Chińczycy wydrukowali pierwszy samochód

Drukarki 3D to temat, o którym jest głośno od kilku miesięcy. Grupa chińskich inżynierów postanowiła wykorzystać je do wydrukowania w pełni sprawnego samochodu.

Pierwszy samochód wydrukowany w 3D w Chinach powstawał pięć dni. Nad projektem czuwała lokalna firma, Sanya Sihai. Stworzony przez nich pojazd waży zaledwie 500 kg i jest napędzany przez silnik elektryczny. 

Nadwozie samochodu zostało stworzone na drukarce 3D, ale jego wnętrze powstało w tradycyjny sposób. Koszt zbudowania tego samochodu wyniósł 1 770 dolarów. Auto pomieści dwóch pasażerów i rozpędzi się do 40 km/h. Producent nie podaje jaki zasięg oferują akumulatory.

Zobaczcie, jak porusza się ta maszyna.

Najnowsze

Goodc

Wszystkiego najlepszego na Święta!

Motocaina.pl życzy wszystkim czytelnikom wesołych Świąt Wielkanocnych i bezpiecznej drogi!

Najnowsze

„Brzydcy i wściekli” – polska parodia kinowego hitu

Do premiery siódmej części "Szybkich i Wściekłych" zostało już kilka dni. Polacy zdążyli przed premierą zaprezentować własną interpretację.

„Brzydcy i wściekli” to humorystyczna przeróbka amerykańskiej produkcji. Co prawda usłyszymy w niej dźwięki z oryginalnego trailera, ale na ekranie pojawiają się już całkiem inni autorzy. Akcja rozgrywa się w PRL-owskich realiach, a motoryzacyjnymi bohaterami są polskie maszyny. Autorem filmu jest Cyber Marian.

O prawdziwej, 7 części „Szybkich i wściekłych” przeczytasz tu.

Najnowsze

Prezydent podpisał zaostrzenie przepisów. Będą zabierać prawo jazdy!

Zła wiadomość dla piratów drogowych. Prezydent podpisał nowelizację przepisów. To oznacza, że kierowcy przekraczający prędkość o 50 km/h utracą na kilka miesięcy możliwość zasiadania za kółkiem. To jednak nie koniec.

Rząd stara się walczyć z piratami wprowadzając coraz ostrzejsze przepisy. W świetle nowelizacji, która właśnie została podpisana przez Prezydenta, kierowcy przekraczający dozwoloną prędkość o co najmniej 50 km/h będą mieli zatrzymywane prawo jazdy. I to bezpośrednio przez policjanta kontrolującego prędkość.

Jeżeli w tym czasie osoba z zatrzymanym prawem jazdy będzie nadal prowadzić samochód, trzymiesięczny okres zostanie wydłużony to sześciu miesięcy. Jeżeli to nie poskutkuje, starosta będzie mógł wydać decyzję o całkowitym cofnięciu uprawnień. 

Prawo jazdy będzie zatrzymywane również w przypadku, gdy w samochodzie znajdzie się zbyt duża liczba osób, niż przewidziano w dowodzie rejestracyjnym.

Nowelizacja zmienia również kwalifikację czynu z wykroczenia na przestępstwo, gdy osoba  której sąd odebrał prawo jazdy usiądzie za kółko. 

Sędziowie będą mogli teraz orzekać dożywotni zakaz prowadzenia samochodu gdy kierowca po raz kolejny zostanie skazany za jazdę w stanie nietrzeźwości. Według nowych przepisów kierowcy przyłapani na jeździe na podwójnym gazie będą musieli wpłącić co najmniej 5 tys. zł. na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

Osoby skazane za jazdę w stanie nietrzeźwości będą mogły skrócić zakaz jazdy pod warunkiem zainstalowania w samochodzie blokady alkoholowej, czyli tzw. alcolocku. Jednak będzie to możliwe dopiero po odbyciu połowy orzeczonego zakazu. W przypadku dożywotniego zakazu będzie to możliwe dopiero po upływie co najmniej 10 lat. 

Ustawa, którą podpisał Prezydent czeka obecnie na publikację. Następnie po upływie 30 dni od dnia ogłoszenia wchodzi w życie.

Najnowsze

Ukradniesz samochód – będzie Twój!

Ostatnio było głośno na temat możliwości włamania do BMW poprzez dziurę w zabezpieczeniach. Krakowska firma postanowiła przygotować wyzwanie dla hakerów.

O 14-latku, który złamał wszelkie zabezpieczenia nowego auta przeczytasz tu.

Na parkingu przy ul. Straszewskiego w Krakowie zostało zaparkowane Volvo 480, które można legalnie ukraść pod jednym warunkiem. Nie będzie to siłowe przejęcie pojazdu tylko musi nastąpić przez włamanie do specjalnie przygotowanej aplikacji. 

Krakowska firma, nawiązując do motoryzacyjnego giganta z Monachium, twierdzi że stworzyła system niepodatny na tego typu ataki. Rozwiązanie o nazwie Loxet pozwala przy po mocy smartfona zdalnie otwierać, zamykać drzwi oraz blokować zapłon.

Urządzenie wykorzystuje technologię Bluetooth i odblokowuje samochód, gdy telefon z uruchomioną aplikacją znajduje się w pobliżu. 

Celem konkursu jest złamanie zabezpieczeń urządzenia Loxet oraz zdalne otwarcie drzwi w samochodzie, bez fizycznego kontaktu. Wszelkie bezprzewodowe ataki są jak najbardziej dozwolone. 

Nagrodą w konkursie jest stojący na parkingu samochód. Więcej informacji znajduje się na stronie projektu Loxet

Najnowsze