Bohaterka WRC roku 2012

Louise Cook wygrała w sondażu wrc.com, który miał odkryć rajdowego bohatera w tegorocznych Rajdowych Mistrzostwach Świata FIA. Podziw kibiców wzbudziła swoim startem w Rajdzie Sardynii, który ukończyła pomimo złamanego obojczyka!

Brytyjska zawodniczka prowadziła kampanię na profilu Facebook i w internetowym głosowaniu (www.wrc.com/fanzone/polls/) zyskała poparcie 33% kibiców. Na drugim miejscu z 31% głosów sklasyfikowano Craiga Breena. A podium uzupełnił Jari-Matti Latvala, który zgromadził 23% głosów.

Louise Cook

Podczas trzeciego etapu Rajdu Sardynii Louise miała problemy techniczne z napędem swojej Fiesty i musiała skorzystać z Systemu SuperRally. Gdy czekała na naprawienie rajdówki, zaczęła odczuwać silny ból w obojczyku, który złamała 4 lata temu. Okazało się, że na jednym z lądowań na widowiskowej hopie – jej kontuzja się odnowiła. Louise postanowiła jednak, że jeżeli tylko samochód będzie sprawny, to wróci do rywalizacji i ukończy rajd.

Tak się stało i dzięki swojej decyzji Louise mogła cieszyć się kolejnym punktem w klasyfikacji PWRC, który zdecydował o jej 8. miejscu na koniec sezonu, bo do kolejnego rajdu lekarze zawodniczki już nie dopuścili.