Chciał przestraszyć kierowcę, spowodował wypadek

Chciał przestraszyć kierowcę, spowodował wypadek

03 sierpnia 2018
1
1
Niektórzy kierowcy mają tendencje do pouczania innych lub straszenia, często w ogóle nie mając racji. Nie zawsze też takie sytuacje kończą się tylko na strachu.

Zdarzenie miało miejsce w Gdańsku. Zgodnie z opisem dołączonym do nagrania z kamery, Audi A4 jechało lewym pasem, a A8 wyprzedziło je z prawej strony. Następnie wróciło na lewy pas i nagle zahamowało.

Prawdopodobnie kierujący limuzyną zdenerwował się, że kombi nie zjechało na prawo widząc, że on jedzie szybciej. Kierowca A8 chciał zapewne postraszyć jadącego A4. Zrobił to na tyle skutecznie, że kierujący niemieckim kombi, chcąc uniknąć zderzenia, skręcił kierownicą w prawo, uderzając w bok auta z kamerą, które się z nim zrównało.

A8 natychmiast uciekło, a według relacji autora nagrania, A4 zjechało na pas zieleni, po czym zawróciło i ruszyło w przeciwnym kierunku. Poszkodowany prosi o pomoc w identyfikacji sprawców.

Komentarze

Gdańsk
05 sierpnia 2018 21:06
Czy mi się wydaje, czy samochód z którego pochodzi nagranie jechał identycznym torem co A8 i też chciał wyprzedzać prawym pasem?
Po to są przepisy aby nie wyprzedzać prawym pasem bo może właśnie się stać to co na nagraniu...
SzymonL > Gdańsk
13 maja 2020 12:22
A niby dlaczego tu nie mógł wyprzedzać prawą stroną? Bo ty tak piszesz?