Agnieszka Serafinowicz

Aplikacje z cenami paliw – ranking najlepszych na 2023 rok

Ceny paliw po 5 lutego mogą pójść w górę, czy da się znaleźć miejsca, gdzie zatankujemy taniej? Te aplikacje mogą w tym pomóc.

Gdzie zatankujesz najtaniej? Na cenę paliw ma wpływ kilka składników. Stacje mają wpływ poprzez swoją marżę detaliczną. W jaki sposób najłatwiej znaleźć tanią stację? Pomoże nasz ranking aplikacji cen paliw. W tych aplikacjach znajdziesz aktualne ceny paliw na stacjach.

ceny paliw - fuelio

Ceny paliw w Fuelio

Ta aplikacja jest przede wszystkim mobilnym dziennikiem kierowcy, pozwalającym rejestrować koszty poszczególnych tankowań, wydatki związane z paliwem, pozwala też monitorować zużycie paliwa. W kontekście interesujących nas tu zastosowań, przydatną cechą Fuelio jest wyszukiwarka najtańszych stacji paliw w określonym przez użytkownika promieniu (odległości od lokalizacji wykrywanej przez smartfon). To o tyle dobre rozwiązanie, że pomaga nam znaleźć najtańszą stację w sensownej odległości od nas. Bo, przyznajcie, informacja dla mieszkańca Gdańska, że najtańsza stacja paliw w Polsce mieści się pod Rzeszowem jest mało użyteczna. W Fuelio to banalnie proste: ustawiasz typ interesującego Cię paliwa (benzyna, diesel, LPG) określasz dystans (np. 10 km) i voila! Jedyny minus, ceny nie na wszystkich stacjach są równie aktualne, ale przy każdej cenie jest informacja o dniu, w którym taka cena została zarejestrowana. Jeżeli niska cena jest z dnia dzisiejszego, nic nie stoi na przeszkodzie, by podjechać i tanio zatankować.

ceny paliw - Yanosik

Ceny paliw w Yanosik

Yanosik to wręcz legenda wśród aplikacji mobilnych dla polskich kierowców. Program znany jest głównie ze swoich społecznościowych funkcji ostrzegania przed kontrolami policyjnymi, fotoradarami czy zdarzeniami na drodze, ale wbudowany moduł nawigacyjny zawiera również stacje paliw wraz z informacjami o cenach paliwa. Co prawda nie ma tu funkcji prezentujących stacje w określonej odległości, ale za to lista stacji jest posortowana względem naszej lokalizacji, co oznacza, że na samym szczycie wyświetlane są stacje (i ceny – gdy zostały przez kogoś wprowadzone) najbliższe.

ceny paliw - mapy google

Ceny paliw i Mapy Google

Tak, popularne Mapy Google od 2021 roku zawierają również informacje o cenach na stacjach paliw. Niestety, choć takie dane prezentowane są podczas np. ustawiania trasy nawigacji w aplikacji, to nie są one prezentowane dla wszystkich stacji.

ceny paliw - waze

Ceny paliw w Waze

Waze to kolejna aplikacja, której główną funkcją jest nawigacja. Skoro tak, to logiczne, że za pomocą tego programu możemy wyznaczyć trasę do stacji paliw. Choć Waze należy również do Google’a, to mam wrażenie, że społeczność skupiona wokół tego programu bardziej dba o aktualność cen na stacjach paliw (szczególnie w dużych miastach, gdzie jest wielu użytkowników Waze’a), niż wyszukiwarkowy gigant. Na pewno warto wypróbować.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze