BMW X2 – koncept bliski produkcji

Bawarski producent mocno rozbudowuje ofertę samochodów sportowo-rekreacyjnych (SUV). W najbliższym czasie do gamy dołączy model X2, którego mogliśmy zobaczyć na salonie w Paryżu w wersji koncepcyjnej.

BMW ogłosiło, że wersja model X2 jest już bardzo blisko wersji produkcyjnej. Kolejna dobra wiadomość jest taka, że styliści nie zmienią dużo elementów w jego wyglądzie. Nowy model zajmie miejsce pomiędzy X1 a X3 i powstanie na tej samej płycie podłogowej XKL. 

Pod maską będą dostępne te samej silniki, co w mniejszym modelu X1. Pojawi się tam nowy, trzycylindrowy silnik o pojemności 1.5. Możemy się spodziewać turbodoładowanych, dwulitrowych jednostek benzynowych i wysokoprężnych. 

Standardowa wersja sDrive18d będzie napędzana na przód. W pozostałych przypadkach X2 ma być wyposażone w napęd na cztery koła xDrive. Niewykluczone, że do cennika dołączy jeszcze sygnowana literką M.

Premiera BMW X2 odbędzie się pod koniec 2017 roku. Pierwsze egzemplarze trafią na rynek dopiero w 2018 roku. Bawarczycy nie ujawnili jeszcze cennika, ale można się spodziewać, że nowe auto będzie kosztować około 140 tys. zł.

Zostaw komentarz:

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wszyskie pola są wymagane do wypełnienia.

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze

Najnowsze