Charley Boorman znowu w podróży!

Charley Boorman znany motocyklista między innymi z wyprawy Long Way Round, którą zrealizował wraz ze swoim przyjacielem Ewanem McGregorem właśnie zakończył samotną podróż po Kanadzie.

na zdjęciu Charley Boorman
fot. Extreme Frontiers: Canada

 

Wyprawa nosi nazwę „Extreme Frontiers: Canada” tłum. Ekstremalne Granice: Kanada.

Charley razem z ekipą Big Earth postanowił odwiedzić ten drugi, co do wielkości kraj na świecie. Aktor podróżował po bezdrożach Ameryki Północnej motocyklem BMW R1200GS.

Podczas blisko dwumiesięcznej wyprawy wraz z ekipą filmową starał się odkryć piękno miejsc na co dzień nieznanych zwykłym turystom. Na początku przyszłego roku ma zostać wyemitowany czteroodcinkowy serial dokumentujący podróż motocyklisty. Miejmy nadzieje, że doczekamy się również emisji w Polsce, aby poznać nowe przygody tego sympatycznego aktora.

 

Zapowiedź wyprawy:

Najnowsze

Czyszczenie kasku

Pogoda w Polsce ostatnio nie rozpieszcza motocyklistów. Jak sobie, zatem radzić z zabrudzonym kaskiem?

fot. motocaina.pl

Przejażdżki motocyklem po Polsce najczęściej kończą się zabrudzonym wizjerem kasku. W Polsce nie ma jeszcze systemu rozpylania w powietrzu na głównych drogach specjalnych substancji, które miałyby odstraszać owady tak jak to ma miejsce w innych krajach Unii Europejskiej. Dlatego podczas dalszych podróży musimy regularnie czyścić kaski z robactwa oraz innych zabrudzeń. Jak sobie z tym radzić? Część motocyklistów decyduje się wykorzystać myjki na stacjach benzynowych, które to, na co dzień są używane do czyszczenia szyb, ale tych samochodowych.

Na rynku możemy znaleźć już coraz więcej specjalnych preparatów, które w mgnieniu oka usuwają zanieczyszczenia z wizjera. Popularne detergenty to: VisionCare, Glass Cleaner, P-Neutral Visor & Helmet Cleaner czy Usuwacz Robali. Większość tych substancji posiada także składniki przeciwmgielne, które to przeciwdziałają powstawaniu oparów na szybach.

Ceny oscylują od 22 do 70 złotych w zależności od rodzaju preparatu oraz wielkości opakowania.

Warto jest dbać o kaski, bo dzięki dobrej widoczności w porę możemy dostrzec potencjalne zagrożenie na drodze i odpowiednio zareagować, aby uniknąć nieszczęścia.

 

Najnowsze

Toyota – „Okno na Świat” – sposób na nudę podczas podróży

Toyota postanowiła rozwiązać problem doskwierającej dzieciom nudy w trakcie jazdy samochodem. "Okno na Świat" to projekt polegający na wbudowaniu ekranu dotykowego w szybę, którego funkcje zapewnią rozrywkę podczas długiej podróży.

„Okno na Świat” – czyli wbudowany w szybę ekran multimedialny.
fot. Toyota

Pomysł niczym z filmów science fiction powoli staje się rzeczywistością. Toyota przy współpracy z  kopenhaskim Instytutem Designu Interaktywnego opracowuje koncepcyjny projekt „Okno na Świat”. Poprzez wbudowanie w szybę ekranu dotykowego chce umożliwić pasażerom między innymi rysowanie, oglądanie mijanych miejsc w powiększeniu, podawanie o nich informacji itp. Zresztą zobaczcie sami:

Trzeba przyznać, że naprawdę może być to przełom w odniesieniu do komfortu podróżowania. Gdyby jeszcze można było połączyć ekran z internetem lub innymi urządzeniami, każdy pasażer Toyoty będzie mógł poczuć się jak bohater Matrixa.

 

Najnowsze

Red Bull X-Fighters już za niecałe 2 tygodnie w Poznaniu!

My zaczynamy już odliczanie, a Stadion Miejski w Poznaniu powoli przemienia się w  wielką piaskownicę, która już za niecałe dwa tygodnie stanie się spektakularnym torem do niewiarygodnych trików w wykonaniu najlepszych zawodników FMX.

Prace przygotowawcze do Red Bull X-Fighters ruszyły w niedzielę wieczorem. Na Stadionie Miejskim w Poznaniu nie ma już murawy, zamiast niej pojawiły się tony gliny i piasku, z którego zostanie uformowany jedyny w swoim rodzaju tor FMX. Ustawienie licznych ramp, nawrotów i ziemnych lądowań zostało zaprojektowane przez amerykańskiego konstruktora torów do freestyle motocrossu, Dane’a Herrona. Przygotowanie Stadionu Miejskiego na zawody Red Bull X-Fighters zajmie 11 dni, w tym czasie na murawę stadionu zostanie wwiezionych 12 tysięcy ton ziemi, położonych 5 km kabli i zamonotwane oświetlenie o mocy 4 MW.

Wizualizacja toru Red Bull X-Fighters na Stadionie Miejskim w Poznaniu.
fot. Redbull

– Nigdy dotychczas nie budowaliśmy toru na tak typowo piłkarskim stadionie. To daje szansę kibicom do oglądani trików w bliskiej odległości. Zawodnicy będą wykonywać ewolucje praktycznie „na wyciągnięcie ręki”, co z pewnością będzie emocjonujące i spektakularne. Niewątpliwą atrakcją będzie jedno z lądowań, które umożliwi zawodnikom najdłuższe skoki w ramach Red Bull X-Fighters. Będą one wykonywane nawet na ponad 36 metrów. – powiedział Dane Herron, konstruktor poznańskiego toru.

Wizualizacja toru Red Bull X-Fighters na Stadionie Miejskim w Poznaniu.
fot. Redbull

W sobotni wieczór, 6 sierpnia, fani sportów motorowych z całej Polski będą świadkami wyjątkowego starcia. Do Poznania przyjadą międzynarodowe sławy FMX m.in. Dany Torres – zwycięzca z Warszawy z 2008 roku, Nate Adams – zwycięzca serii Red Bull X-Fighters z 2009 i 2010 roku, obecny lider klasyfikacji, Andre Villa – wicelider tegorocznej klasyfikacji oraz Robbie Madison, który słynie z ustanawiania FMX-owych rekordów. Niewątpliwie tam, gdzie pojawiają się gwiazdy Red Bull X-Fighters, gwarantowane są najwyższe sportowe emocje.

Wizualizacja toru Red Bull X-Fighters na Stadionie Miejskim w Poznaniu.
fot. Redbull

– Wśród zawodników startujących w Poznaniu będzie Jakcson Strong, który, jako jeden z nielicznych zawodników na świecie, potrafi wykonać frontflipa (czyli salto w przód). Być może będziemy świadkami pierwszego w historii frontflipa w trakcie zawodów freestyle motocross – dodaje Herron.

Bilety na zawody Red Bull X-Fighters w Poznaniu – w cenie od 119 zł do 199 zł można kupić na www.redbull.pl oraz www.redbullxfighters.com.

 

Najnowsze

Karen Stoffer wygrywa!

Karen Stoffer z GEICO Suzuki zdeklasowała przeciwników w Denver. Zawodniczka ta stanęła na najwyższym podium w Mopar Mile-High NHRA na torze Bandimere Speedway.

fot. z archiwum zawodniczki

Jest to pierwsze zwycięstwo Karen w zawodach Pro Stock Motorcycle. Trzeba podkreślić, że smak tego triumfu jest wyjątkowy, bo przez ostatnie kilka startów mechanicy z GEICO Powersports zmagali się z problemami technicznymi jej motocykla. Jak sama zawodniczka podkreśla zdiagnozowanie problemu było dla nich nie lada wyzwaniem, a inżynierowie odwalili kawał dobrej roboty.

Karen stara się nie spoglądać na statystykę, bo jak podsumowuje ma jasny cel, a to, co było kiedyś się nie liczy. „Nie myślałam, ile czasu minęło od momentu, kiedy ostatni raz stanęłam na najwyższym podium. Postanowiliśmy położyć nacisk na spójność, a nie liczby, staramy się być konsekwentni. I wiecie, co? Udało nam się to osiągnąć! A wszystko dzięki wsparciu zespołu.”

Najnowsze