Ciężarówka wpadła w stojące w korku samochody

Dość przerażające nagranie pokazujące co dzieje się z samochodami, w które nagle wpada ciężarówka. Na szczęście w tym wypadku nikt nie zginął.

Do zdarzenia doszło w Tomsku w Rosji. Na nagraniu widzimy korek, jaki utworzył się na wielopasmowej drodze. Jest pochmurnie, nawierzchnia jest mokra, ale nie pada deszcz i widoczność jest bardzo dobra.

Co więc sprawiło, że kierowca ciężarówki nie zauważył samochodów stojących w korku? Może zasnął za kierownicą, może zagapił się? Prawdopodobnie to drugie – kiedy ciężarówka pojawia się w kadrze widać, że jej kierowca próbuje zahamować. Niestety nie jest to łatwe w przypadku załadowanej wywrotki na śliskiej drodze.

Taki rozwój sytuacji najwyraźniej przewidział kierowca samochodu z kamerą, który musiał zobaczyć jadącą zbyt szybko ciężarówkę w lusterku wstecznym i zawczasu zjechał do zatoki przystankowej. Dzięki temu udało mu się uniknąć wypadku, w którym rannych zostało 13 osób. Można więc mówić o szczęściu, biorąc pod uwagę ilość uszkodzonych aut oraz to, że ciężarówka pod koniec przewróciła się na bok.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze