Bolt stworzył zawieszki zapachowe do aut. Ich kształt jest symboliczny, a zapach relaksujący

Relaksujący zapach lawendy, uspokajający olejek pomarańczowy oraz kojący olejek ylangowy - Lawendowe Love to łagodząca nastroje społeczne kompozycja zapachowa, dzięki której Polacy może zaczną się wreszcie do siebie uśmiechać.

Od dziś w wybranych autach Bolt można znaleźć zapachy samochodowe w formie zawieszki. Stworzona specjalnie na potrzeby Bolt kompozycja naturalnych olejków eterycznych – Lawendowe Love – pozwoli pasażerom i kierowcom na chwilę relaksu tak potrzebnego po miesiącach narastających problemów społecznych. Zawieszka kształtem nawiązuje do terytorium Polski, aby przypomnieć, że znajdzie się w niej miejsce dla wszystkich. 

Z jednej strony widzimy, że narastające podziały w społeczeństwie przyczyniają się do eskalacji negatywnych postaw i zachowań. Z drugiej – wiemy, że każdego dnia podróżują z nami dziesiątki tysięcy osób. Jeśli aromaterapia może wpłynąć na nastrój człowieka, to być może wpłynie też na nastrój społeczeństwa. Skoro nic innego nie działa, to naszym zdaniem warto spróbować – komentuje Maksymilian Malicki, Global Brand Manager w Bolt.

Bolt stworzył zawieszki zapachowe do aut. Ich kształt jest symboliczny, a zapach relaksujący

Aromaterapia jest znaną od wieków metodą medycyny alternatywnej, która wykorzystuje naturalne olejki eteryczne. Także teraz ta niekonwencjonalna metoda leczenia towarzyszy osobom, które szukają sposobu by uwolnić się od stresu i odzyskać równowagę. Media donoszą, że współcześni badacze interesują się tematem i odnajdują dowody potwierdzające pozytywny wpływ aromaterapii. Na uniwersytecie w Düsseldorfie wykazano, że molekuły zapachowe olejku jaśminowego z drzewa Gardenia jasminoides wywołują w ludzkim mózgu reakcję podobną do popularnych leków nasennych. Natomiast eksperyment przeprowadzony przez naukowców z Griffith University wśród pielęgniarek z australijskich szpitali, wykazał, że sesje relaksacyjne z użyciem aromaterapii i muzyki relaksacyjnej pozwoliły na obniżenie poziomu stresu (z 60% pielęgniarek, które skarżyło się na objawy lękowe, od umiarkowanych po silne, do 8%).

 

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze