Co kolor auta mówi o Tobie?

Co kolor auta mówi o Tobie?
Specjaliści od psychologii twierdzą, że istnieją relacje pomiędzy wyborem koloru samochodu, a indywidualnymi cechami charakteru. Co z tego wynika?

Ford zlecił przeprowadzenie badań, które mają pokazać wspomniane wyżej zależności. Specjaliści twierdzą, że kolor może dużo powiedzieć o kierowcy, ale nie zawsze ten sam zestaw cech dotyczy kobiet i mężczyzn. Jednak ta kwestia nie dotyczy koloru czerwonego. Zarówno kobiety jak i mężczyźni odpowiedzieli podobnie. Taki kolor wybierają osoby, które ekscytują się ryzykownymi przedsięwzięciami dającymi zastrzyk adrenaliny.

Według nich kobiety, które wybierają czarne samochody postrzegają siebie jako osoby sprytne, a także skoncentrowane na realizacji celu. Jednak do tego potrafią szybko wpadać w rozdrażnienie, jeżeli plany nie idą po ich myśli. Panowie, którzy decydują się na wybór samochodu w kolorze czarnym są niezorganizowani, nie potrafią na dłużej skupić swojej uwagi, a także są zależni od innych osób w wielu kwestiach. 

Z kolei panowie, którzy decydują się na zakup niebieskiego samochodu są uczuciowi i emocjonalni, a do tego mają konserwatywne podejście do życia. W temacie podejmowania decyzji raczej przywiązują uwagę do uczuć zamiast faktów. Kobiety lubiące niebieskie samochody szukają harmonii w związkach, nie lubią wchodzić w konflikty, a do tego charakteryzuje je mocna siła woli. Srebrne samochody są często wybierane prze panów, którzy w stresujących sytuacjach potrafią zachować spokój.

Badanie przeprowadzone na zlecenie Forda zostało wykonane w Wielkiej Brytanii na ponad 200 osobach w wieku 25-65 lat.

Konwersacje Facebook
Dołącz do dyskusji komentarze [ 1 ]
Michał 2016-12-19 14:01
Mój samochód chyba powie o mnie tyle, że jak mi się jeden kolor znudzi to biorę kolejny :D Ogólnie jakieś dwa lata temu chyba z trzy razy zmieniałem kolor z folią natryskową full dip. Teraz mi się kolor spodobał więc już jakiś rok go mam i na razie nie korci mnie nie zmianę
0
0
Odpowiedz
Informujemy, że wszystkie komentarze są monitorowane przez administratorów strony i mogą być usunięte jeżeli obrażają osoby lub zawierają informacje obarczające niesprawdzonymi zarzutami inne osoby, zawierają wulgaryzmy, treści pornograficzne, propagują alkohol, narkotyki, obrażają inne narodowości, religie, rasy ludzkie, przyczyniają się do łamania praw autorskich, czy w jakikolwiek inny sposób naruszają prawo. Nadużycia będą zgłaszane do właściwego dostawcy.