motocaina.pl logo

Co kolor auta mówi o Tobie?

09 stycznia 2016
1
Specjaliści od psychologii twierdzą, że istnieją relacje pomiędzy wyborem koloru samochodu, a indywidualnymi cechami charakteru. Co z tego wynika?

Ford zlecił przeprowadzenie badań, które mają pokazać wspomniane wyżej zależności. Specjaliści twierdzą, że kolor może dużo powiedzieć o kierowcy, ale nie zawsze ten sam zestaw cech dotyczy kobiet i mężczyzn. Jednak ta kwestia nie dotyczy koloru czerwonego. Zarówno kobiety jak i mężczyźni odpowiedzieli podobnie. Taki kolor wybierają osoby, które ekscytują się ryzykownymi przedsięwzięciami dającymi zastrzyk adrenaliny.

Według nich kobiety, które wybierają czarne samochody postrzegają siebie jako osoby sprytne, a także skoncentrowane na realizacji celu. Jednak do tego potrafią szybko wpadać w rozdrażnienie, jeżeli plany nie idą po ich myśli. Panowie, którzy decydują się na wybór samochodu w kolorze czarnym są niezorganizowani, nie potrafią na dłużej skupić swojej uwagi, a także są zależni od innych osób w wielu kwestiach. 

Z kolei panowie, którzy decydują się na zakup niebieskiego samochodu są uczuciowi i emocjonalni, a do tego mają konserwatywne podejście do życia. W temacie podejmowania decyzji raczej przywiązują uwagę do uczuć zamiast faktów. Kobiety lubiące niebieskie samochody szukają harmonii w związkach, nie lubią wchodzić w konflikty, a do tego charakteryzuje je mocna siła woli. Srebrne samochody są często wybierane prze panów, którzy w stresujących sytuacjach potrafią zachować spokój.

Badanie przeprowadzone na zlecenie Forda zostało wykonane w Wielkiej Brytanii na ponad 200 osobach w wieku 25-65 lat.

Komentarze

Michał
19 grudnia 2016 14:01
Mój samochód chyba powie o mnie tyle, że jak mi się jeden kolor znudzi to biorę kolejny :D Ogólnie jakieś dwa lata temu chyba z trzy razy zmieniałem kolor z folią natryskową full dip. Teraz mi się kolor spodobał więc już jakiś rok go mam i na razie nie korci mnie nie zmianę