Co łączy Piotra Adamczyka i Volvo V60 Plug-in-hybrid?

Na swoim koncie ma już rolę Papieża, Fryderyka Chopina i fałszerza pieniędzy. 27 lutego na warszawskim Mokotowie wcielił się w kolejną z ról: ambasadora najnowszego Volvo V60 Plug-in-hybrid.

Piotr Adamczyk odbiera kluczyki do Volvo V60 Plug-in-hybrid.
fot. Anna Nazarowicz, Motocaina.pl

Kiedy był mały, oświadczył swojemu dziadkowi, że chce zostać aktorem. Dziadek, warszawski taksówkarz, nie przyjął tej informacji zbyt entuzjastycznie. „Dziś, widząc że odbieram kluczyki do takiego samochodu, z pewnością zmieniłby zdanie na temat zawodu aktora” – żartował sobie Piotr Adamczyk na konferencji prasowej.

Uroczyste przekazanie kluczyków do najnowszego modelu marki Volvo odbyło się w salonie meblowym BoConcept. Miejsce nie było kwestią przypadku. Salon znajduje się na parterze ekskluzywnego kompleksu mieszkaniowego stylizowanego na lofty – wysokie i przestronne mieszkania, w których z pewnością zmieści się nowe V60. Tylko kto by chciał trzymać w mieszkaniu samochód? Producent zapewnia, że nikt, kto nie ma właśnie tego modelu Volvo.

Galeria zdjęć z przekazania kluczyków do Volvo V60 Plug-in-hybrid Piotrowi Adamczykowitutaj.

Piotr Adamczyk przed dziennikarzami nie skrywał zadowolenia z Volvo V60 Plug-in-hybrid.
fot. Anna Nazarowicz, Motocaina.pl

Gdzie tkwi jego tajna broń? Wprawdzie V60 Plug-in-hybrid to hybryda z silnikiem diesla, ale poruszając się na jednym z trzech trybów – Pure – auto zasilane jest wyłącznie silnikiem elektrycznym. Dzięki temu nie emituje spalin i nie zanieczyszcza środowiska. Jednak nawet w sytuacji, kiedy do pracy włączy się silnik diesla (tryb Hybrid lub Power) auto zużywać ma niewiele oleju napędowego. Tak mało, że zastosowano w nim specjalny system sprawdzający, czy olej znajdujący się w baku nie jest już za stary…

W trybie Power silnik wysokoprężny pracuje pełną mocą, a do tego wspiera go silnik elektryczny. Łączna moc to 280 KM i 640 Nm. Samochód przyspiesza do setki w 6,1 sek.

Aby naładowować baterię samochód możemy wstawić do domowego garażu – cały proces odbywa się za pomocą zwykłego gniazdka.

Pełne ładowanie przy natężeniu 16A trwa niewiele ponad 2 godziny, dla 10A to 4,5 godziny, a ładowanie prądem 6A potrwa ok. 7,5 godziny.

Nasz test Volvo XC60 Polestarczytaj tu.

Aplikacja na telefon komórkowy informuje kierowcę o tym, w jakiej fazie ładowania jest samochód, jaki ma zasięg na tym, co obecnie jest w baku i na obecnym stanie naładowania baterii. Jest też możliwość zlokalizowania samochodu (np. w przypadku kradzieży). Dzięki integracji z platformą Sensus Connect kierowca może zarządzać swoim autem z dowolnego miejsca i o każdej porze.

Naciśnięcie przycisku AWD na konsoli centralnej uruchamia elektryczny napęd na cztery koła. Zamiast mechanicznego przełożenia napędu konwencjonalnego systemu AWD, centralna jednostka kontrolna zarządza rozkładem momentu obrotowego na przednie koła napędzane silnikiem diesla oraz elektrycznie napędzaną tylną oś. Dodatkowo w hybrydzie poprzez menu ustawień kierowca może wprowadzić planowany dystans trasy (krótki, średni i długi).

Jedno jest pewne – na Piotra Adamczyka czeka mnóstwo niespodzianek za kierownicą Volvo V60 Plug-in-hybrid.

Volvo V60 Plug-in-hybrid
fot. Anna Nazarowicz, Motocaina.pl
Volvo V60 Plug-in-hybrid
fot. Anna Nazarowicz, Motocaina.pl

Samochód będzie dostępny w Polsce wyłącznie w najwyższej wersji wyposażenia Sumum. Cena samochodu zostanie podana na stronie producenta do końca marca 2014.

Oficjalne zdjęcia Volvo V60 Plug-in-hybridgalerię zobaczysz tu.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze