Edyta Klim

Charytatywny Motokalendarz 2019 z motocyklistkami

Pod koniec sierpnia na profilu „Spotted: Żagań” umieszczono post, na prośbę mamy 15-letniego Gabrysia Rybaka. Była w nim prośba o to, by motocykliści odwiedzili jej syna i udzielili mu wparcia. Jak się skończyła na historia?

Chłopiec właśnie dowiedział się, że czeka go walka z chorobą onkologiczną i zostanie przewieziony do specjalistycznego szpitala w Poznaniu. Gabryś jest pasjonatem motocykli i jego marzeniem jest zrobienie prawa jazdy na motocykl, niestety choroba pokrzyżowała mu plany. Chłopiec choruje na bardzo rzadki rodzaj nowotoru – mięsak złośliwy (desmoplastic small roun cell tumor), co dodatkowo utrudnia i wydłuża leczenie.

Motocykliści na czele z Grzegorzem Lechem nie zawiedli i przed Szpitalem na Wyspie w Żarach pojawiło się ponad 120 maszyn! Każdy z nich przytulił chłopca i przybił piątkę. Gabryś nie krył wzruszenia, dziękował wszystkim za poświęcony czas i przybycie, a nawet sam miał możliwość na chwilę zostać pasażerem jednego z motocykli.

Po tak licznym odzewie motocyklistów, powstała kolejna inicjatywa: „Ryczymy dla Gabrysia”, którego inicjatorką była Izabela Klimas Niekało. Motocykliści po raz kolejny pokazali wielkie serca i 14 października na żarskim rynku zaryczało ponad 200 motocykli z okolicznych klubów i grup motocyklowych. Całej akcji towarzyszyła charytatywna zbiórka pieniędzy wśród uczestników, a zebrane środki zostały przekazane rodzinie chłopca.

Trzecia odsłona wsparcia dla Gabrysia i jego rodziny to Motokalendarz 2019. Pomysł jego wydania pojawił się spontanicznie w głowie Patrycji Bogusiewicz. Motocyklistka poprosiła o pomoc w tworzeniu kalendarza swoje przyjaciółki i znajome, które w niedzielne przedpołudnie pojawiły się na sesji fotograficznej w Szprotawie.

Bez chwili namysłu, na prośbę koleżanek, do pomocy ruszył także fotograf i motocyklista – Adrian Stolarczyk (https://www.facebook.com/pstrykzdjecie/). Razem z żoną przejechał 400 km tylko i aż po to, by charytatywnie wesprzeć inicjatywę motocyklistek. Karty kalendarza to jego fotografie, które przedstawiają motocyklistki przy swoich maszynach. Każda z nich jest inna, podobnie jak motocykle. To kobiety w różnym wieku, które połączyła wspólna pasja i chęć niesienia pomocy.  

Kalendarze wyprodukuje drukarnia DEM DRUK – Lubsko, która cześć kalendarzy wykona zupełnie za darmo. Resztę kosztów druku pokryli wspólnie motocykliści/stki, ich bliscy i znajomi.

Pieniądze ze sprzedaży kalendarzy, które właśnie opuszczają drukarnię, zostaną przeznaczone na: pomoc w leczeniu chłopca, rehabilitację oraz pokrycie kosztów pobytu jego rodziców w szpitalu. A zamówić je można w cenie 35 zł tutaj:

https://www.facebook.com/events/447770995746838/?ti=ia

Motokalendarz 2019

Styczeń: ADA, HONDA  CBR 125

Luty: KAROLINA, HONDA  SHADOW AREO 750

Marzec: ANITA, SUZUKI SV 650

Kwiecień: KAROLA, YAMAHA TRACER 900

Maj: PATRI, HARLEY DAVIDSON VROD 1200

Czerwiec: EDYTA, SUZUKI GS 500

Lipiec: MAGDA, KAWASAKI VULCAN 1600

Sierpień: IZA, HONDA CBF  600

Wrzesień: OLA, KTM  DUKE 125

Październik: OLGA, SUZUKI INTRUDER VS 1400

Listopad: IZA, SUZUKI GLADIUS SFV 650

Grudzień:

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Super 🙂

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Gest exstra i na pewno wielka pomoc

Odpowiedz

Anonymous - 5 marca 2021

Ekstra pomysł a i przy okazji świetna pamiątka dla Pań 🙂

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze