Daria Mikólska

Nowy Bullit wróci do kin. Reżyserem Steven Spielberg

Frank Bullit i jego charakterystyczny Mustang wracają na wielki ekran. Reżyserem filmu będzie Steven Spielberg.

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanek dobrego, motoryzacyjnego kina. Frank Bullit i jego Mustang wracają na ekrany kin. Reżyserem tej produkcji będzie legendarny Steven Spielberg.

Ford Mustang już od czasu premiery w latach 60. ubiegłego wieku szybko stał się ulubieńcem wielkiego ekranu. Samochód pojawiał się w wielu amerykańskich produkcjach, ale dopiero „Bullit” stał się tą najbardziej kultową.

Ford Mustang Bullit

Nowy Bullit – reżyserem Steven Spielberg

Mamy dobrą wiadomość dla wszystkich fanek samochodu oraz charyzmatycznego policjanta. Amerykańskie media donoszą, że Steven Spielberg dołączył właśnie do ekipy pracującej nad nową odsłoną filmu.

Przeczytaj koniecznie: Mustang z filmu Bullit odnaleziony

Ceniony reżyser już od dawna chciał nakręcić film o Bullicie. Planował zrobić zaraz po wyprodukowaniu „West Side Story”, ale temat mocno się opóźnił ze względu na negocjacje ze spadkobiercami Steve’a McQueena. W związku z tym Spielberg wziął na warsztat realizację filmu „The Fabelmans”. Po zakończeniu prac nad wcześniejszą produkcją, ponownie wrócił do tematu przygód Franka.

Bullit - Steve McQueen
Bullit – Steve McQueen

W oryginale filmu z 1968 roku główną rolę zagrała legenda amerykańskiego kina i wyścigów – Steve McQueen. Wcielił się w postać detektywa pracującego w departamencie policji w San Francisco. Główny bohater polował na szefów mafii, którzy zabili świadka w prowadzonej przez niego sprawie.

Zobacz: Steeda Steve McQueen Limited Edition Bullitt Mustang – filmowa gwiazda powraca w wielkim stylu

Dzięki tej roli McQueen wypłynął na szerokie wody, a scena pościgu samochodowego została uznana za jedną z najbardziej kultowych w historii kina. Film zdobył również Oscara za najlepszy montaż.

Kiedy premiera nowego Bullita?

Nie wiadomo zbyt wiele na temat nowej produkcji. Będzie to zupełnie nowa historia skupiona na samej postaci Franka Bullita. Produkcją filmu zajmie się Kristie Macosko Krieger, natomiast za scenariusz odpowiada laureat Oscara Josh Singer.

Szczegóły dotyczące produkcji nie są jeszcze znane, ale mamy nadzieje, że u boku detektywa nie zabraknie charakterystycznego Mustanga.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze