Edyta Klim

Brak miejsca na garaż dla motocykla? Są na to sposoby! (video)

Dobry garaż motocyklowy powinien zabezpieczyć motocykl przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi, wandalami i złodziejami. Ale co zrobić, gdy nie mamy na taki miejsca?

Na rynku jest coraz więcej firm, które zajmują się tworzeniem mini garaży motocyklowych, które możemy zostawić na miejscu parkingowym lub dowolnym skrawku ziemi. Zobaczcie prezentacje video kilku takich produktów:

Garaż składany przy budynku:

 

W przypadku mini garażu na miejscu parkingowym ważny jest sprytny system wysuwania motocykla:

 

Taki fajny wachlarzyk:

 

Są i tacy, co mały garaż dla motocykla stawiają samodzielnie:

 

A niektórzy wolą alternatywne sposoby na trzymanie motocykla blisko siebie. Tu wystarczyła wyciągarka!

 

 

Najnowsze

American Cars Mania 2017 – relacja i galeria

Było pięknie, głośno i... amerykańsko! W Miliczu odbyła się impreza American Cars Mania - edycja piąta. Zobacz na zdjęciach najpiękniejsze samochody.

American Cars Mania to prezentacja imponujących pojazdów amerykańskich. Przez trzy dni publiczność mogła oglądać zarówno przepięknie odrestaurowane, zabytkowe jak i współczesne samochody. Wśród najciekawszych egzemplarzy można wymienić takie marki jak: Buick Riviera 72, Chevrolet Impala 70, Chevrolet Mark IV, poj. 7,6 litra, Dodge Charger 1970 900KM, Hummer w wersji H1, H2 oraz H3. Chrysler Windsor 59, Cadillac DeVille 78 poj. 6,9 litra.

W sumie Milicz odwiedziło ponad pół tysiąca pojazdów. Nie zabrakło również legendarnych motocykli Harley – Davidson oraz Indian. Wagę ciężką reprezentowały ciężarówki Peterbilt, Freightliner, Kenworth.

Co roku odbywa się parada uczestników – w tym roku jej długość osiągnęła ponad 4 kilometry ustanawiając rekord Polski.

W sobotę oraz w niedzielę widowiskową atrakcją było uruchomienie 1000 – konnego silnika lotniczego, szczególne wrażenie zrobiło odpalenie tego potwora po zmroku w połączeniu z pokazem pirotechnicznym tworząc spektakl ognia i mocy w sobotę wieczorem.

Swoje możliwości zaprezentował strongman Tadeusz “Spartan” Hryciuk. Jest on posiadaczem wielu rekordów w sportach siłowych; chętni mogli zmierzyć się w konkurencjach podnoszenia ciężarów, których niektórzy prentendenci nie mogli nawet oderwać od podłoża…

Jak co roku obyły się liczne konkursy: konkurs stylizacji Pin-up Girl (głosowanie publiczności), konkurs na najładniejsze auto amerykańskie, konkurs na najładniejsze auto klasyczne, najstarsze auto klasyczne. Wyniki konkursów są dostępne na stronie ACM na FB.

Nowością było przyznanie wyróżnienia dla stoiska wystawcy zagranicznego – sklepu Route 66 z Czech.

Wręczone zostały cenne nagrody w konkursie firmy Promiler. Konkurs był zorganizowany pod hasłem “Nie jeżdżę po alkoholu ponieważ…” – akcja była trzymiesięczną kampanią mającą na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

W tym roku organizatorzy przygotowali szczególnie dużo atrakcji dla dzieci. Olbrzymia strefa rozrywki złożona była z kilkunastu zamków, miasteczka ruchu drogowego, zjeżdżalni, basenów, eurobungy i stanowiska do malowania. W sobotę odbyła się zapowiadana wcześniej w internecie Edycja Dziecięca ACM – najmłodsi uczestnicy – małe księżniczki i dzielni kierowcy otrzymali pluszowe misie oraz Prawo jazdy Super Kierowcy ACM. W niedzielę odbył się również edukacyjny i przyjazny dla maluchów koncert zespołu Zejman & Garkumpel dla dzieci “Wielka wyprawa – odkrywamy Amerykę”. Wspólne śpiewanie, nagrody i mnóstwo słodyczy gwarantowały dobrą, rodzinną zabawę.

W ramach prowadzonych działań wspólnie z Fundacją ACM, w tym roku przypominaliśmy o zasadach udzielania pierwszej pomocy. Każdy chętny miał możliwość sprawdzić swoją wiedzę w tym zakresie i poćwiczyć pod okiem profesjonalistów. Impreza zorganizowana została wg najwyższych standardów; zarówno bezpieczeństwa jak i jednego z najlepszych na rynku systemów nagłośnieniowych oraz imponującej iluminacji. Stoiska gastronomiczne uzupełnione o kilka Food Trucków przygotowane zostały przez organizatora pod okiem jednego z najlepszych szefów kuchni, a pyszności na grilla zostały wyprodukowane na indywidualne zamówienie przez firmę Sokołów. Dla komfortu gości oraz uniezależnienia się od pogody organizatorzy przygotowali zadaszone miejsca siedzące.

W tym roku nowością było również wprowadzenie na wzór dużych imprez zagranicznych specjalnych kuponów, które znacząco zredukowały kolejki przy strefie gastronomicznej. Większość odwiedzających doceniła szybkość obsługi, szczególnie przy tak dużej frekwencji publiczności.

W części artystycznej wystąpili artyści rockowi oraz muzyki popularnej. Gwiazdą sobotniego koncertu wieczornego był zespół Cała Góra Barwinków. Bardzo dużym zainteresowaniem cieszyły się również koncerty niedzielne. Wystąpił zespół Weekend oraz Łobuzy.

Dodatkową atrakcją była obecność grup rekonstrukcji militarnej. Doskonale skompletowane wyposażenie, uzbrojenie oraz umundurowanie odpowiadało współczesnym amerykańskim jednostkom specjalnym oraz okresowi pierwszej wojny w Zatoce Perskiej (Desert Storm).

Gościem specjalnym imprezy był Maciej Zientarski, który w ramach prowadzonych działań prospołecznych mających na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym zwraca uwagę na zagożenia jakie na co dzień mogą spotkać kierowców.

Najnowsze

Kobiety w ORLEN 74. Rajdzie Polski – fotoreportaż Marcina Hennka

Oto niezwykłe kobiety, które przyglądają się rajdom, pracują przy ich organizacji lub same w nich uczestniczą. Specjalnie dla nas Marcin Hennek stworzył specjalną galerię kobiet, które pojawiły się w tym roku w bardzo konkretnych celach na Rajdzie Polski.

Fotoreportaż Marcina Hennka idealnie oddaje atmosferę panującą wśród kobiet zaangażowanych w Rajd Polski. Zoabczcie zdjęcia i poczytajcie ich opisy, a dowiecie się kto jest kim.

Polecamy też inne galerie z Rajdu Polski:
Strefa serwisowa przed Rajdem Polski
Dzień pierwszy
Dzień drugi
Dzień trzeci
Rajd Polski podsumowanie

Najnowsze

ORLEN 74. Rajd Polski dla Neuvilla

Belg Thierry Neuville najlepiej poradził sobie z ekstremalnymi warunkami na mazurskich szutrach i triumfował w 74. edycji ORLEN Rajdu Polski.

Ogromnego pecha miał rywalizujący z nim Estończyk Ott Tänak, który wypadł z trasy i został zmuszony do wycofania się z rajdu na dwa odcinki przed końcem. Pierwsze podium w karierze wywalczył Nowozelandczyk Hayden Paddon, a na trzecie miejsce wskoczył Sebastian Ogier, który pozostał liderem klasyfikacji generalnej Mistrzostw Świata. Bardzo przydatny okazał się start Kuby Przygońskiego dakarowym MINI, który miał okazję zdobyć nowe doświadczenia rajdowe, ale też w wielu sytuacjach pomógł w udrożnieniu przejazdów samochodom WRC.

Po względnie stabilnej pogodzie w sobotę ostatni dzień rajdu rozpoczął się od deszczu, który spowodował, że warunki na odcinkach były tak samo wymagające i nieprzewidywalne jak w piątek. Trasa pierwszego odcinka Orzysz była bardzo zniszczona i śliska. Najlepiej w tych ekstremalnie trudnych warunkach poradził sobie Estończyk Ott Tänak (Ford Fiesta RS WRC), który wyszedł kolejny raz na prowadzenie. Główny rywal do zwycięstwa Thierry Neuville (Hyundai i20 Coupe WRC) na zdradliwej próbie jechał asekuracyjnie i stracił aż 5 sekund. Rozważna strategia okazała się słuszna, bo kolejna próba Paprotki była kluczowa dla rozstrzygnięć w całym rajdzie. Tanak, który ciągle nie odpuszczał, uderzył w drzewo i poważnie uszkodził swój samochód. Dotarł do końca odcinka, ale nie był w stanie kontynuować jazdy. Neuville stracił głównego rywala, zaliczył dwa kolejne oesowe zwycięstwa i mógł spokojnie jechać po końcowe zwycięstwo. Ostatni odcinek, rozegrany w formule Power Stage i dodatkowo punktowany, padł łupem Jariego-Matti Latvali (Toyota Yaris WRC). Drugi na mecie był kolega z ekipy Hyundaia Nowozelandczyk Hayden Paddon, dla którego było to pierwsze podium w karierze. Niespodziewanie uzupełnił je obecny lider Mistrzostw Świata Sebastian Ogier (Ford Fiesta RS WRC), który ma już tylko 10 punktów przewagi w klasyfikacji generalnej.

W klasie WRC2 dominacja załóg w Skodach Fabiach. Wygrał Norweg Ole Christian Veiby, który skutecznie odpierał ataki Szweda Pontusa Tidemanda. Podium uzupełnił Francuz Quentin Gilbert. Najszybsi Polacy Wojciech Chuchała i Sebastian Rozwadowski (Ford Fiesta F5) w swoim debiucie w Rajdowych Mistrzostwach Świata zajęli 6. pozycję.

Załoga ORLEN Team, Hubert Ptaszek i Maciek Szczepaniak, pomimo wycofania się w piątek z rywalizacji z powodu zbyt dużych uszkodzeń w samochodzie pozostała w Mikołajkach, żeby wspólnie z całym zespołem przeanalizować sytuację i wyciągnąć wnioski na przyszłość. Hubert tak podsumował ostatni dzień zmagań: – Niesamowita końcówka 74. edycji Rajdu Polski. Największym pechowcem jest Ott Tänak, który musiał się wycofać ostatniego dnia, prowadząc w rajdzie. To są trudne momenty dla kierowcy, który miał szansę na ostateczne zwycięstwo. Niestety sport bywa niewdzięczny. Wygrał Neuville, który zasłużył na zwycięstwo szczególnie po pechowych sytuacjach w poprzednich rajdach. Na pewno nowa era samochodów WRC jest bardzo atrakcyjna dla kibiców. Nie można mówić o monotonii, sytuacja na trasie jest cały czas dynamiczna i trudno obstawić zwycięzców. Rajd Polski sam w sobie jest szybki i trudny, a swoje dołożyła pogoda, która sprawiła że rywalizacja była jeszcze bardziej ekstremalna. A Maciek podsumował występ zespołu: – Dla nas rajd miał dwie strony. Hubert zaprezentował bardzo przyzwoite tempo i dopóki jechaliśmy, pracę wykonywaliśmy solidnie. Niestety nieprzewidywalne warunki nas pokonały. Zakończyliśmy zawody przedwcześnie, na szczęście obaj jesteśmy cali i nie ucierpiał nikt z kibiców. Trzeba wyciągnąć wnioski z tej sytuacji i obiecuję, że to zrobimy. Chcielibyśmy podziękować wszystkim za doping i słowa otuchy. Do zobaczenia na kolejnych oesach.

Ósma runda Rajdowych Samochodowych Mistrzostwa Świata to również nowe doświadczenia dla Załogi ORLEN Teamu – Kuby Przygońskiego i Toma Colsoula. Załoga w swoim dakarowym Mini przejechała rajd jako tzw. zerówka, dbając o bezpieczeństwo przed rywalizacją najszybszych kierowców. Obecność na płaskim rajdzie samochodu, w którym wywalczyli 7. miejsce w tegorocznym Dakarze, spotkała się z dużym entuzjazmem kibiców, którzy nie mają możliwości podziwiać na żywo samochodów tej klasy.

Nieoficjalne wyniki ORLEN 74. Rajdu Polski  – WRC

 1. Neuville Thierry – Gilsoul N. / Hyundai i20 Coupe WRC               2.40.46,1
 2. Paddon Hayden – Marshall S. / Hyundai i20 Coupe WRC           +1:23.9
 3. Ogier Sébastien – Ingrassia J. / Ford Fiesta WRC ’17                +2:20.8
 4. Sordo Dani – Martí Marc / Hyundai i20 Coupe WRC                   +2:47.4
 5. Lefebvre Stéphane – Moreau G. / Citroën C3 WRC                    +3:11.8
 6. Suninen Teemu – Markkula Mikko / Ford Fiesta WRC ’17           +3:16.8
 7. Østberg Mads – Fløene Ola / Ford Fiesta WRC ’17                    +3:39.6
 8. Evans Elfyn – Barritt Daniel / Ford Fiesta WRC ’17                    +4:39.1
 9. Mikkelsen Andreas – Jæger A. / Citroën C3 WRC                      +4:43.5
 10. Juho Hänninen – Kaj Kaj Lindström /  Toyota Yaris WRC                       +4:53.7

Nieoficjalne wyniki ORLEN 74. Rajdu Polski  – WRC2

 1. Veiby O. – Skjærmoen S. / Škoda Fabia R5                              2:53:39.3
 2. Tidemand Pontus – Andersson J. / Škoda Fabia R5                  +32.9
 3. Gilbert Quentin – Jamoul Renaud / Škoda Fabia R5                   +4:20.3
 4. Guerra jr. Benito – Cué Daniel / Škoda Fabia R5                                    +7:04.9
 5. Bonato Yoann – Boulloud B. / Citroën DS3 R5                          +7:22.9
 6. Chuchała W. – Rozwadowski S. / Ford Fiesta R5                       +8:16.9

Najnowsze

Edyta Klim

Magdalena Ciężka i jej wyścigowa przygoda życia!

W wyścigach zakochała się od pierwszego wejrzenia, skoczyła na głęboką wodę i... nie było kolorowo. Nie poddała się jednak, wróciła silniejsza i z zawodów przywozi swoje pierwsze puchary!

Jak wyglądała Twoja droga do punktu w którym jesteś, czyli startów w zawodach?

Motocyklistką się chyba urodziłam, jazda motocyklem, dźwięk wkręcającego się na obroty silnika od zawsze przyspieszały moje tętno i bicie serducha! Jednak moja historia z torem zaczęła się całkiem przypadkowo, gdy jako kibic pojechałam drogowym motocyklem na tor Poznań, dopingować kolegę ze studiów, który startował wtedy w Pucharze Rookie600. Od zawsze byłam miłośniczką sportowych motocykli, więc chęć spróbowania swoich sił na torze była tak silna, że nie powstrzymał mnie, ani brak przystosowanego na tor motocykla, ani ogólny brak rozeznania w temacie i już tydzień później jeździłam swoim Suzuki GS500 po torze Jastrząb! Oczywiście nie obyło się bez schodzenia na kolano w ciągu pierwszych 10 minut oraz spektakularnej gleby przy pierwszej możliwej okazji (śmiech). Kompletnie mnie to nie zniechęciło, te kilka rys, nowa klamka i zdarte kolano. Już po chwili z powrotem kręciłam kółka na torze. Tam też poznałam swojego późniejszego trenera Artura Wajdę, który był wtedy instruktorem doskonalenia techniki jazdy na tym obiekcie. Artur musiał najwidoczniej zauważyć mój potencjał, ponieważ zaoferował mi swoją pomoc w treningach i przygotowaniach do startów w wyścigach. W ten sposób stałam się jego podopieczną i razem pracowaliśmy nad przygotowaniem moim oraz nowego motocykla, którym była Aprilia RS125CC.

Długo trwały takie przygotowania?

W moim przypadku były to prawie 3 lata (sezony). Pierwszy rok to treningi na GS500, kolejne dwa lata już na Aprilii, na małych kartingowych torach, później na obiekcie  w Poznaniu (największym torze w Polsce). Ale, mimo że uwielbiam to robić – to nie było lekko… W sezonie 2016 nasze drogi z Arturem się rozeszły, ale dzięki temu, że wiele się od niego nauczyłam, podjęłam decyzję o kontynuowaniu treningów na własną rękę i przygotowaniu się do zawodów Pucharu Polski Open125 (silniki dwusuwowe o maksymalnej pojemności 125). Niestety, w wyniku ciągłych problemów z motocyklem udało mi się wystartować jedynie w dwóch wyścigach, a nastawiałam się na starty w całym cyklu. Również postęp w mojej jeździe był marny…

A ze wszystkim musiałaś sobie poradzić sama?

Tak, na tor Poznań jeździłam sama z Warszawy z przyczepką, motocyklem, masą rzeczy i najczęściej prosto z pracy.  Gdy motocykl był sprawny, to nie mogłam się przełamać i jeździłam bardzo zachowawczo, dużo bardziej, niż podczas treningów z Arturem. Gdzieś z tyłu głowy myślałam o tym, że każdy upadek może zakończyć moją przygodę – jeżeli nabawię się kontuzji lub nie będę w stanie naprawić motocykla (technicznie czy finansowo). Sezon ten zakończyłam totalnie sfrustrowana, gdy na ostatniej, planowanej przeze mnie rundzie w Poznaniu, po trzech okrążeniach sesji treningowej rozleciały mi się łożyska w silniku! Oczywiście bez mechanika i bez szans na jakąkolwiek naprawę. Potem przez 3 miesiące nie mogłam patrzeć na ten motocykl, ale wiedziałam, że wrócę… Zimą postanowiłam go wyremontować i zacząć od początku! Aprilia została naprawiona, a ja z każdym wyścigiem sezonu 2017 coraz bardziej zaskakuję i siebie, i kolegów wracając z kolejnymi pucharami.

Co było do tej pory takim najtrudniejszym dla Ciebie doświadczeniem, a co dało Ci najwięcej radości?

Najwięcej radości i najlepszym doświadczeniem, które do tej pory przeżyłam, był start w europejskich zawodach Alpe Adria 125SP, których podwójna runda (2 wyścigi) odbyła się w maju 2017 na torze Poznań. Zdecydowałam się spróbować, ponieważ mieli tam się również pojawić moi koledzy z Pucharu Polski Open125. Pomyślałam, że skoro oni tam będą, to ja też mogę! Przygotowałam fizycznie siebie oraz technicznie motocykl i pojechałam! Oczywiście sama. W Poznaniu okazało się, że polska ekipa open125 nie przyjedzie, a ja zostałam sama na placu boju – jako jedyna reprezentantka Polski w zawodach europejskich i jedyna dziewczyna! Do tego mój motocykl mimo, że kochany i sprawny, to nie był tak szybki, jak motocykle innych zawodników. Ale wiecie co? Nie zrobiło mi to żadnej różnicy! Pierwszy wyścig poszedł mi fenomenalnie, do tej pory trudno mi w to uwierzyć, że poprawiłam czas okrążenia o 5 sekund pomiędzy kwalifikacjami a wyścigiem – to jest przepaść, zupełnie inny styl jazdy. A ja po prostu goniłam chorwackiego kolegę, z którym na zmianę się wyprzedzaliśmy. Pewnie zabrzmi to niepoważnie, ale cieszył mnie każdy udany manerw wyprzedzania, satysfakcja nie do opisania!

Z tym wyścigiem wiąże się też jedna z moich najgorszych historii, ponieważ w połowie ostatniego okrążenia, gdy jechałam już do mety po 3-cie na podium – skończyło mi się paliwo… Płakałam w kasku, zdjęłam kask i płakałam dalej. Trochę ze szczęścia, trochę z tego nieszczęścia, chyba sama nie mogłam się zdecydować z czego bardziej… Dzień później wjechałam na podium bez problemu, ale od tamtej pory tankuję o 2 litry więcej!

Jak oceniasz swój motocykl?

Aktualnie posiadam Aprilię RS125, a właściwie dwa takie motocykle. Z tym, że jeden z nich jest w trakcie dosyć poważnego tuningu (cały silnik, gaźnik, zawieszenie, wydech). Jeśli chodzi o moje odczucia – to Aprilia posiada dwusuwowy silnik, którego charakterystykę wręcz uwielbiam. Motocykl jest mały, lekki (120kg), zwinny, zrywny, wściekły! Oprócz tego jest bardzo wymagający pod względem serwisu, ale do tego już się przyzwyczaiłam.

Czyli całkowicie zrezygnowałaś z rekreacyjnej jazdy motocyklem? Nie brakuje Ci tego?

Tak, sprzedałam drogowy motocykl i kompletnie mi tego nie brakuje. Lubię szybką jazdę, nie dałabym rady jeździć zgodnie z przepisami… Chyba jednak, bezpieczniej będzie dla mnie na torze (śmiech).

Jak Twoją pasję odbiera rodzina?

Z rodzinnego domu wyprowadziłam się na długo przed rozpoczęciem przygody z wyścigami, ale moja mama nie była zaskoczona, gdy się dowiedziała, że totalnie wciągnęła mnie jazda po torze, ponieważ na motocyklach jeżdżę od 15 roku życia. Oczywiście mama wolałaby, żebym zamieniła motocykl na męża (śmiech), ale mimo wszystko wspiera mnie mentalnie i cieszy się razem ze mną.

A jak wygląda obsada żeńska na zawodach, w których miałaś okazję startować?

Jestem jedyną dziewczyną w klasie małych pojemności Open125, moto3 oraz SST300, ale swoją drogą – w większych pojemnościach też nie ma  żadnej kobiety. To dziwne uczucie rywalizować z mężczyznami i gdyby była taka możliwość, to wolałabym jednak startować z kobietami. Chłopaki najczęściej mają więcej doświadczenia, więcej wiedzy, często też lepsze maszyny, są odważniejsi i po prostu lepiej jeżdżą (co wynika z tego doświadczenia). Dodatkowo mam wrażenie, że w wyścigu moi rywale stawiają sobie za punkt honoru mnie wyprzedzić. Staram się jednak nie myśleć o sobie jak o kobiecie, ale o zawodniczce takiej samej jak reszta stawki.

Czy w związku z tym koledzy, a jednocześnie rywale z toru, traktują Cię jak księżniczkę?

Zdecydowanie nie. To właśnie ja mam najczęściej brudne od smaru ręce! W poprzednim sezonie więcej czasu spędziłam na serwisowaniu motocykla, niż samej jeździe. Co nie zmienia faktu, że często potrzebuję męskiej pomocy, ale staram się robić jak najwięcej rzeczy samodzielnie i również uczyć się „serwisowej niezależności”, żeby nie zawracać kolegom głowy z byle powodu.

Jak wyglądają takie zawody od podszewki? Ile trzeba zrobić, by wystartować?

Od treningu na torze do wyścigu – droga jest prosta. Trzeba mieć przede wszystkim sprawny motocykl, skórzany kombinezon, homologowany kask, minimum czasowe (w zależności od klasy w której chce się wystartować), wyrobić licencję oraz wysłać zgłoszenie na rundę (wyścig), wraz z wymaganymi opłatami. To wszystko, by stanąć na starcie. Ale co zrobić by wygrać? Na to pytanie mam nadzieję, że odpowiem jeszcze w tym sezonie!

Udaje Ci się zawsze do zawodów dobrze przygotować?

Na pewno w tym roku jestem dużo bardziej wymagająca, ale nadal nie wygląda to tak, jakbym chciała… Nie mam mechanika, który by jeździł ze mną na wyścigi ani teamu, który mógłby mi pomagać na bieżąco na treningach czy na rundach. Na chwilę obecną staram się przygotować motocykl w 100%  przed wyjazdem, natomiast podczas treningów jeździć na tyle szybko, by trzymać się w stawce, ale jednak nie wylatywać z toru. Bo każdy poważny wyjazd „poza planszę” – może równać się z powrotem do domu z niczym…

Czy to kosztowne i jak wygląda wsparcie sponsorów?

Oj kosztowne! Zaczynając nie zdawałam sobie sprawy, ile to kosztuje i ile wymaga nakładu pracy (mojej i moich przyjaciół). Ja póki co, nie mam żadnego wsparcia sponsora, wszystko finansuję z własnych pieniędzy i z pomocą kolegów, czy znajomych.  Ale wiem też, że jeśli w niedługim czasie się to nie zmieni – to nie będzie mnie stać na dalsze starty. .. Z drugiej strony jednak, nigdy też  nie zabiegałam o sponsora, ponieważ nie chciałam być po prostu dziewczyną na motocyklu, bo do tej pory nie miałam osiągnięć, którymi mogłabym się pochwalić. Dla mnie przede wszystkim liczy się wynik i poziom, który zawodnik reprezentuje. Wyścigi traktuję jak każdy inny sport, a nawet część mojego życia – a to coś więcej, niż ładne zdjęcia kobiety na motocyklu. Dlatego też w tym sezonie skupiam na treningach i osiągnięciach bardziej, niż na szukaniu sponsora (którego oczywiście chciałabym bardzo mieć, więc jeśli czyta to ktoś zainteresowany – to serdecznie zapraszam do kontaktu!). Podsumowując, główne cele w tym sezonie to: progres, trening i wyniki. Mam nadzieję, że wypracowane „wyścigowe CV” w tym sezonie, ułatwi mi pozyskanie sponsora w przyszłym roku.

Jakie czynniki mają największy wpływ na Twoje wyniki?

Jeżeli nie dzieje się nic niedobrego z motocyklem (czyli silnik, gaźnik pracuje bez zarzutu) – to najważniejsza jestem ja. A mi do szczęścia przed wyścigiem potrzeba tylko obiadu, kawy, trochę wody i jestem gotowa (śmiech).

Z perspektywy czasu – jak zmieniło się Twoje życie wraz z decyzją o startowaniu w zawodach?

Bardzo pozytywnie się skomplikowało (śmiech). Wyścigi wymagają ode mnie wielu poświęceń i pracy, ale uwielbiam moment, gdy wychodzę po południu z biura korporacji po tygodniu spędzonym przed monitorem komputera i zamieniam się wyścigowego kierowcę! (śmiech) Ponadto, moje hobby kształtuje również mój charakter i podejście do życia, uczy pokory, konsekwencji, organizacji, opanowania, jak również współpracy, a czasem nawet walki z czasem. Potem wracam z takich zawodów do pracy i mam wrażenie, że nie ma problemu, którego nie da się rozwiązać! Ogromna energia i świetne uczucie.

Jak widzisz siebie za 5, 10, 15 lat?

W wersji wymarzonej – to super byłoby mieć własny tor i kilka motocykli! (śmiech)

5, 10 czy 15 lat to dla mnie bardzo odległy czas, ale chciałabym przyczynić się do rozwoju wyścigów motocyklowych małych pojemności, oraz, a właściwie przede wszystkim – zachęcić kobiety do udziału w zawodach. Dziewczyny! Jeśli to czytacie i chciałybyście spróbować, ale nie wiecie „co i jak”, to dajcie znać – wszystko opowiem i pomogę. Najprościej będzie się ze mną skontaktować przez facebooka (www.facebook.pl/ciezka25), ale zapraszam również na obserwowania konta instagramowego (www.instagram.com/ciezka_25_racing_girl) oraz youtube ( kanał Magdalena Ciężka), gdzie zawsze wrzucam filmy „onboard” z wyścigu i/lub treningów.

Podsumowując,  nie ma się czego bać! Frajda jest nieziemska, dużo satysfakcji, a w moim przypadku to nawet przygoda życia!

 

Magdalena Ciężka – osiągnięcia

I miejsce – IV rudna Puchar Polski Open125, Poznań, lipiec 2017

IV miejsce – II runda Puchar Polski Open125,  Pszczółki, czerwiec 2017

III miejsce – I runda Alpe Adria 125SP, Poznań, maj 2017

III miejsce – I rudna Puchar Polski Open125, Koszalin, maj 2017

III miejsce – I runda Puchar Polski Open125, Poznań maj 2016

Najnowsze