motocaina.pl logo

Bosch łączy motocykle z siecią

26 listopada 2016
System integracji smartfonów z samochodami działa już od kilku lat. Teraz mySPIN został przystosowany do jednośladów.

Dzięki temu rozwiązaniu motocykliści, za pomocą aplikacji, mogą między sobą wymieniać informacje chociażby o korkach i objazdach. Na etapie opracowywania systemu zwracano szczególną uwagę na to, aby uniknąć rozproszenia uwagi kierowców podczas jazdy i tym samym zadbać o bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Gdy smartfon zostaje podłączony do motocykla, to za pomocą przycisków na wyświetlaczu i pokrętła przy kierownicy można korzystać z zawartości telefonu – kontaktów, kalendarza i ulubionych aplikacji. mySPIN jest w pełni kompatybilny zarówno ze smartfonami z systemem Android jak i z systemem iOS.

Uniwersalny w zastosowaniu
System mySPIN jest na tyle uniwersalny, że producent motocykla może określić, które aplikacje mają być wykorzystane w motocyklu, dodając je do tzw. białej listy*. W razie potrzeby można ją aktualizować i rozszerzać. Korzystając z funkcji analizowania aplikacji, producenci mogą również identyfikować aplikacje, które są częściej wykorzystywane i w ten sposób zoptymalizować swoją ofertę dla klientów. mySPIN jest połączony zarówno z magistralą CAN motocykla jak i z chmurą danych, wspierając w ten sposób szereg funkcji. Na przykład, jeśli poziom paliwa w zbiorniku jest niski, kierowca może być z wyprzedzeniem informowany o najbliższych stacjach paliw. Oprócz tego mySPIN może być wykorzystywany jako bezpośredni kanał komunikacji między motocyklistami a producentami, co może wpływać na jakość świadczonych usług serwisowych.Współpraca przy aplikacjach z dwoma partnerami
Bosch ogłosił, że przy aplikacjach dostępnych poprzez mySPIN będzie współpracował z dwoma partnerami: REVER i Genius Maps. REVER zapewnia szeroką gamę funkcji przeznaczonych dla motocyklistów, od funkcji śledzenia trasy, poprzez self-service analytics aż po connected motorcycle communities, czyli motocyklową społeczność połączoną siecią. Genius Maps oferuje nawigacje zoptymalizowane pod kątem jednośladów, które umożliwiają błyskawiczne obliczanie trasy, jej planowanie w trybie offline oraz korzystanie z aplikacji tesktowych.

Bosch, rozwijając mySPIN, udostepnił e-mail kontaktowy developer.myspin@bosch.com, który przeznaczony jest dla programistów, fanów jednośladów oraz dla każdej osoby, która chce się podzielić nowymi pomysłami na aplikacje dla motocykli i rowerów oraz innych zastosowań w segmencie PowerSport. Zakres aplikacji dostępnych poprzez mySPIN jest stale rozszerzany na szczeblu lokalnym, regionalnym i globalnym. *) biała lista (ang. whitelist) to zbiór aplikacji, stron internetowych lub danych, określanych jako "godne zaufania".

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!
Podobne artykuły

Motocaina na Youtube

Najnowsze artykuły

Motocaina na Instagramie

Gorące dyskusje