Buty inspirowane koncepcyjnym BMW

Buty inspirowane koncepcyjnym BMW

30 czerwca 2016
Osiem lat temu BMW zaprezentowało koncept, który miał przypominać but. Teraz role się odwróciły. Puma stworzyła buty, które nawiązują do samochodu.
Loading module...

BMW zaprezentowało w 2008 roku samochód GINA Light Visionary Model. Był to samochód koncepcyjny, którego nadwozie było pokryte tkaniną zamiast blachą. Projekt był połączeniem świata motoryzacji i mody. Teraz studio BMW postanowiło odwrócić trend i wykorzystać partnerstwo marki Puma żeby stworzyć buty nawiązujące do technologii samochodowych.

Nowe buty Puma BMW X-Cat Disc zostały wykonane ze specjalnego metalicznego płótna. Zamiast tradycyjnych sznurowadeł buty wyposażono w system Puma Disc, który składa się z systemu wiązań zintegrowanych w języku. 

Buty zostały zaprojektowane do jazdy samochodem, stąd dość wysoki obcas, podobnie jak w modelach Speed Cat, Future Cat czy Drift Cat, które Puma stworzyła przy współpracy BMW Motorsport, Red Bull Racing oraz Scuderia Ferrari.

Połączenie designu BMW, bezszwowej tkaniny oraz rozwiązań w stylu high tech sprawia, że są to jedne z najlepiej wyglądających butów do jazdy samochodem. Nie znamy jeszcze ich ceny, ale trafią do sprzedaży już na początku lipca.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!