowiedzi na zagwozdki i problemy codzienności.

Jeremy Clarkson tydzień temu bawił polską publiczność na Stadionie Narodowym w Warszawie podczas Clarkson Hammond May Live. W trakcie spektaklu Jeremy wspomniał o swoim nowym programie na platformie Amazon i zaznaczył, że czekając na premierę tej produkcji, warto sięgnąć po jego najnowszą książkę – „Co może pójść nie tak?”. Hammond i May rzecz jasna nie powstrzymali się od żartów o książkach Jeremy’ego i polskich hydraulikach, ale najważniejsze było to, że Clarkson rzeczywiście miał dobre powody, by powiedzieć o swojej nowej książce – zobaczył jej gotowy egzemplarz, i to dosłownie na pięć minut przed rozpoczęciem swojego show na żywo.

Wiąże się z tym zabawna historia. Ekipa wydawnictwa Insignis miała okazję zobaczyć się z Jeremym Clarksonem tuż przed imprezą.

„Wpadliśmy do pokoju Clarksona w chwili, kiedy Hammond, May i sam Jeremy zbierali się już do wyjścia na płytę stadionu – opowiada Tomasz Brzozowski, redaktor książki. – Hi Jeremy, mówimy, świetna książka, podoba ci się, jak wygląda? Mamy kilka egzemplarzy do podpisania… A Clarkson odpowiada na to jakimś tekstem z kartki, który brzmi w jego ustach jak całkowicie niezrozumiała chińszczyzna. Czy to ma sens?, pyta. Zupełnie nie wiemy, o co chodzi. Zrozumieliśmy tylko dwa słowa: ‘skerczybuki’ i ‘napiwku’. Reszta to jakiś bełkot. Atmosfera staje się nerwowa, bo my mamy książki do podpisania, a producenci zabierają już Clarksona na płytę. Tymczasem Clarkson ze stoickim spokojem ponownie odczytuje tekst z kartki i pytająco spogląda na nas. W końcu łapiemy, co chce powiedzieć: ‘Te trzy grube skurczybyki piły całą noc i nawet nie zostawiły mi napiwku’. Powiedzcie mi to po angielsku, prosi Clarkson. These three fat bastards, zaczynam… Na te słowa jakaś Angielka z produkcji łapie się za usta, ale Jeremy jest zadowolony. Tak, tak, mówi i kilka razy pod nasze dyktando powtarza kwestię. Za ostatnim razem jest już całkiem dobrze. Da się zrozumieć. W końcu Jeremy podpisuje książki, my robimy mu zdjęcia i prezenterzy biegną na stadion. Podczas show Jeremy mówi, że wczoraj w nocy kelner zostawił im na kartce propozycję nazwy nowego programu i odczytuje tekst, którego go wyuczyliśmy. Bezbłędnie. Stadion się śmieje. A my mamy poczucie że uratowaliśmy dowcip.”

„Co może pójść nie tak?” – nowa książka Jeremy’ego Clarksona – najobszerniejsza jak dotąd, ze zdjęciami, mnóstwem ostrego humoru i bez cienia wątpliwości już w księgarniach. A wydawnictwo Insignis po książki z autografem Clarksona zaprasza na swoje media społecznościowe: Facebook, Instagram, Twitter i Snapchat – odbędą się tam konkursy!

Mając Jeremy’ego za przewodnika wypada nam zadać tylko jedno pytanie: Co może pójść nie tak?

Już dzisiaj przeczytaj trzy felietony z najnowszej książki Jeremy’ego Clarksona:

http://bit.ly/Co_moze_pojsc_nie_tak

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!