Chorwacja, Hiszpania czy Włochy? Gdzie najchętniej wybieramy się na wyprawę samochodem?

Skończyły się letnie wakacje, jednak wielu z nas właśnie jesienią wyjeżdża na urlop, korzystając z posezonowych obniżek. Popularnym sposobem na wypoczynek i zwiedzanie jest wycieczka autem. Gdzie wybieramy się najczęściej?

Dostęp do plaż, ciepłego morza i gór – to wszystko sprawia, że Chorwacja została uznana za najlepszą destynację na rodzinny wypad samochodem przez największą część badanych – aż 44%. Jesień to idealny moment na wyjazd do bałkańskiego kraju, który od lat przyciąga turystów – plaże są wtedy mniej zatłoczone, pogoda jest zwykle wciąż słoneczna, ale nie dokuczają upały, jakie panują tu w czerwcu czy lipcu.

Kolejne dwa kraje, najczęściej wskazywane w badaniu jako idealne na rodzinną wycieczkę autem to Włochy – docenione przez 40% ankietowanych oraz Hiszpania, która zdobyła 34% głosów. W obydwu krajach znajdziemy bardzo długie odcinki dróg z widokiem na morze, a na północnym wybrzeżu Hiszpanii również ocean. Dodatkowo, możemy tam robić sobie przystanki w podróży na szerokich, piaszczystych plażach, co z pewnością docenią rodziny z dziećmi. 
Szczególnie zachwycają plaże w okolicach Asturii, nad Zatoką Biskajską. Warto również zatrzymać się nieco dłużej w Santander. W okolicach miasta znajdziemy wiele pięknych plaż, a dodatkowo na tutejszym Półwyspie Magdaleny możemy odwiedzić mini zoo oraz imponujący pałac, pochodzący z początku dwudziestego wieku.

Zarówno Hiszpania, jak i Włochy słyną ze znakomitych, piłkarskich lig i wielkich klubów. Podróżując w tych krajach, warto zatrzymać się na chwilę, aby odwiedzić imponujące stadiony, takie jak Camp Nou FC Barcelony czy San Siro, na którym swoje mecze rozgrywają AC Milan i Inter Mediolan.

Tuż za podium znalazła się Polska – wyprawa samochodem we własnym kraju z rodziną to świetny pomysł na urlop według 33% ankietowanych. Przemierzając jego różne zakątki, zachwycimy się widokiem gór, morza, wspaniałych lasów, rozległych jezior oraz ciągnących się aż po horyzont pól i łąk. Znajdziemy tu również wiele atrakcji, idealnych, gdy podróżujemy z całą rodziną, jak choćby zamek w Malborku czy oceanarium we Wrocławiu. 

Jesień to także idealny czas na zwiedzanie Puszczy Białowieskiej, zorganizowanie grzybobrania w Borach Tucholskich czy odwiedzenie morskich kurortów, które o tej porze nie są oblegane przez turystów. 

Pierwszą piątkę ulubionych rodzinnych destynacji zamyka Francja z 24% głosów. Zamiast do często wybieranego przez turystów Paryża, warto udać się w podróż do mniej zatłoczonych i zakorkowanych o tej porze roku zakątków kraju. Miejscem, które zachwyci zarówno dorosłych, jak i najmłodszych jest Rezerwat Przyrody Camargue, położony na wschód od Montpellier. Spotkamy tam wiele wyjątkowych gatunków zwierząt, w tym flamingi i dzikie konie. Będąc w południowej Francji, warto przemierzyć Prowansję – krainę słynącą z pięknych widoków i znakomitej kuchni. Znajdziemy tu wiele urokliwych, niewielkich miejscowości, jak choćby słynne Gordes, położone na północny-wschód od Rezerwatu Camargue. 

Żródło: badanie przeprowadzono na zlecenie marki Avis.

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Ach… Chorwacja jest przereklamowana 😉 Bośnia i Hercegowina, Macedonia, Rumunia, Węgry – bardzo polecam!

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Samochodem byłam w Budapeszcie i Pradze, tak to latam enterem na wakacje. Wygodniej jest i szybciej.

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Co to jest „Enter”?

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

enterair – linie lotnicze 🙂

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze