Carshoe – buty samochodowe. Galeria

Kochamy zgrabne szpilki, platformy i obcasy, ale za kółkiem raczej się nie sprawdzają. Dla tych pań, które chcą być fashion i wciąż pewnie trzymać nogę na gazie, hamulcu czy sprzęgle, włoska marka Car Shoe (tłum. buty samochodowe) od prawie pięćdziesięciu lat szyje buty. Mierzyłyśmy je w Mediolanie w sklepie przy słynnej Via della Spiga, pełnej ekskluzywnych butików wielkich projektantów.

Logo przyciąga wzrok i intryguje przechodniów, zwłaszcza moto entuzjastki 😉
fot. Anna Dąbrowska

Motofanki nie mogły przejść obojętnie  obok witryny sklepowej z wielkim napisem Car Shoe z oponą w logo marki. Wszystko co w środku: buty, wystrój i klimat, nawiązuje do czasów, gdy motoryzacja była pełna klasycznej elegancji. Produkowane od 1963 r. buty były ulubionymi między innymi prezydenta Johna F. Kennedyego. Poznacie je po charakterystycznej podeszwie z gumowymi kolcami. Wykonane są z gumy identycznej co opony, stąd też opona w logo marki. Możecie więc na własnej stopie poczuć jaką przyczepność mają wasze koła. Podeszwy z kolcami mają naprawdę dobrze trzymać się pedałów i nie może być mowy o ślizganiu. W większości modeli kolce gumowe wyrastają też z piętki. O znanych nam wszystkim obdartych tyłach butów możecie zapomnieć (chyba, że używamy ochraniaczy „chroń but w aucie”, o których pisałyśmy tutaj).
 

fot. Anna Dąbrowska

Każda para jest szyta ręcznie, do czego szewcy zużywają 4,85 metra angielskiej nici. Indywidualistki mogą do sznurowadeł flagowego modelu – mokasynów, dołożyć charakterystyczne kosteczki ze swoimi inicjałami. Na półkach stoją też baletki (również z kolcami), sandały i espadryle, ale nam najbardziej przypadły do gustu mokasyny w kilkunastu kolorach.  Nawiązując do klasyki motoryzacji można dokupić eleganckie akcesoria do czyszczenia obuwia, łyżkę i skórzane rękawiczki, w których dłonie na kierownicy prezentują się bardzo ekskluzywnie. Niestety za same buty  trzeba sporo zapłacić, bo około 300 euro. To więcej niż dobre opony, ale na pewno w tych butach pojeździmy dłużej niż trzy sezony.

W Polsce car shoe są dziś nie do kupienia. Trzeba się po nie wybrać do Mediolanu, Rzymu, Londynu albo na Capri. My wyszłyśmy ze sklepu tylko z dobrymi wrażeniami…

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze