Edyta Klim

Claire Lomas – sparaliżowana motocyklistka przygotowuje się do trasy wyścigu Isle of Man TT!

Claire Lomas to zawodniczka wyścigów konnych, która w 2007 roku uległa bardzo poważnemu wypadkowi podczas zawodów. Teraz walczy o swoje zdrowie, jak i angażuje się w działalność charytatywną.

Podczas wyścigu w 2007 roku koń Claire zderzył się z drzewem, a ona sama doznała wielu, poważnych obrażeń min. urazu rdzenia kręgowego, czego skutkiem jest trwały paraliż dolnej części ciała. Od tej pory Claire walczy nie tylko o swoją sprawność, ale i o środki na działalność fundacji Spinal Research, która zajmuje się poszukiwaniem rozwiązań i leczeniem osób z uszkodzeniami rdzenia.

W kwietniu 2012 roku Claire wzięła udział w maratonie! Regulamin maratonu obejmował czas 24-ech godzin na pokonanie trasy, jednak dla niej zrobiono wyjątek. Jej zajęło to 17 dni, a wszystko to było możliwe na własnych nogach, dzięki wykorzystaniu egzoszkieletu ReWalk.

Po maratonie zawodniczka otrzymała 14 medali od innych sportowców, którzy tak postanowili nagrodzić jej wysiłek oraz miała okazję zapalić znicz dla paraolimpijczyków. Kolejnym wyzwaniem Claire była ok. 650-kilometrowa trasa na rowerze typu handbike, podczas której odwiedzała szkoły, opowiadała swoją historię i zbierała datki dla fundacji.

Obecnie Claire skupia się na treningach motocyklowych, ponieważ w sierpniu ma zamiar pokonać trasę wyścigu Isle of Man TT, także dla celów charytatywnych. Wszystko zaczęło się od organizacji Bike Experience, która pomaga osobom sparaliżowanym powrócić do jazdy. Jej motocykl jest przerobiony na wyłącznie ręczne sterowanie, a nogi są unieruchamiane w specjalnych uchwytach. Lekcje nauki jazdy przyniosły dobry skutek do tego stopnia, że Claire zdała egzamin i otrzymała wyścigową licencję.

29 sierpnia podczas wyścigu Manx Grand Prix na wyspie Man, Claire ma do pokonania okrążenie trasy o długości ok. 60 km. Do tego czasu musi przygotować się do wyzwania głównie fizycznie, by zwiększyć wytrzymałość (szczególnie szyi, ramion i rąk) i zdobyć jak najwięcej doświadczenia w jeździe sportowym motocyklem.

Strona: https://www.claireschallenge.co.uk

Profil na facebooku : https://www.facebook.com/Finding-My-Feet-Claire-Lomas-394564137344680/

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze