Karolina Chojnacka

Cadillac Celestiq „zaprezentowany”! Poznajcie flagowy, luksusowy samochód elektryczny Cadillaca

Jest podobny do modelu Lyriq.

Niestety, nie wiemy jak dokładnie wygląda Celestiq, ponieważ Cadillac drażni się z nami i pokazuje tylko zwiastun swojego luksusowego elektrycznego samochodu. Ale… lepszy taki zwiastun niż żaden.

Dostajemy ujęcie z góry, które pokazuje, że samochód przypomina crossovera EV Lyriq. Najbardziej oczywiste podobieństwo wykazuje tył z tylnymi światłami w kształcie bumerangu i dachem typu fastback. Każdy element można indywidualnie dostosować pod kątem przezroczystości i wygląda na to że można go również podświetlić.

Cadillac Celestiq

Przeczytaj też: General Motors zapłaci 500 000 dolarów dealerom Cadillaca, którzy nie chcą sprzedawać samochodów elektrycznych

Przód również wygląda podobnie do Lyriq. Grill wygląda jednak na znacznie większy, ale oświetlenie jest identyczne jak u crossovera.

Cadillac Celestiq

Przeczytaj też: Elektryczne crossovery Hondy i Acury będą produkowane przez General Motors

Przyjrzymy się wnętrzu, w którym wyróżnia się pełnowymiarowy ekran informacyjno-rozrywkowy. Według portalu Snyder wnętrze ma również obszerne drewniane i metalowe wykończenia przeplatane ładnym oświetleniem ambientowym.

Cadillac niewiele mówił o aspektach technicznych elektryka. Celestiq będzie wykorzystywał technologię akumulatorów GM Ultium, która będzie współdzielona z innymi samochodami, takimi jak wspomniany Lyriq czy GMC Hummer EV. Będzie również wyposażony w napęd na wszystkie koła, niewątpliwie dzięki dwóm silnikom, jednym z przodu i jednym z tyłu.

Spodziewamy się, że Cadillac w pełni pokaże nam Celestiq za kilka miesięcy, ale może minąć trochę czasu, zanim wersja produkcyjna wyjedzie na drogi.

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Ford Mustang z filmu „60 sekund” wystawiony na sprzedaż! Możesz poczuć się jak Angelina Jolie!

To prawdziwa okazja dla fanów motoryzacji i kinomanów!

Entuzjaści motoryzacji i kinomani mogą kupić Forda Mustanga z 1967 roku, który zagrał w filmie „60 sekund”. To jeden z trzech samochodów, który przetrwał pobyt na planie filmowym.

Ford Mustang z filmu „60 sekund”

Przeczytaj też: Mustang z filmu „Bullit” odnaleziony

Do kupienia jest siódmy z 11 egzemplarzy zbudowanych przez Cinema Vehicle Services (CVS), o numerze podwozia 7R02C173895. To wyjątkowe auto. Ten konkretny Ford Mustang, jest jednym z tak zwanych samochodów-bohaterów. Kręcono w nim, i z nim sceny, w których występowali Nicolas Cage i Angelina Jolie.

Przeczytaj też: Angelina Jolie jeździ Triumphem

Samochód jak najbardziej nadaje się do jazdy. Silnik V8 o pojemności 5,7 litra, zbudowany przez Ford Racing, ma 400 KM. Obraca tylne koła poprzez czterobiegową manualną skrzynię biegów.

Cena nie została opublikowana, ale podejrzewamy, że że dodanie tego Mustanga do kolekcji będzie wymagało siedmiocyfrowej oferty.

Ford Mustang z filmu „60 sekund”

 

Najnowsze

Karolina Chojnacka

Kiedy wystartuje rajdowy puchar samochodów elektrycznych ADAC Opel e-Rally Cup?

Ustalono już harmonogram pierwszego na świecie jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych z zasilaniem akumulatorowym.

Inaugurację pierwszego sezonu ADAC Opel e-Rally Cup  zaplanowano na maj 2021 roku.

W pierwszym sezonie ADAC Opel e‑Rally Cup zaplanowano osiem rund, z których połowa odbędzie się w ramach Rajdowych Mistrzostw Niemiec (DRM). Ponadto przewidziano trzy zawody w ramach Rallye 70, czyli krajowych jednodniowych imprez rozgrywanych na 70‑kilometrowych odcinkach specjalnych. Szczególne atrakcje czekają zespoły Opla w ostatni weekend sierpnia, kiedy e‑kierowcy rajdowi wystąpią przed międzynarodową publicznością bogatego w tradycje Rajdu Barum, który jest czeską rundą Rajdowych Mistrzostw Europy rozgrywaną w okolicach miasta Zlín.

ADAC Opel e-Rally Cup

Uczestnicy walki o puchar będą mieli okazję poznać swoje samochody Opel Corsa‑e Rally w czasie ekskluzywnej rundy testowej, która odbędzie się w kwietniu, jeszcze przed inauguracyjnymi zawodami ADAC Rallye „Rund um die Sulinger Bärenklaue” zaplanowanymi na 7–8 maja. Klienci z zespołów prywatnych powinni otrzymać pojazdy w marcu 2021 roku. Cena Opla Corsy‑e Rally gotowego do rajdu wynosi 49 900 euro (plus VAT).

Rejestracja uczestników ADAC Opel e-Rally Cup 2021 rozpocznie się 15 stycznia 2021 oku. Do 12 lutego obowiązuje obniżona opłata rejestracyjna w wysokości 5 900 euro (plus VAT). Kwota ta obejmuje wszystkie opłaty wpisowe na sezon pucharowy 2021, dostęp do strefy reprezentacyjnej dla czterech członków zespołu, kombinezony rajdowe i odzież dla kierowcy i pilota, namiot serwisowy z plandeką podłogową oraz bezpłatne ładowanie Opla Corsy‑e Rally przez cały sezon. Po 12 lutego 2021 r. pobierana będzie pełna opłata rejestracyjna 7 500 euro (plus VAT). Wszystkie zgłoszenia dokonane w 2020 r. zachowują ważność.

ADAC Opel e-Rally Cup

Przeczytaj też: Test Opel Corsa 1.2 T GS Line – przyjaciel każdej kobiety

Zgodnie z tradycją ADAC Opel Rally Cup z poprzednich lat uczestnicy mogą liczyć na hojną pulę nagród, których suma wynosi około 100 000 euro. Najszybsi juniorzy mają także wyjątkową szansę zakwalifikowania się do ADAC Opel Rally Junior Team 2022 oraz rozpoczęcia rywalizacji na międzynarodowej scenie rajdowej w nowym samochodzie Opel Corsa Rally4. W pierwszym sezonie limit wiekowy dla klasyfikacji juniorskiej podniesiono z 25 do 26 lat (osoby urodzone w 1995 roku lub później). Dzięki temu młodzi kierowcy, którzy już chcieliby się zarejestrować w klasyfikacji juniorów do planowanego „Super Sezonu 2020/2021” nie będą poszkodowani przez opóźnienie inauguracji Pucharu z powodu epidemii koronawirusa.

ADAC Opel e-Rally Cup

Przeczytaj też: Elektryczny Opel Corsa-e Edition. Znamy cenę!

Dyrektor Opel Motorsport Jörg Schrott z niecierpliwością oczekuje na debiut pierwszego na świecie jednomarkowego rajdowego pucharu samochodów elektrycznych:

Mimo trudnych warunków w ostatnich miesiącach prace nad samochodem Opel Corsa‑e Rally oraz przygotowania do pierwszego sezonu ADAC Opel e‑Rally Cup są już na tyle zaawansowane, że możemy liczyć na udany start wiosną. Jesteśmy przekonani, że możemy zapewnić atrakcyjny pakiet zarówno dla uczestników, jak i kibiców, którzy przekonają się, że rajdy samochodów elektrycznych są nie tylko przyjazne dla środowiska, ale i niesłychanie fascynujące.

Harmonogram ADAC Opel e-Rally Cup 2021:

7–8 maja                     ADAC Rallye „Rund um die Sulinger Bärenklaue”   DRM

28–29 maja                 AvD Sachsen Rallye, Zwickau                                  DRM

11–12 czerwca            ADAC Rallye Stemwede                                           DRM

14 sierpnia                  Rallye Oberehe, Hillesheim                                       R70

27–29 sierpnia            Barum Czech Rally Zlín                                            ERC

18 września                 ADAC Rallye Hinterland, Dautphetal                        R70

2 października             ADAC Wartburg Rallye, Eisenach                            R70

15–16 października    ADAC 3-Städte Rallye, Freyung                               DRM

ADAC Opel e-Rally Cup

Najnowsze

Aplikacja Si: wystarczy tylko zeskanować kod i twoja hulajnoga elektryczna zacznie się ładować

W ramach rozwoju eFeeder, czyli stacji ładowania hulajnóg elektrycznych, innogy Polska wprowadza możliwość obsługi ładowania za pomocą aplikacji.

Aplikacja Si jest niezwykle intuicyjna i prosta w użyciu. Wystarczy zeskanować kod QR znajdujący się przy ładowarce eFeeder. Link przekieruje nas do mobilnej strony aplikacji Si, która krok po kroku przeprowadzi przez cały proces ładowania. 

Wykorzystanie aplikacji pozwala na dalszy rozwój usługi. Wśród udoskonaleń, które mogą się w przyszłości pojawić mogą być m.in.: wybór szybkości ładowania, rezerwacja miejsca czy fizyczne zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą. Nowe rozwiązania i termin ich wprowadzenia będą uzależnione od potrzeb klientów i użytkowników.

Stworzyliśmy ekosystem Si z myślą o wszystkich użytkownikach hulajnóg elektrycznych, którzy chcą łatwo, bezpiecznie i bezproblemowo ładować swoje pojazdy. Przyświecała nam idea budowy „systemu operacyjnego” dla ładowarek – dostępnego dla użytkowników indywidualnych, operatorów, klientów biznesowych czy miast – niezależnie, gdzie i jaką hulajnogę chcemy naładować – tak jak dziś samochodami korzystamy ze stacji benzynowych. Aplikacji nie trzeba pobierać – cały proces jest maksymalnie krótki i intuicyjny, oparty o kody QR i mobilna stronę internetową. Już teraz pracujemy na rozbudową Si o kolejne funkcjonalności i rodzaje pojazdów – mówi Łukasz Banach Co-founder spółki JedenŚlad (właściciela aplikacji Si).

Najnowsze

Hyundai Ioniq 5 – producent zaprezentował zdjęcia zwiastujące nowy model!

Hyundai ujawnił pierwsze zdjęcia wyczekiwanego SUV-a IONIQ 5, pierwszego modelu dedykowanej dla modeli elektrycznych submarki IONIQ.

Ioniq 5 będzie pierwszym modelem opartym o globalną modularną platformę dla samochodów elektrycznych (E-GMP). Innowacyjna technologia opracowana przez Hyundai Motor Group została stworzona z myślą o elektrycznych samochodach nowej generacji, które zapoczątkują nową erę czystej mobilności.

Hyundai Ioniq 5 - producent zaprezentował zdjęcia zwiastujące nowy model!

Charakterystyczne elementy wyglądu modelu Ioniq 5 stanowią m.in. motyw parametrycznych pikseli – najmniejszej jednostki obrazowania cyfrowego, a także przyjazne dla środowiska kolorowe materiały zastosowane we wnętrzu, które podkreślają ponadczasowy wygląd marki Ioniq. Ioniq 5 zdobią światła inspirowane pikselami, które sugerują, że także w środku zastosowano technologię cyfrową. Ioniq 5 jest pierwszym pojazdem marki Hyundai, który jest wyposażony w maskę zachodzącą na błotniki, rozciągającą się na całą szerokość samochodu, co tworzy czysty i nowoczesny wygląd.

Hyundai Ioniq 5 - producent zaprezentował zdjęcia zwiastujące nowy model!

Zoptymalizowane pod kątem aerodynamiki felgi stanowią kolejne odwołanie do motywu stylistycznego parametrycznych pikseli. Ich średnica wynosząca 20-cali należy do największych, jakie kiedykolwiek zamontowano w elektrycznym samochodzie Hyundai.

Ioniq 5 będzie miał swoją premierę online w lutym 2021 roku.

Najnowsze