Edyta Klim

Chiquinho – najsłynniejszy kot-motocyklista w Brazylii

Alexandre Goulart posiada uroczego kota, który ma 12 lat, waży 10 kilo, a jego ulubionym zajęciem jest wylegiwanie się na grzbiecie z łapkami do góry oraz jazda na baku motocykla. Wołają na niego Garfield.

Alexandre Goulart twierdzi, że jego kot to najczęściej fotografowany kot na świecie. Ta sława nie robi już na Chiquinho żadnego wrażenia i swobodnie może zasnąć na grzbiecie w tłumie ludzi. Może i dobrze, bo łatwego życia teraz nie ma – mieszka w Sao Conrado, niedaleko wioski olimpijskiej.

Pierwszy raz Chiquinho siedział na motocyklu w wieku 6 miesięcy, jednak miał wtedy trudność z utrzymaniem się na baku. Po kolejnych próbach tak bardzo polubił tą formę poruszania się, że teraz nie znosi samochodu. Jest już doświadczonym motocyklistą i nie boi się  wysokich prędkości, a do ochrony oczu nosi okulary.

Alexander jest żonaty i ma czworo dzieci, jednak to kota pokochał nad życie i to on zawsze pozostaje priorytetem. Jako, że Chiquinho ma nadwagę i za ruchem nie przepada, to stosuje specjalną dietę: jogurt, buraki i marchew gotowane na parze.

https://www.youtube.com/watch?v=rL1keopn4_U

Co rano kot ze swoim właścicieliem robi obchód okolicy, spacer bądź przejażdżkę na plażę, gdzie lubi się opalać, a nawet popływać! Następnie Alexandre idzie do pracy w sklepie z artykułami używanymi i wieczorem znów wspólny lans na mieście. A, że ten kot jest lokalną gwiazdą, więc nigdzie nie przejdzie niezauważony. Chiquinho jest po prostu królem Sao Conrado!

Kanał filmowy brazylijskiego Garfielda: 

https://www.youtube.com/channel/UCju9ztfzOccwGRHN4qGiGpA/videos?sort=dd&view=0&shelf_id=0

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Fajny kociak, chociaż za kocią nadwagę i to sporą powinno się Właściciela trochę poskromić niż głaskać i tulić po sieci.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze