Bolt wprowadza nowe stawki: im więcej zanieczyszczeń, tym tańszy będzie przejazd

Bolt wprowadza nowe stawki: im więcej zanieczyszczeń, tym tańszy będzie przejazd

27 stycznia 2021
Mieszkanki i mieszkańcy Gdańska, Gdyni, Katowic, Krakowa, Sopotu i Warszawy będą mogli wybrać w aplikacji przejazdy elektrycznymi lub hybrydowymi taksówkami.

By zachęcić użytkowniczki i użytkowników do wybrania tej kategorii przez najbliższe 7 dni na bolt_poland będą udostępniane kody promocyjne. Ich wartość będzie odpowiadać aktualnemu poziomowi smogu w danym regionie według danych Airly. Im więcej zanieczyszczeń, tym tańszy będzie przejazd Bolt Green.

By skorzystać z tańszych przejazdów w ramach kategorii Bolt Green wystarczy wpisać w aplikacji kod udostępniony na bolt_poland odpowiedni dla jednego z 6 miast konkretnego dnia i zamówić taksówkę z ikoną Bolt Green. Wartość kodów będzie odpowiadać prognozowanemu poziomowi smogu obliczonemu przez firmę Airly, która stworzyła kompletny system do monitoringu jakości powietrza, a także autorski algorytm sztucznej inteligencji umożliwiający prognozę jakości powietrza.

Z danych opublikowanych w raporcie #ODDYCHAJPOLSKO 2020 przez Airly wynika, że rzucenie palenia i poprawa jakości wdychanego powietrza mogą wydłużyć życie średnio o 8 lat. Szacuje się, że z powodu zanieczyszczonego powietrza w Polsce notowanych jest około 40-45 tys. przedwczesnych zgonów. Ponadto w obecnej sytuacji szacuje się, że liczba zachorowań na COVID-19 wzrasta o 100%, gdy stężenie zanieczyszczeń pyłowych zwiększa się o 20%.

Odpowiedzialność za dobro środowiska naturalnego od dawna jest ważnym celem platformy Bolt. Od 2021 Bolt Rentals (operacje wypożyczalni hulajnóg) redukuje więcej dwutlenku węgla z atmosfery niż wytwarza. Deklaracja Bolt w zakresie ujemnej emisji CO2 e-hulajnóg to kolejny krok po wprowadzeniu „zielonych porządków”, czyli globalnego Green Planu Bolt, który wystartował w październiku 2019 roku. W ramach planu Bolt każdy przejazd w Europie jest neutralny węglowo, ponadto platforma zobowiązała się do zrównoważenia wkładu platformy w emisję CO₂ dla europejskiego sektora transportu o co najmniej 5 milionów ton do 2025.

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze komentarzy. Twój może być pierwszy!