Katarzyna Frendl

Carvago – samochody używane. O co chodzi w tej platformie z 750 tys. aut?

Coraz częściej w Polsce wymieniana jest platforma Carvago - samochody używane, jako ciekawa alternatywa do tradycyjnej formy zakupu auta używanego. Jak to działa?

Spis treści

Carvago – co to jest?

Carvago – samochody używane to obecnie największa platforma sprzedaży aut z drugiej ręki – w Polsce pojawiła się w czerwcu 2021 roku. To europejski start-up, który chce zmienić sposób postrzegania zakupu samochodów z drugiej ręki, wprowadzając nowe standardy jakości i kontroli sprzedaży.

  • Jak pokazują badania[1], popyt na zakup aut używanych w Polsce rośnie – ponad 321,5 tys. samochodów osobowych zostało zarejestrowanych w Polsce w pierwszym kwartale 2021 roku, z czego przeszło 63% z nich stanowiły pojazdy używane, sprowadzone zza zagranicy.
  • Zakup używanego samochodu nie należy jednak do najłatwiejszych zadań – według badań[2] 41% konsumentów obawia się ukrytych wad technicznych, a co piąta osoba (20%) tego, że pojazd pochodzi z kradzieży. 

Wraz z pojawieniem się Carvago, polscy kierowcy otrzymali dostęp do blisko miliona sprawdzonych pojazdów. Oprócz ogromnego wyboru aut używanych, marka oferuje również szereg usług dodatkowych, takich jak profesjonalny audyt techniczny pojazdu, dodatkowe finansowanie na zakup – również pojazdów zza granicy, przedłużoną gwarancję i natychmiastowe ubezpieczenie, a także dostawę auta do domu. Na życzenie kupującego firma przejmuje na siebie również część formalności, m.in. zarejestrowanie pojazdu. Zakup samochodu odbywa się w 100% online, łącznie z podpisaniem umowy kupna. 

Carvago nie jest zwykłą platformą sprzedażową. To kompleksowa usługa, która znacznie upraszcza proces zakupu samochodu i przenosi go do zupełnie nowego wymiaru w kontekście wygody
i bezpieczeństwa. Kupowanie auta jest u nas całkowicie przejrzyste. Gdy klient wybiera samochód
z ogólnoeuropejskiej oferty, sprawdzamy jego historię według numeru VIN i poddajemy certyfikowanemu przeglądowi technicznemu, który składa się aż z 270 etapów. Jeśli samochód nie przejdzie go pomyślnie, rekomendujemy alternatywny model. Wybrany pojazd dostarczamy pod dom w ciągu maksymalnie 20 dni roboczych. Gwarantujemy również możliwość zwrotu zakupionego auta w ciągu 14 dni, bez podawania przyczyny – mówi Jakub Šulta, CEO platformy sprzedażowej samochodów online Carvago.com.

Carvago - samochody używane

Carvago – samochody używane: odczarować zakup aut z drugiej ręki

Jak pokazują dane Ministerstwa Cyfryzacji[3], największy boom na zakup aut używanych miał miejsce
w trakcie pandemii, która spowodowała, że część osób zrezygnowała z podróżowania komunikacją zbiorową. W efekcie spora grupa konsumentów zaczęła kupować samochody, co zwiększyło nie tylko podaż, ale też przyczyniło się do wzrostu nieuczciwych praktyk sprzedażowych. Carvago obserwując trendy i widząc zmiany w zachowaniach zakupowych, postanowiło wprowadzić nową jakość.

Tworząc Carvago.com, zdecydowaliśmy się na uproszczenie całego procesu zakupu auta, jednocześnie wprowadzając zupełnie nowe, bardzo wysokie standardy jakości i kontroli sprzedaży samochodów
z drugiej ręki. Jasne zasady zakupu i transparentność usługi sprawiają, że nasi klienci kupując
w Carvago.com, czują się po prostu bezpiecznie. Ponadto gwarantujemy dziesięciokrotnie większy wybór modeli aut, niż posiada cały rynek aut używanych w Polsce. Dzięki tak bogatej ofercie, możemy zaoferować klientowi poszukującemu konkretnego pojazdu, blisko 200, zamiast przykładowo 15 propozycji aut do zakupu –
komentuje Jakub Šulta, CEO Carvago.

Carvago – samochody używane: jak to działa

W Europie dostępnych jest około 7 milionów[4] samochodów używanych, z których Carvago,
w oparciu o algorytm oceniający różne parametry, oferuje swoim klientom blisko milion dostępnych od ręki samochodów z 14 krajów europejskich, w wieku do 10 lat i maksymalnym przebiegu do 150 000 kilometrów. Gdy klient wyrazi zainteresowanie konkretnym autem, jego stan techniczny jest sprawdzany przez certyfikowany przegląd CarAudit, należący do struktur Carvago. Jeśli system wykryje nieprawidłowości lub poważne usterki, klient otrzyma alternatywne propozycje zakupu, a cały proces weryfikacji zostanie powtórzony bez ponoszenia przez klienta dodatkowych kosztów.

Firma przetwarza ponad 6,5 miliona ofert dziennie, ale w swojej ofercie sprzedażowej uwzględnia tylko około 10% tych, spełniających kryteria. Serwis zapewnia dodatkowo bezpłatną sześciomiesięczną gwarancję na każdy samochód, którą klient może przedłużyć do 2 lat.

Unikatowym w skali Europy rozwiązaniem, jest również możliwość zwrotu auta bez podania przyczyny w ciągu 14 dni od zakupu. Dzięki temu, klient może korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje europejskie prawodawstwo w zakresie zakupów online. 

Game changer branży motoryzacyjnej

Carvago.com wystartowało ze swoją usługą w Czechach w październiku 2020 roku. Obecnie działa
w 7 krajach w Europie i planuje ekspansję na rynek niemiecki, rumuński, austriacki, włoski i hiszpański.

Obecnie w Carvago – samochody używane to ponad 750 000 aut, nie starszych niż 10 lat i o maksymalnym przebiegu do 150 000 kilometrów. Firma, oprócz sprzedaży detalicznej na rynku B2C, działa również na rynku B2B, gdzie współpracuje z ponad 400 partnerami biznesowymi z 14 krajów Europy. Santander Consumer Multirent jako jedyny leasingodawca w Polsce rozpoczął współpracę z platformą w zakresie finansowania pojazdów.

Przeczytaj też wywiad z CEO Carvago i Prezesem Zarządu EAG Jakubem Šulta


[1] https://biznes.interia.pl/finanse/news-polacy-rzucili-sie-na-uzywane-auta-dwa-na-trzy-zarejestrowan,nId,5237296

[2] https://infowire.pl/generic/release/674367/jest-boom-na-samochody-z-drugiej-reki-ale-dobre-auto-nielatwo-kupic

[3] https://www.dziennikwschodni.pl/moto/boom-na-uzywane-samochody-wrocil-winna-pandemia,n,1000289125.html

[4] Dane Carvago – samochody używane, w oparciu o analizy rynkowe przekazane przez ok. 60tys. dealerów samochodów, z którymi współpracuje Carvago na terenie Europy.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze