Caravans Salon 2021 – wiemy, kiedy odbędą się targi caravaningowe!

Tegoroczna III edycja Caravans Salon w Poznaniu okazała się sukcesem i pod wieloma względami była rekordowa. Najwięcej wystawców, niemal dwukrotnie większa powierzchnia ekspozycji, wzrost liczby zwiedzających oraz uczestników Zlotu Caravaingowego. Znamy datę targów w 2021 roku!

Według raportu instytutu Samar opublikowanego we wrześniu, sprzedaż i rejestracja nowych kamperów i przyczep w Polsce, już po 7 miesiącach przewyższyła wynik całego 2019 roku. W podanym okresie zarejestrowano w Polsce 708 kamperów (za cały rok 2019 było to 662). Taka liczba rejestracji od stycznia do sierpnia oznacza wzrost rok do roku aż o 24,4 proc. Co ważne, dane dotyczą okresu przed startem jesiennego sezonu targowego, który w branży caravaningowej jest zawsze owocny i podnosi statystyki sprzedaży.

Równie optymistyczne dane dotyczą segmentu używanych przyczep i kamperów, w 2020 r. Polacy ściągnęli z zagranicy 1 157 kamperów, co w porównaniu z analogicznym okresem 2019 r. oznacza wzrost o 23,3 proc. Zeszłoroczny wynik to 1 282 szt. przez cały rok. Caravans Salon Poland na terenach Międzynarodowych Targów Poznańskich okazały się największymi targami branży caravaningowej, jakie udało się zorganizować w tym roku. Impreza pod wieloma względami potwierdzała dobrą kondycję branży i przytoczone wyżej optymistyczne dane sprzedażowe. Targi w Poznaniu mogą pochwalić się niemal dwukrotnie większą powierzchnią wystawienniczą w odniesieniu do poprzednich edycji oraz innymi rekordami.

Caravans Salon 2021 - wiemy, kiedy odbędą się targi caravaningowe!

Główną atrakcją targów były, jak co roku premiery rynkowe i prezentacje nowości na sezon 2021. Zwiedzający mogli ich w tym roku zobaczyć aż 21, co jest ilością bezprecedensową na tle poprzednich lat. Zdecydowanie największym zainteresowaniem cieszyły się premiery dwóch nowych na Polskim rynku marek: 

  • Condorde, czyli niemiecka marka, dużych, luksusowych kamperów na bazie Iveco, która została zaprezentowana na spisku dealera: Centrum Campingowe Kutno. Zwiedzający mogli zobaczyć sztandarowy model Credo Red Edition oraz bardzo prestiżowy model Charisma z dedykowanym garażem na Smarta 3. 
  • Niesmann + Bischoff – firma m-Camp, która jest oficjalnym dystrybutorem niemieckiej marki kamperów premium, pokazała premierowo model iSmove, czyli najlżejszy pojazd w swojej klasie dostępny na rynku. 

Caravans Salon 2021 - wiemy, kiedy odbędą się targi caravaningowe!

IV Edycja Caravans Salon Poland we wrześniu 2021 
Kolejna czwarta educja targów caravaningowych w Poznaniu została zaplanowana na 24-26 września 2021 roku. Organizatorzy podkreślają, że zależy im na utrzymaniu jesiennego terminu ze względu na idealny czas na podsumowanie minionego sezonu oraz prezentację nowości w ofercie kamperów i przyczep na kolejny rok. Caravans Salon jest też naturalną kontynuacją europejskiego sezonu targowego, jako pierwsza w Polsce impreza po prestiżowych targach w Dusseldorfie, które kształtują trendy i są najważniejszą areną corocznych premier dla branży (niemieckie targi w Dusseldorfie odbywają się zazwyczaj pod koniec sierpnia). 

Rok 2020 będzie rekordowy dla branży. Coraz większe zainteresowanie budzi podróżowanie kamperem lub z przyczepą, na własnych zasadach, będąc w pełni niezależnym a także mając gwarancję bezpieczeństwa, co jest bardzo istotnym aspektem każdej podróży. Czy rok 2021 okaże się równie udany dla branży karawaningowej?  Wiele wskazuje na to, że jest to bardzo prawdopodobny scenariusz.

Caravans Salon 2021 - wiemy, kiedy odbędą się targi caravaningowe!

 

 

Komentarze:

Anonymous - 5 marca 2021

Ja czekam właśnie na te targi a moja żona na remadaysy w Nadarzynie. Mamy nadzieję, że jedne i drugie dobędą się normalnie i będziemy w nich uczestniczyć. Oby ten 2021 rok zaczął się lepiej od obecnego.

Odpowiedz
Pokaż więcej komentarzy
Pokaż Mniej komentarzy
Schowaj wszystkie

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze