Ewa Pertyńska

Chrzest bojowy Forda – film

Nowe samochody są projektowane z myślą o jak największej grupie odbiorców. Tym samym są przygotowywane do najróżniejszych warunków i temperatur - od tych panujących na pustyni, do tych na kole okołobiegunowym. Jak z takim wyzwaniem radzi sobie Ford, pokazuje poniższy film.

Choć najlepszym świadectwem wytrzymałości samochodu na warunki atmosferyczne jest jego zachowanie w praktyce, w trakcie codziennego użytku, producenci dokładają starań, by zmaksymalizować skuteczność swych testów przedprodukcyjnych. Ford ma specjalne pomieszczenia, które idealnie sprawdzają się w tej roli. Technologia użyta w takim miejscu pozwala na regulowanie temperatury od -40 stopni Celsjusza aż do 55 stopni Celsjusza. Rozstrzał jest ogromny, przez co uzyskuje się wręcz ekstremalne warunki. Klimatyczna Komnata, jak nazywa się to pomieszczenie w Fordzie, umożliwia nie tylko zabawę w zamrażanie i podgrzewanie samochodów. Auto może zostać sprawdzone w warunkach typowych dla ostrej zimy, może się zetknąć ze śnieżycą w towarzystwie ujemnych temperatur.

Dzięki technologii użytej w tej sali istnieje możliwość regulacji ciśnienia, wykreowania warunków odpowiadających tym, na poziomie nawet ok. 3658 m n.p.m., czy w drugą stronę – ok. 85 m p.p.m. Wiatr w tym pokoju może wiać z prędkością 150 mil na godzinę (241,40 km/h)!

Samochód może być sprawdzony nawet pod kątem wytrzymałości na różny stopień wilgotności lub bliskość słońca. Dzięki tym rozwiązaniom inżynierowie mają możliwość odnaleźć błędy konstrukcyjne mające kluczowe znaczenie w różnych warunkach.

https://www.youtube.com/watch?v=neGruaP7I7o

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze