Celebrytki na motocyklach

Niektóre zaczęły wcześniej, inne później, ale łączy je jedno – uwielbienie dla jednośladów. Piosenkarki, aktorki, członkinie parlamentu: kochają swoje motocykle!

Angelinę Jolie można często zobaczyć na motocyklu w filmach, chociażby w „Tomb Raider” czy „Salt”. Kaskaderskie ewolucje z reguły stara się wykonywać sama. Doświadczenie ma spore, ponieważ również prywatnie przedkłada jednoślady nad wszelkie inne pojazdy.

Deborah Grey w 1989 roku była jedyną członkinią kanadyjskiego parlamentu z ramienia Partii Reform. Po zakończeniu kadencji opuściła siedzibę parlamentu na siodełku ukochanej Hondy Gold Wing.

Alanis Morrisette
fot. materiały prasowe

Tricia Helfer, modelka i gwiazda serialu telewizyjnego Battlestar Galactica, regularnie uczestniczy w eventach firmowanych przez Harleya Davidsona, a jeździć zaczęła jeszcze jako mała dziewczynka na rodzinnej farmie w Albercie. Na przejażdżki wybiera się często w towarzystwie przyjaciółki i koleżanki z planu, Katee Sackhoff.

Alanis Morrisette odkryła motocykle po trzydziestce. Nauczyła się jeździć, by móc towarzyszyć przyjacielowi w wyprawie do Big Sur. Sama była zaskoczona, jak wiele z tego wyniosła. Mówi, że poczucie wolności i siły, jaką daje jej jazda motocyklem, wykorzystuje w swojej pracy artystycznej.

Cher
fot. materiały prasowe

Cher wylansowała niegdyś modę na dopasowane kurtki motocyklowe, jednak nie dla kaprysu: Cher jest wielką entuzjastką Harleyów i nie tylko jeździ, ale również prowadzi aukcje, których dochód jest przeznaczony na pomoc dzieciom cierpiącym na kraniosynostozę.

Lauren Hutton przeżyła przerażający wypadek podczas wyprawy motocyklowej, na którą wybrała się w towarzystwie przyjaciół: Dennisa Hoppera i Jeremy’ego Ironsa. Ponad dwa tygodnie pozostawała w śpiączce. Rok później jednak, po zakończeniu rehabilitacji, wróciła na siodełko – nie mogła się wprost doczekać, kiedy to nastąpi.

Regan Lauscher, kanadyjska saneczkarka, odkryła motocykle, gdy szukała sposobu na przyspieszenie i usprawnienie trasy, którą pokonywała codziennie z Red Deer na treningi w Parku Olimpijskim Calgary.

Pink
fot. materiały prasowe

Znana piosenkarka Pink dzieli swoją pasję z mężem, który jest zawodnikiem motocrossowym. Para kolekcjonuje motocykle, dlatego jednym z pierwszych elementów, na które zwrócili uwagę przy zakupie domu była, wielkość garażu. Istnieje duże prawdopodobieństwo, że dwuletnia córeczka Pink, Willow, również pokocha jednoślady.

 

Uwielbienie dla motocykli deklarują także Gwyneth Paltrow, Michelle Rodriguez i Sarah Palin.

Najnowsze

Jakie buty dla kierowcy?

Badanie przeprowadzone przez brytyjskie Automobile Association (AAGB) dowodzi, że więcej niż jedna czwarta kierowców doświadczyła kłopotów za kółkiem z powodu obuwia, które mieli na sobie.

Gary Ronald, szef południowoafrykańskiego oddziału Automobile Association, jest przekonany, że w RPA zakres problemu jest podobny, o ile nie większy. W ciepłym klimacie ludzie chętnie zakładają klapki, które jako obuwie dla kierowcy zupełnie się nie nadają. Stopa może się z nich łatwo wyślizgnąć, but może się zaklinować pod pedałem hamulca, a w razie wypadku kierowca nie ma nawet najmniejszej ochrony.

fot. materiały prasowe

Badanie AAGB podnosi również kwestię wysokich obcasów – jedna piąta kobiet przyznała się do kłopotów za kółkiem z powodu szpilek. Jednocześnie jednak 84% kobiet zapewnia, że mają w aucie zapasową parę butów na zmianę. Należy tylko pamiętać, żeby po zmianie obuwia nie zostawiać szpilek na podłodze, gdzie mogą łatwo potoczyć się pod pedał hamulca/sprzęgła.

Gary Ronald zwraca także uwagę na niebezpieczeństwo, jakie niesie ze sobą deszczowa pogoda. Dobrze jest mieć przy sobie niewielki ręczniczek do osuszenia podeszew butów, kiedy pada. Mokre obuwie łatwo może się ześlizgnąć z pedałów, co może się okazać szczególnie niebezpieczne np. na tłocznym parkingu, gdzie poruszają się piesi.

Co zatem nosić? Klasyczne skórzane pantofle, adidasy i buty do biegania to najlepszy wybór. Są stabilne, wygodne, przylegają do stopy i wystarczająco solidne, by w razie wypadku zapewnić przynajmniej niewielki poziom zabezpieczenia.

Najnowsze

Moto Racing Show 2013

W piątek 14 czerwca 2013 w Gorzowie Wielkopolskim odbędzie się Moto Racing Show poprzedzające Speedway Grand Prix Polski na żużlu. W pokazach udział wezmą między innymi Krzysztof Hołowczyc (Subaru Impreza) oraz Rafał Pasierbek aka Stunter13 (stunt motocyklowy).

Szczegółowy program Moto Racing Show:

 

14:30 – oficjalne losowanie numerów startowych Speedway Grand Prix Polski; pokazy

tatuażu, wystawa fotografii sportowej; sesja autografowa z udziałem byłych zawodników

Stali Gorzów; konkursy z nagrodami

Bulwar Zachodni

16:00 – 20:30 – symulatory motoryzacyjne – nieodpłatnie dla mieszkańców Gorzowa.

16:00 – pokazy statyczne nietypowych pojazdów – auta tuningowane, rajdowe, classic cars,

motocykle

17:00 – motoryzacyjnie na rzece Warcie: najmocniejsza seryjnie produkowana łódź

motorowa na świecie, flyboard

17:30 – koncert zespołu “5 rano”

18:30 – sesja autografów: Krzysztof Hołowczyc i Rafał Pasierbek aka Stunter13 + Monster

Girls

fot. materiały organizatora

InfoGlob – Dominanta – Działania

16:00 – wystawa zdjęć o tematyce żużlowej i sportowej pod Dominantą – Radosław Kalina,

Marcin Szarejko, Tomasz Frank

16:00 – pokazy tatuażu

22:30 – Silent Disco

 

Most Staromiejski

Pokazy dynamiczne godz. 19:00 – 20:30

Krzysztof Hołowczyc – Subaru Impreza (około godz. 20:20)

Rafał Pasierbek aka Stunter 13 – Stunt Motocyklowy

Jerzy Tecław i Szymon Jaśkiewicz – Uczestnicy Super Drift Series – Drift

2

Monster Energy Europe LTD

30 Riverside Way, Cowley, Uxbridge, UB82YF

Tomasz Tommy Romaniuk – Stunt Motocyklowy

Quady Stunt ATV

Pokazy kierowców Rajdowych i wyścigowych

Gokarty

 

Bulwar Zachodni

20:30 – Koncert zespołów RWA i Rekonstrukcja

21:30 – Koncert zespołu JAMAL

Bulwar Sport & Music Pub

22:00 – Monster Party dla mediów i VIP-ów

Najnowsze

Jak odpowiednio przewozić bagaże

Czy zdarzyło ci się zrobić zakupy, a następnie położyć je na tylnym siedzeniu zamiast zapakować do bagażnika? To teraz wyobraź sobie jabłka, które spadają na ciebie z wysokości drugiego piętra – taką siłę uderzenia mają zwykłe owoce przy nagłym zatrzymaniu z prędkości 50 km/h.

Przy zderzeniu niezabezpieczone przedmioty w samochodzie mogą uderzyć z siłą przekraczającą 20-krotnie ich wagę. Gdy wybieramy się w podróż samochodem, niezwykle istotna jest kwestia odpowiedniego zapakowania bagażu. Wszystkie przedmioty muszą być zabezpieczone, bez względu na planowany czas jazdy. Najbezpieczniej wszystkie torby i przedmioty zapakować do bagażnika. Należy ułożyć je tak, aby nie przemieszczały się zbytnio w czasie jazdy. Warto skorzystać np. z zabezpieczających siatek, które dodatkowo stabilizują bagaż. Takie dodatkowe akcesoria szczególnie przydają się w samochodach typu kombi czy SUV.

W czasie dłuższych podróży pasażerowie często piją i jedzą podczas jazdy. Efektem tego są m.in. butelki z napojami i opakowania po jedzeniu przemieszczające się luzem w samochodzie. Uderzenie litrową butelką wody podczas nagłego hamowania może spowodować cios o sile 20 kg. Im większy przedmiot, tym większa siła uderzenia. Niestety znane są przypadki, gdy niezabezpieczony laptop był bezpośrednią przyczyną śmierci kierowcy w czasie wypadku. Nie warto ryzykować.

fot. Renault

Przedmioty często zostawiane w samochodzie podczas jazdy bez odpowiedniego zabezpieczenia:

– telefony komórkowe

– laptopy

– butelki z napojami

– torebki

– parasolki

– zabawki dzieci

 

Źródło: Szkoła Jazdy Renault

Najnowsze

Elegant Lady Riders, klub motocyklowy z Ohio

Necie Ford najbardziej na świecie ceni sobie trzy rzeczy: przyjaźń, jazdę na motocyklu i wykorzystywanie okazji, by zrobić coś dobrego. Postanowiła połączyć te trzy pasje, tworząc klub motocyklowy dla kobiet „Elegant Lady Riders”.

Necie Ford mieszka w Zanesville, w Ohio. Jej mąż od lat jest członkiem różnych klubów motocyklowych, jednak Necie zawsze brakowało poczucia przynależności. „Elegant Lady Riders” liczy sobie obecnie siedem członkiń, pięć kolejnych jest na liście kandydatek. Necie nie zastanawiała się jeszcze, jak duża powinna być to grupa, ale generalnie uważa, że im więcej, tym weselej. Marzy jej się ekipa kilkudziesięciu riderek i zasięg wybiegający daleko poza granice Zanesville. Podstawą mają być wspólne przejażdżki i miłe spędzanie czasu razem, ale nie tylko. Necie pragnie, żeby jej inicjatywa przyniosła coś dobrego: zamierza zorganizować wyprawę motocyklową połączoną ze zbieraniem funduszy na rzecz chorych na Alzheimera i dzieci z zespołem Downa.

Jedną z pierwszych członkiń klubu jest Deborah Leverette, która jeździ na motocyklu od osiemnastego roku życia. Nie jest to pierwszy klub, do którego należy, ale do tej pory trafiała do grup w większości składających się z mężczyzn. Kiedy zaczynała swoją przygodę z motocyklami, kobiet na jednośladach było niewiele.

Elegant Lady Riders, motocyklistki w bieli
fot. materiały prasowe

Największy problem, jak mówi Necie, to organizacja czasu. Wszystkie członkinie klubu mają rodziny i aktywne życie zawodowe. Czasami trudno zebrać je tym samym czasie. Pomimo tych przeszkód, w obecnym sezonie panie odbyły już pięć wypraw i kolejne dwadzieścia mają zaplanowanych.

Wiceprezeską klubu jest Vissy Means. Ona również wraz z mężem należała w przeszłości do różnych stowarzyszeń, jeździ bowiem od lat 80. Nigdy jednak nie czuła się do końca na miejscu.

„Nie byłyśmy prawdziwą częścią klubu, nie oznaczało to jednak mniejszej liczby obowiązków. Kiedy trzeba było coś załatwić, zorganizować, nagle mężczyźni sobie o nas przypominali” – mówi.

Dla Vissy Means najwspanialsze w jeździe na motocyklu jest poczucie nieskrępowanej wolności. Nic nie jest w stanie równać się z podziwianiem pejzażu z perspektywy siodełka.

„Cel nie ma tak naprawdę znaczenia” – stwierdza. Zgodnie z jej sugestią panie zrezygnowały z popularnej czerni i wszystkie ubierają się na biało. Elegant Lady Riders są widoczne już z daleka!

Necie Ford czerpie szczególną radość z rozmaitości ludzi, których spotyka dzięki swojej pasji. A jeśli wszystko to można połączyć z działaniem w dobrej sprawie, to czy może być coś przyjemniejszego?

Najnowsze