Burmistrz Wilna ukarał parkującego na ścieżce rowerowej

Jak się okazuje na Litwie burmistrzowi w słusznej sprawie można wiele, ale czy staranowanie zaparkowanego na ścieżce rowerowej samochodu za pomocą czołgu to nie zbyt surowa kara? Zobaczcie sami jak to się robi na Litwie.

Zmęczone ciągłym odholowywaniem źle zaparkowanych aut władze Wilna, postanowiły rękami swojego burmistrza dać nauczkę, a zarazem przestrzec kierowców przed niepoprawnym parkowaniem i zajmowaniem ścieżek rowerowych.

Na oczach kamer burmistrz Wilna – Arturas Zuokas staranował źle zaparkowanego Mercedesa. Na ile była to spontaniczna akcja, a na ile happening oceńcie sami. Pewne jest jednak, że działania polityka na długo zapadną w pamięć litewskim kierowcom.

Najnowsze

Norton otrzymał grant od Państwa

Brytyjska marka Norton produkująca motocykle, otrzymała od rządu Wielkiej Brytanii grant na rozwój produkcji.

fot. Norton

Vince Cable Sekretarz Biznesu z Donington Park ogłosił dzisiaj, że rząd brytyjski udzieli pożyczki w wysokości blisko 3 milionów złotych marce Norton. Grant ten jest pierwszy tego rodzaju udzielonym na mocy EcEFG. Ma on pomóc w zwiększeniu produkcji do 1 000 motocykli rocznie.

Jak mówi sam Vince Cable inwestycje w małe firmy są niezbędne w celu zwiększenia eksportu – „Ta ikona, marka, która inspiruje pokolenia entuzjastów motocykli jest najlepszym przykładem brytyjskich innowacji biznesowych. Mam nadzieję, że wiele przedsiębiorstw zainspiruje się tym, co Norton zamierza osiągnąć poprzez to dofinansowanie.”

Decyzji rządu Wielkiej Brytanii możemy jedynie pozazdrościć. Miejmy nadzieję, że nasze Państwo również będzie wspierać rodzime produkcje. I kiedyś znowu zobaczymy na drogach Polski, motocykle, które zostały wyprodukowane w naszym kraju. Nawet, jeśli miałoby być to przedsięwzięcie niszowe skierowane dla koneserów.

Najnowsze

Wywiad z finalistką KLR 2011 Amelią Ryppa

Ma 16 lat i już pokazała na co ją stać. Jej umiejętności dostrzegli organizatorzy KLR 2011, dzięki czemu ma szansę, aby jej sportowa kariera nabrała tempa. O swoich zainteresowaniach i pasjach opowiedziala Motocainie.

Trzymamy kciuki za Amelię!
fot. z archiwum zawodniczki

Amelia chociaż to wywiad dla kobiecego portalu motoryzacyjnego, muszę zadać podstawowe choć nie ukrywam głupie pytanie, skąd u kobiety zainteresowanie sportem motorowym?

– Hmm, fakt płeć nie ma znaczenia. Kiedy zrobiło się głośno o Robercie Kubicy u nas w kraju, obejrzałam kilka wyścigów, postanowiłam spróbować swoich sił w kartingu i się zakochałam.

Jak oceniasz kobiety jako kierowców ? ( zawodowo i na drogach)

– Kobiety ścigające się zawodowo w niczym nie ustępują mężczyznom, a często są od nich lepsze, z kolei kobiety na drogach bardzo często jeżdżą też tak samo dobrze, a nawet lepiej od wielu mężczyzn, więc myślę, że płeć nie wpływa na styl jazdy.

Co myślisz o jeździe w szpilkach?
– Nie toleruję jazdy w szpilkach, przeszkadzają one zareagować odpowiednio w sytuacjach krytycznych. Oczywiście, że wyglądają ładnie, bardzo lubię je nosić, ale nigdy kiedy miałabym usiąść za kierownicą.

Czego nie znosisz u kierowców?

– U kierowców na drogach najbardziej nie znoszę zbytniego ociągania się, szpanerstwa i chamstwa. U kierowców na torze za dużej zachowawczości, wiem, że to często działa, ale kierowca powinien walczyć i nie bać się tego, co robi.

Masz jakieś wymarzone auto?
– Moim wymarzonym samochodem jest BMW M3 E92, obecnie, jako, że mam 16 lat jeżdżę z rodzicami i Oni posiadają Renault Lagunę Grandtour II 1,8 16V.

A wracając do sportów motorowych rozumiem, że jeśli chodzi o twojego idola, to z pewnością, któryś z zawodników F1?

– Moim idolem w sportach motorowych jest przede wszystkim Robert Kubica, ale też Lewis Hamilton.

Sport motorowy to twoje jedyne hobby czy może masz jakieś inne zainteresowania?
– Tak, jeżdżę na snowboardzie i bardzo kocham psy silnych ras, z którymi staram się spędzać jak najwięcej czasu w schronisku dla zwierząt.

Jak oceniasz impreze KLR?
– Cała impreza KLR otwiera drogę do świata sportu motorowego młodym ludziom, którzy niekoniecznie posiadają potrzebne środki na rozwijanie swojej kariery. Ludzie zajmujący się organizacją są świetni i cała impreza wypadła bardzo, bardzo dobrze, powyżej moich oczekiwań.

– Tomasz Kuchar jest naprawdę niesamowity i wie jak przekonać, że jednak było dobrze – wspomina Amelia.
fot. z archiwum zawodniczki

Co daje Ci dostanie się do finału KLR?

– Myślę, że RallyLand da mi wiele nauki, doświadczenia i jeszcze więcej zabawy!
Czy nie obawiasz się ciężkich warunków podczas pobytu w Rallylandzie ( spanie w namiotach itd.)?

– Jestem typową dziewczyną, nie lubię ciężkich warunków. Lubię wieczorem wrócić do ciepłego i wygodnego łóżka, jednak dla Motorsportu jestem w stanie się poświęcić.
Jak ocenisz pozostałe dziewczyny, które starowały i obecną konkurencję?
– O pozostałych dziewczynach nie mogę zbyt wiele powiedzieć, ponieważ nie widziałam osobiście żadnej z Nich na torze, jednak Kasia Małkowska musiała się spisać skoro otrzymała dziką kartę, no i dojechała czwarta, więc poszło jej bardzo dobrze. Konkurencja była duża i silna, jednak tego się spodziewałam, wkońcu wszyscy chcieli dostać się do RallyLandu.

Amelia podczas KLR 2011.
fot. z archiwum zawodniczki

Największe dotychczasowe osiągnięcie to:
– Myślę, że największym dotychczasowym osiągnięciem jest właśnie wejście do RallyLandu

Jakie są Twoje plany na przyszłość?

– Oczywiście chcę się ścigać!
Co powiesz kobietom, które też chciałby startować a nie mają odwagi?
– Odważcie się! Spróbować nigdy nie zaszkodzi, a uwierzcie, że naprawdę warto!

 

Najnowsze

Rdest nadal liderem

W miniony weekend na torze WallraV Race Center koło Zielonej Góry odbyła się 7 i 8 Runda Kartingowych Mistrzostw Polski. W najmocniejszej kategorii KF2 swoją pozycję lidera utrzymała doskonała w ten weekend Gosia Rdest. Pomimo kontuzji podczas sesji treningowej, dwa razy stanęła na drugim stopniu podium.

Wygląda na to, że Gosia ma bardzo dobry sezon.
fot. Media4U

Pogoda dała ostro w kość zawodnikom. Już od czwartku padał deszcz natomiast w niedzielę warunki atmosferyczne zmieniały się jak w kalejdoskopie co utrudniało bardzo decyzję w ustawieniach sprzętu.

– Zawody uważam za udane, wszystko poszło zgodnie z planem. Świetnie ustawiliśmy wózek, dobrze też przewidzieliśmy warunki pogodowe. Cieszę się, ponieważ umocniłam się w klasyfikacji generalnej i uciekłam trochę Filipowi Toporkowi. Ten jeden minus to potłuczona troszkę ręka, ponieważ prosto z Zielonej Góry jedziemy na zawody do Lonato.
Jestem dobrej myśli i wierzę, że się zagoi, a ja będę miała szansę powalczyć z Włoskimi kierowcami – powiedziała Gosia.

Osiemnastolatka weekend przed Mistrzostwami Polski brała udział w najbardziej prestiżowej na świecie serii WSK, co na pewno miało wpływ na dobry wynik podczas KMP.

KF2
7 runda
1. Bartłomiej Mirecki (A. Wielkopolski) 60
2. Małgorzata Rdest (A. Rzemieślnik) 57
3. Ondrej Kocka (CZ) 50

8 runda
1. Bartosz Mruk (BTM/CRG Poland) 70
2. Małgorzata Rdest (A. Rzemieślnik) 53
3. Bartłomiej Mirecki (A. Wielkopolski) 51

PUNKTACJA
1. Rdest 472, 2. Tomporek 416, 3. Jagła 354.

Najnowsze

Runabout Lady – Mistrzostwa Polski Skuterów Wodnych dla kobiet!

Pierwszy w historii Polski debiutancki wyścig kobiet w pływaniu na skuterach wodnych odbył się  na zalewie Zegrzyńskim 18-19 czerwca 2011 roku. Pomysłodawcą stworzenia klasy dla kobiet RUNABOUT LADY (RL)  jest  Klub Motorowodny Jet Sport.  

Paniom gratukujemy i liczymy, że z każdą kolejną rundą będzie ich przybywać!
fot. Klub Motorowodny Jet Sport

Organizator ma nadzieję, że pojawi sie w Polsce więcej  zawodniczek. I nie tylko w Warszawa, będzie mogła pochwalić się  ekstremalnymi kobietami.

W klasie Ladys (RL) zwyciężyła Alicja Grabowska zajmując I miejsce, przed Aurelią Mazur  II miejsce i Małgorzata Gołacka, która zajęła III miejsce. Panie popłynęły znakomicie dostarczały widzom wielu emocji na starcie jak i przy mecie. Do końca nie było wiadomo, która z Pań znajdzie się na podium.

 

 

 

Kolejce Eliminacje Mistrzostw Polski Skuterów Wodnych odbędą się :

IV eliminacja: 13-14 sierpnia           – Szeligi k/Ełku       – Klub Motorowodny Blackshadows

V eliminacja: 3-4 września              – Warszawa          – Klub Motorowodny JetSport

 

Najnowsze