Clint Vahsholtz ustanowił nowy rekord w Pikes Peak International Hill Climb

Samochód jadący na oponach wyścigowych Advan marki Yokohama zdobył mistrzostwo w Pikes Peak International Hill Climb, w USA.

W klasyfikacji generalnej 98. Pikes Peak International Hill Climb triumfował Clint Vahsholtz, który startował w kategorii Open Wheel w aucie 2013 Ford Open na oponach wyścigowych Yokohama Advan. Vahsholtz ustanowił nowy rekord w kategorii Open Wheel, pokonując trasę 12,42 mili w czasie 9:35:490. Podstawą jego zwycięskiego przejazdu była solidna przyczepność i trakcja opon Advan A005. Wyścig odbył się 30 sierpnia br., w Kolorado w USA.

Clint Vahsholtz, który startował w wyścigu Pikes Peak po raz 29., zdobył w tym roku swoje pierwsze mistrzostwo w klasyfikacji generalnej. Wśród samochodów rywalizujących na oponach Yokohama znalazł się też pojazd elektryczny (EV), który w latach 2010, 2011 i 2012 zdobywał mistrzostwa w swojej klasie, ustanawiając rokrocznie nowe rekordy czasowe dla pojazdów elektrycznych.

Japońska Yokohama wsparła również wyścig Porsche Pikes Peak Trophy, w którym rywalizowali ze sobą kierowcy pojazdów Porsche Cayman GT4 Clubsport. W tym wyścigu oponami kontrolnymi zostały dedykowane sportom ulicznym Yokohama Advan A052.

Pikes Peak International Hill Climb to wyścig górski z historią sięgającą 1916 roku. Znany jest również jako „Race to the Clouds”, ponieważ jego trasa rozpoczyna się na wysokości 2862 metrów i biegnie przez około 20 kilometrów aż do mety na wysokości 4300 metrów.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze