BP i Castrol wspierają motocyklistów

Obserwując zwiększające się zainteresowanie jednośladami, firma BP zdecydowała się na budowę wirtualnej bazy edukacyjnej dla motocyklistów. To kampania mająca na celu zwiększanie świadomości względem zasad bezpieczeństwa.

Dobrze znać zasady bezpieczeństwa
fot. Motocaina

Na stronie należącej do partnera akcji, fundacji R2 (www.rkwadrat.pl) można znaleźć przeznaczoną dla motocyklistów zakładkę „Bezpieczna Przystań z BP”.

To kontynuacja akcji pod nazwą „Motocyklowa niedziela na stacjach BP”, prowadzonej we współpracy BP i Castrolu od 2008 do 2011 roku.

Dzięki niedzielnym imprezom stacja zebrała sporą bazę wiedzy o motocyklistach, ich potrzebach i oczekiwaniach, stając się miejscem bardziej dla nich przyjaznym.

Pierwsze „Motocyklowe Niedziele na stacjach BP” zorganizowano w czerwcu 2008 w Poznaniu, w następnym roku motocykliści spotkali się na stacjach BP w czterech miastach, w 2010 – w pięciu, a w 2011 aż w ośmiu. Uczestnicy brali udział w kursach pierwszej pomocy, prowadzonych przez ratowników motocyklowych. Mogli się zarejestrować jako potencjalni dawcy szpiku kostnego w bazie Fundacji DKMS Polska. W ramach promocji bezpieczeństwa ruchu drogowego na stacjach gościnnie pojawiali się przedstawiciele policji, a organizatorzy rozdawali uczestnikom imprezy minidekalogi motocyklisty. Podczas „Motocyklowych Niedziel” motocykliści mieli możliwość przedyskutowania kwestii wyboru konkretnych modeli jednośladów oraz spotkania się bez konieczności wyjazdu za miasto.

Największą popularnością cieszyła się bezpłatna hamownia, na której każdy mógł sprawdzić moc swojej maszyny i otrzymać wykres przedstawiający charakterystykę pracy silnika oraz analizę diagnostyczną.  Były też symulacje jazdy motocyklem i prezentacje multimedialne z zakresu doskonalenia techniki jazdy, a także prezentacja akcesoriów i odzieży motocyklowej. Zakładka „Bezpieczna Przystań z BP” na stronie rkwadrat.pl gromadzi w jednym miejscu zdobyte przez te wszystkie lata, a niezbędne motocyklistom informacje i doświadczenia. Jest również drogą do stworzenia platformy kontaktu dla motocyklowego środowiska.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze