Chevrolet podczas salonu samochodowego w Genewie

83. salon samochodowy w Genewie był miejscem premiery Chevroleta Corvette Stingray w wersji kabriolet. Oprócz odmiany coupe tego nowego samochodu sportowego, Chevrolet po raz pierwszy w Europie zaprezentuje również Sparka EV oraz odświeżonego SUV-a Captivę.

Chevrolet Corvette Stingray jest najmocniejszym produkcyjnym Chevroletem Corvette w historii, generującym według wstępnych danych 450 KM mocy (335 kW) i 610 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Nowy model jest też najszybszym modelem Corvette w dziejach – auto przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie około czterech sekund.

Chevrolet Corvette Stingray wyróżnia się charakterystycznym profilem z długą maską silnika i dużą powierzchnią szyb otaczających kabinę pasażerską, a także dwuelementowymi tylnymi lampami. Wersja kabriolet została wyposażona w nowy, sterowany elektrycznie dach, który może zostać opuszczony lub podniesiony zdalnie z wykorzystaniem pilota.

fot. Chevrolet
fot. Chevrolet

W wersjach coupe i kabriolet oferowany jest pakiet Z51 do jazdy po torze. Pakiet obejmuje elektroniczny mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, systemem smarowania z suchą miską olejową oraz zintegrowany system chłodzenia hamulców, dyferencjału i skrzyni biegów, a także pakiet aero, który poprawia stabilność podczas jazdy z dużą prędkością.

Chevrolet Spark EV z kolei został wyposażony w zaawansowany silnik elektryczny. Charakteryzuje się wysokim momentem obrotowym 542 Nm, porównywalnym z samochodami sportowymi, oraz mocą 130 KM (100 kW).

fot. Chevrolet
fot. Chevrolet

Spark EV przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie poniżej 8,5 sekundy. Technologia zastosowana przy opracowywaniu ponad 20 kWh akumulatorów umożliwia zarówno standardowe ładowanie prądem zmiennym, jak i szybkie ładowanie prądem stałym. System szybkiego ładowania prądem stałym pozwoli na naładowanie akumulatorów do poziomu 80 procent w około 20 minut. Co więcej, system został opracowany tak, aby możliwe było wykonanie kilku takich ładowań dziennie.

Dodatkowe wsparcie podczas cofania zapewnia kierowcy tylna kamera. Spark EV będzie również wyposażony w dwa siedmiocalowe ekrany LCD z możliwością konfiguracji.

fot. Chevrolet

Nowy projekt Captivy obejmuje kilka zmian w przedniej oraz tylnej części samochodu, takich jak nowe tylne światła LED, chromowane, kwadratowe końcówki układu wydechowego oraz zmieniony tylny zderzak. Z przodu wyróżniają się takie elementy jak obniżony zderzak, nowa kratka osłony chłodnicy oraz zmienione lampy przeciwmgielne. Odświeżony wygląd nowej Captivy dodatkowo podkreślają nowe, 18-calowe obręcze aluminiowe.

W europejskiej gamie SUV-ów Chevroleta wkrótce pojawi się także nowy model Trax. Ten miejski SUV pojawi się w europejskich salonach sprzedaży wiosną tego roku, a sprzedaż w Polsce rozpocznie się na początku lata.

Chevrolet jako jeden z pierwszych producentów będzie oferował użytkownikom iPhone’ów integrację z funkcją Siri Eyes Free.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze