BMW zdecydowało o losach M7 i M3 Touring

Za każdym razem, gdy pojawia się nowa generacja topowej limuzyny, fani bawarskiej marki zadają pytanie na temat sportowej wersji, przygotowanej przez fachowców z działu M. Tym razem wypowiedział się na ten temat sam szef BMW M GmbH.

Kilka tygodni temu na świat przyszła szósta generacja BMW 7, czyli model o typoszeregu G11/G12. Po raz kolejny cały świat z zapartym tchem czekał na wieści z Monachium na temat wersji M7. Przy tej okazji zapytano włodarzy marki również o model M3 Touring.

W końcu głos zabrał sam szef BMW M, czyli Frank van Meel. Powiedział w wywiadzie dla zachodniego magazynu, że nie ma na razie biznesowego uzasadnienia dla produkcji takiego modelu. 

Nowe BMW Serii 7 to luksusowa limuzyna, która nie była projektowana z myślą o ekstremalnej jeździe, a tworzenie dla niej specjalnego pakietu M byłoby zadaniem bardzo trudnym. Z jakichś względów BMW nie widzi potrzeby rywalizowania z Mercedesem S63 AMG czy S65 AMG. 

W przypadku BMW M3 w wersji Touring, nie ma zapotrzebowania na taki model, tym bardziej, że kombi jest oferowane wyłącznie w Europie. W przeszłości ten model również nie cieszył się dużym zainteresowaniem. 

Na pocieszenie szef dywizji M zapowiedział w najbliższym czasie nowe modele. Już za kilka miesięcy powinny pojawić się na rynku modele X3 oraz X4 w pakiecie M.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze