Ewa Kania

Ceny paliw w Polsce – olej napędowy znacznie zdrożał. Ile zapłacimy za tankowanie przed wakacjami?

Wielkimi krokami zbliża się sezon wakacyjny, a więc sezon masowych wyjazdów. Tymczasem wieści z rynku paliw nie są pozytywne.

Ceny oleju napędowego mocno w górę. Ile kosztuje benzyna i LPG?

Jak podaje w swoim raporcie e-petrol.pl, w ciągu zaledwie jednego tygodnia, średnia cena oleju napędowego w Polsce wzrosła o 16 groszy. Daje to przeciętną cenę 7,89 zł za litr.

Zmniejszyła się za to cena benzyny Pb95, ale o jedynie 2 grosze, co daje średnio 7,92 zł za litr. Natomiast 3 grosze staniał gaz LPG – teraz za litr tego paliwa zapłacimy 3,52 zł.

Gdzie ceny paliw w Polsce są najniższe?

Pod względem cen paliw, pozytywnie wyróżniają się obecnie województwa pomorskie, łódzkie oraz świętokrzyskie. Na Pomorzu znajdziemy najtańszą benzynę Pb95 – 7,88 zł za litr. Najmniej za olej napędowy zapłacimy natomiast w województwie łódzkim – 7,83 zł za litr. Po najtańszy autogaz trzeba z kolei udać się do świętokrzyskiego – tam cena wynosi 3,40 zł za litr.

Gdzie paliwa są najdroższe w Polsce?

Najdroższą benzynę Pb95 znajdziemy na Podkarpaciu – 7,99 zł za litr, natomiast na Podlasiu jest najdroższy diesel (7,91 zł/l). Dolny Śląsk z kolei góruje drożyzną gazu LPG, gdzie kosztuje on średnio 3,66 zł za litr.

Komentarze:

Bormann Adam - 26 czerwca 2022

Przepis głupawy,szerokość pary rowerzystów to w przybliżeniu szerokość samochodu,odstęp przy wyprzedzaniu rowerzysty i samochodu jednakowy to znaczy ok 1 metr to o co kaman , można wyprzedzać samochód a rowerzystów nie.Jakie uzasadnienie?

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze