Claire Williams prawą ręką ojca

Claire Williams oficjalnie obejmie stanowisko zastępcy w Williams F1 Team. Tym samym będzie pełnić funkcję prawej ręki sir Franka Williamsa.

Do zadań Claire na nowoutworzonym stanowisku będzie należało nadzorowanie zarówno bieżących, jak i długoterminowych planów rozwoju teamu. Informacja miała być udostępniona mediom jeszcze przed rozpoczęciem sezonu, ale z uwagi na chorobę i śmierć lady Virginii Williams zdecydowano się ją opóźnić, by zapewnić rodzinie prywatność w czasie żałoby.

Dotychczas Claire odpowiadała za komunikację medialną, dialog ze sponsorami i strategię marketingową ekipy. Nadal zresztą będzie za te aspekty odpowiedzialna. W przeciągu ostatniej dekady przebyła długą drogę zawodową, którą rozpoczęła na stanowisku rzecznika prasowego w 2002 roku.

fot. Williams

Nominację Claire tak skomentował sir Frank Williams:

„Claire pracowała niestrudzenie na rzecz ekipy. Jej wiedza i pasja są niepodważalne. Jestem dumny, że się sprawdziła i okazała się być tak cennym pracownikiem. Teraz, kiedy objęła funkcję zastępcy, mam pewność, że przyszłość teamu jest w najlepszych rękach. Jestem pewien, że czuwa nad nami błogosławieństwo Ginny i ona również byłaby bardzo dumna, widząc Claire u mojego boku”.

A tak widzi to sama Claire:

„Jestem zaszczycona tym awansem i nie mogę się doczekać pracy u boku ojca, zarówno podczas tego sezonu, jak i następnych. Czuję się dobrze przygotowana do nowej roli, w końcu uczyłam się od najlepszych. Wiem, ile serca i zaangażowania każdy członek ekipy wkłada w codzienną pracę i jestem zdeterminowana, by wynieść nas ponownie na szczyt. Wiem, że czeka mnie wiele wyzwań, ale wiem, że mogę liczyć na wsparcie i pomoc. To nie był łatwy miesiąc po śmierci mojej mamy, ale trzeba patrzeć w przyszłość. Wierzę, że otwieramy nowy, pozytywny rozdział”.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze