Claudia Hürtgen – konkurencja Sabine Schmitz

Oprócz słynnej w świecie sportu samochodowego Sabine Schmitz na torach wyścigowych pojawia się czasem jeszcze jedna Niemka. Kobiecie kochającej adrenalinę takie samochody jak BMW Z4, Mercedes SLS AMG czy Porsche 914 zupełnie nie są obce.

Claudia Hürtgen
fot. Peter Singhof

Claudia Hürtgen na świat przyszła 10 wrzenia 1971 roku w Aachen. Ta krótko ostrzyżona kobieta o nieco chłopięcych rysach twarzy i budowie ciała to profesjonalny kierowca, który na swoim koncie posiada kilka zwycięstw w 24-godzinnych wyścigach. Swoją przygodę motoryzacyjną rozpoczęła jak prawie każdy kierowca wyścigowy – od gokartów. Dziewczyna szybko jednak przerzuciła się na szybsze pojazdy i zaczęła brać udział w niemieckiej Formule 3 (dzisiaj zwanej ATS Formel F3 Cup). W 1993 roku podczas jednego z rozgrywek F3 w Monaco, zaliczyła dachowanie i doznała urazu ręki. Od tej pory Claudia przestała startować w wyścigach, w których udział biorą pojazdy z tylko jednym fotelem – kierowcy.

[Claudia Hürtgen za kierownicą BMW
fot. archiwum zawodniczki

Po dwóch latach od wypadku Hürtgen powróciła na tor zwyciężając od razu Austriackie wyścigi Porsche w klasie LMP-675. Na kolejne sukcesy nie trzeba było długo czekać. Claudia odniosła zwycięstwo w American Le Mans Series oraz w 24-godzinnych wyścigach Daytona i Le Mans. Między rokiem 2003 a 2004 była mistrzem w niemieckiej serii Germany’s Deutsche Tourenwagen Challenge DTC. Hürtgen to również pierwsza kobieta, która stanęła na szczycie podium w 24-godzinnym wyścigu w Dubaju. W 2005 roku wspólnie z drugim kierowcą, Torstenem Schubertem, pokonała Sabine Schmitz, wygrywając serię VLN na torze Nürburgring. Do dużego sukcesu można też z pewnością zaliczyć udział w tym samym wyścigu w 2006 roku, kiedy to Claudia wraz z innymi kierowcami (Marc Hennerici, Johannes Stuck, Torsen Schubert i Hans-Joachim Stuck) odniosła spore zwycięstwo – za kierownicą diesla, 245-konnego BMW 120d, którego moc była o połowę mniejsza od mocy w większości samochodów biorących udział w wyścigu, zajmując 5-te miejsce w klasyfikacji generalnej.

Miesiąc temu Claudia w Dubaju (po świetnym prowadzeniu) 24-godzinny wyścig ukończyła na 4-tym miejscu za kierownicą BMW Z4 GT3.

W wolnych chwilach Niemka, podobnie jak Sabine Schmitz bawi się w jeżdżenie RingTaxi po torze Nürburgring albo testuje nowe modele BMW:

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze